İp Atlama Ve...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Astor tarafından 8 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar cevaplamanızı rica edeceğim iki sorum olacak.Lütfen sen amatörsün deyip cevaplamamazlık etmeyiniz :D
    1.İp atlama ile ilgili genel bir bilgi verip yararlı olması için ne şekilde ve ne kadar süreyle çalışılmalı söylermisiniz.
    2.İki elle tutulup kolların açılması asıtasıyla gerilerek kasları çalıştıran bir aletim var voit marka.BU alet gerçekten yararlımıdır ve kullanım şekli hakkında bir bilginiz varmı?

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    ip atlama kondisyonunu kazanmak için uzun bir süre ip atlaman gerekir ,ilk başlarda sürekli seri bir sekilde atlayamayacaksındır,takıldığın yerde devam et,cok yorulursan dinlen tekrar devam et,bir süre bu sekilde gider,zamanla okadar alıskın hale gelceksinki ,ip atlarken dans eder hale bile gelebilirsin,özzellikle müzik eşliğinde zevkli olur.ama dediğim gibi zaman alabilir ,o yüzden sabır göster..2 . soruna gelince tarif ettiğin aleti anlyamadım,benım aklıma yay veya bükbük geliyor,istersen foto koy..

3. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    fotosu yok baba. ama yay dediğim şey

4. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    sen ağırlık calışmıyormusun,niye yay a filan gerek duyuyorsun,yoksa evdemi çalısıyordun,evde yeterli ekipmanın yokmu.. serbest agırlıklardan alacagın verimi yaydan alamassın,ikiside cok farklıdır,yayda yapabilecegin hareketler sınırlıdır,ayrıca kas hacmi olusturamassın yayla..

5. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    evde dumbell ve bar var. onların dışında birşey yok.birde iplen o yayı aldım , bilekleri çalıştıran ufak aletle beraber set halinde satılıyodu voit marka.dumbelim güzel ayarlanabilir ağarlıkları var.öle takılıyorum.ip aldım o yaylı zımbırtıda geldi o yüzden sorduydum belki faydası olur diye.

6. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    eğer dumbell ve bar varsa yeter,yayla uğraşıp kendini fazladan yorma.ama ip atlayabilirsin,idman sonlarında veya idman yapmadığın günlerde(bence daha uygun) ..

7. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yeni bir topic açmak istemediğimden burada soruyorum.
    kalçam çok fazla yağlandı benim , vücutta yağlandı ama kalça o kadar değil resimlerimi belki koyarım foruma.
    evde çalıştığımdan cardio egzersizi olarak sadece ip atlamayı düşünüyorum.popomdaki yağları eritmek için acaba ne yapmam gerek?Yoksa popo kas yapım sağlam...Ama genetik olarak kalçam büyük biraz.Şekil bozukluğu yaratmıyo fazla ama ben rahatsız oluyorum

8. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    vücut yağı tüm vücuttan eşit olarak atılmasına rağmen,kalçaların yağsız bir görünüme kavuşması diğer bölgelerden daha fazla zaman alır,cardio çalışmalarına ve antremanlarına devam ettiğin sürece bu sorun zamanla giderilir.cardio çalışmalarınla uyguluyacağın düşük kalorili(ağırlık antremanlarını etkilemeyecek oranda düşük) bir diet ,bu süreci hızlandıracaktır..eğer kalçandaki büyüklüğün yağ birikmesinden değilde,kemik büyüklüğünden olduğunu düşünüyorsan ,bu senin genetik yapınla ilgilidir yapılacak bir şey yok bunun için..ama ben kısmende olsa sorunun kalça yağlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum,bu bölgedeki yağlar eridikçe istediğin görünüme kavuşacaksındır..

Sayfayı Paylaş