İncline Press'i omuz idmanında yapsak?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve arsonist tarafından 17 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bugun gögüs programı çalışırken partnerimle incline'a geçtik,Düz Bench te iyi iş çıkarmışken bunda ağırlıkların düşcek olması gene moral bozukluğu yarattı.Bir anda aklına gelmiş olacak ki "aslında bunu ayrı gün yapsak var ya.." dedi.Aslında çok saçma geldi ama sonradan düşündüğümde omuz idmanda military den önce yapılabilir diye düşündüm,tabi ufak bi ısınmayla.
    İncline öne alınca da bench düşüyor.Dediğim gibi sistemler var mı?İncline ı ayrı yapanlar gördünüz mü?Bu konudaki fikirleriniz nelerdir?

2. yazo41

yazo41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hangi hareketleri yapıyosun incline da, press sonra dumbellı bide yana açış 3 ünü mü yapıyosun ? ben bench press le incline ı aynı antreman günü yapıyorum

3. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    önce incline sonra dumbell bench press yap daha iyi olur tabi sana kalmış denemek... önemli olan ağırlıktan ziyade hissetmek ve hareketi düzgün yapmak olsun gerisi zaten gelir...

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Göğüs hareketini omuz idmanına monte etmek olmaz. Ağırlıkların düşmesi çok normaldir, çünkü ilk taze kuvvetinizi benchte harcıyorsunuz. Zamanla kondisyon kazandıkça düşüşü minumuma indirebilirsiniz.
    Önceliği bench press'e mi yoksa incline bench press'e mi vereceğiniz kararını göğsünüzü eksiğine göre belirleyin. Olayı salt olarak "şu hareketi daha çok seviyorum, bu harekette daha ağır kaldırmak istiyorum" gibisinden düşüncelere indirgemeden ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillendirim programınızı.

5. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Çalışma prensibim biraz farklı
    Önce barbell bench-incline bench-dumbell incline bench-cable cross şeklinde çalışıyorum,Benchte 75ten başlayıp 90a kadar çıkıyorum ama incline 60larda sürünüyor.Bir kez inclineyi öne aldım benchi bozdu bu seferde.Üst göğüs eksiğim var.Çok dert ettim bu hareketi şu sıralar..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:45 ----------

Aslında haklısınız.Benchte basma hevesi yüzünden oluyor tüm bunlar,ağırlıklarım çok güzel artıyor kıyamıyorum düşürmeye.Bir süre daha böyle devam ediyim baktım gelişme yok incline öne alacağım.resmen kuru yorgunluk yüzünden basamıyorum..

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    1)Incline benh press ya da incline dumbell bench press

2)Açış hareketi

3)Bench press

4)Pullover

5. olarak belki cable cross over olabilir.

Tabi göğsünüzün ne durumda olduğunu bilmeden sizin yazılarınıza bakıp tahmini bir program yazmam sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamıyor olabilir.

arsonist bunu beğendi.
  7. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Programı şekillendirirken önerilerinizi dikkate alıcam çok sağolun..

8. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    incline daha zor çünkü flat bench e göre zamanla ağırlık arttırınca bu flat bench ede yansıyor

9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    önemli olan zaten inclineda kilo arttırabilmektir. once incline press yap. alt gogus aldı başını gittiyse biir muddet ara ver. bench pressi 2 haftada 1 gir. incline press barbell - flat bench dumbbel fly (bunu es geçme sakın) - dips. yada sağlam dips atmak istiyorsan dipsi ikinci sıraya al derim ben. bunlara ilaveten inclinede ilk etapta kilo arttırmadan da bişiler elde edebilirsin. bunun içinde ilk hareket olarak incline dumbell fly yap. bundan sonra incline bench press gir. buda oldukça etkili oluyor inan bana. bir hayli yıpratıyor kası. yani onceliği incline veririsen karlı çıkarsın. ben bench pressten vazgecemem diyorsanda o zaman haftada 2 kez gogus gunu varsa. bir gun duz sehpada diğer birgunde incline sehpada çalışmalarda yapabilirsin. tüm bu yazının ozeti aslında omuzla gogusu karıstırmaman içindi :D ikiside cok efor isteyen bolgeler. ikiside itiş egzersizi birinden birini çıkaramazsınız (hakkıyla). ama illada ayrı gune monte edilecekse sırt programının onune 3 setlik olarak alabilirsiniz. iyi çalışmalar saygılarımla ...

arsonist bunu beğendi.
  10. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Anlaşıldı benim göğüs programına bi el atmam şart oldu:)

Sayfayı Paylaş