İdman Sonrası Ne Yenmeli?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bukatto tarafından 15 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 455 üye.
  1. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    100 mü 300 grammı yediğimi bilmek abartı değildir.özellikle fiyet döneminde.vücut geliştirme her şey den çok iyi beslenme ve dinlenmeden geçer.

2. mert888

mert888 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevapladığın için çok saol..şimdi ben spora sabah erken gitmek zorundayım..sabah sabah makarna pilav gibi şeyler yiyemiyeceğim için yulafımı yememi önerirsiniz..antremandan önce yumurta iyi deilmi?

3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben doyana kadar yersem emın ol en azından 2 paket makarna bıtırıırım zaten bu spor olcu sporudur yedıgımız herseyın bır plan ıcerısınde olması gerekır yoksa hersey bosa gıder

4. gecemvemavi

gecemvemavi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın gencebayorhan makarnanın pişirilmeden önceki ve pişirildikten sonraki besin değeri ile ilgili konuyu https://www.bodyforumtr.com/vbforum/besinlerin-erikleri-100-graminda-t42p4.html linkte bulabilirsiniz
    Saygılar

5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    neyi nekdar kulanacağına bedenin karar veriyor zaten. yani sen sonuçta nekdar yersen ye ihtiyacı olduğunda seni uyarıyor en iyi şekilde.şunuda unutmamak lazım her vücut aynı değil yani standart değil bunun bence kilo ve boylada alaklası yok herkesin vücudunu tanıyıp ona göre beslenmesi, bakması gerekir .bu gram mam işleri beni kasıyor hayatıda çeklmez yapar zaten. ama tabi sizin görüşünüzdür saygı duyarım

6. kahveisteyen

kahveisteyen Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Mayıs 2009 Muscle & Fitness dergisinde de bu konu işlenmiş. Dergi değil ama makaleye link verebilirim zannediyorum:http://findarticles.com/p/articles/mi_m0801/is_5_70/ai_n31524939/
    Burada da ilk tavsiye edilen ürün dextrose olmuş ama açıklamada bunun bildiğimiz glikoz olduğu belirtiliyor. Yurt dışında ek besin olarak bulunabiliyor, zannediyorum Türkiye'de diabet hastaları için ilaç olarak bulunabiliyor.
    Bir de alternatifi var, ben bayıldım. Haribo yumuşak şeker. Ayıcıksa 23, kola şeklindeyse 12 adet önermiş. Ben dün denedim, etkisini bilemem ama taşıma-kullanma çok rahat.

YesiLZeytin bunu beğendi.
  7. semto_lopez

semto_lopez Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    antreman sırasında glikoz alımı hakkında nedüşünüyosunuz? her hareketten sonra bi iki yudum alsak mesala ben böle böle 1lt meyve suyunu bitiriyorum kalanı en sonunda içiyorum

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    antreman sırasında değil antreman bitiminden hemen sonra 15dk içerisinde max.glikojen dolumu gerçekleşiyor..antreman sırasında alınan glikoz kan şekerini ani yükseltip düşüreceği için güç kaybı yapacaktır..
    fakat yudum yudum alma kısmını araştırmak lazım..
    aklıma nerden kurt düştü açıklayım..
    animal nitro-g yüksek oranda glikoz içerir ve antreman başından sonuna kadar yudum yudum içilir..

9. midnight

midnight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar...ben antrenmandan yaklaşık 45 dakika sonra kepek ekmeğine ton balıklı light kaşarlı sandviç yapıp yiyorum ancak casein proteininin emilimi geciktirdiği konusunda bazı şeyler okudum...ton balığındaki proteinin kana daha çabuk karışması için kaşarı çıkarmalı mıyım yoksa çok bi önemi yok mu kaşar olmasının...çünkü ayıptır sölemesi tadı da çok güzel oluo ve çıkarmak da tereddüt ediyorum :D:D

10. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    gülünecek bir durum

11. Leqend

Leqend Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    Ben bundan sonra antrenmandan sonra meyve suyu içecem.

12. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Son "men's health" sayısında kuru incir tavsiye ediliyor. Antrenmandan önce ve sonrasında 1-2 incir güzel gider.

13. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    ben agır antremandan sonra 40 dakika jog atıyorum, kilom fazla hem kilo verip hem max kutle istiyorum, ben de aynı beslenmeyi mi uygulamalıyım? kilo vermemi etkiler mi bu beslenme tarzı? (antremandan 1 saat onde bol protein+karbo, antremandan 15 dakka onra meyve suyu, 1 sat sonra bol karbo+protein)

14. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    hocam 500 ML demişsin yani yarım litre...marketlerde satılanlarda 1 litre yani 2 günde 1 meyve suyu almak lazım... üzüm suyu 4 tl falan sanırım...bence maddi olaraka çok külfetli :(

bal yiyip üstüne su içsek oluyor galiba

peki ne kadar bal yemek lazım ?? 1 tatlı kaşığı yeter mi ?

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    diez başka bir başlıkta bahsetmişti.
    Buradan hesapla buna tekabül edecek şekeri veya balı suyla karıştırıp içebilirsiniz.
    Tahminime göre dolu dolu 3-4 çorba kaşığı bal yapacaktır bu.

VG, diez ve super_hornet bunu beğendi.
  16. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim..peki kasların depolarını böyle tam doldurunca yine yağ yakacaklar mı ?

17. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar.
    Başlıktaki her cevabı okudum, sayenizde yaptıgım birkaç yanlıştan dönme fırsatım olacak.
    Bundan böyle antrenmandan sonra üzüm suyu - powerrade (hangisini bulursam) tüketecegim.

Ancak yazılanlara göre bi iki sorum olacak?
    Ben antrenmandan hemen sonra 160gr ton balıgı ve yarım kilo yağsız süt alıyorum, yalnız yazılananlara göre antrenmandan 1 saat sonra ton balıgı yemek gerekliymiş?

1 ay içinde protein tozuna başlayacagım, antrenmandan 15 dakika önce ve antrenmandan hemen sonra protein tozu alacagıma göre, süt + ton balıgı tüketimi nasıl olacak? yoksa süt emilimi geciktirdiği için tüketmeyecek miyim?

Selamlar.

18. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Ne yaparsanız yapın ister diyet ister bulk dönemi ister maintain ( formu koruma ) isterseniz antremanınız gece bitsin.
    Antreman sonrası üzüm suyu ve ya powerade
    45 dakika - 1 saat sonrada protein + karb
    Örnek olması için 30 gram protein + 30 gram karb ( Whey ile yulafı karıştırmak mesela)
    Gece uyumadan önce ise lor peyniri güzel bir tercih
    Ayrıca gece karbonhidrat alırsam yağlanırmıyım diye korkmayın yağlanmazsınız.

residente_calle bunu beğendi.
  19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Evet yağ yakma metabolizması ayrıdır.
    İdman sonrası kas glikojen depolarını en kısa sürede doldurmak kas kaybını önlemek ve anabolik faaliyetlerin bir an önce başlamasını tetiklemek adına çok önemlidir.

super_hornet bunu beğendi.
  20. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bugun antrenmandan sonra aldım %100 üzüm suyunu.
    Yalnız bir şey daha var.
    Ben kardioyu antrenmandan sonra yapıyorum, üzüm suyunu antrenmandan sonra yani kardiodan önce mi alayım, yoksa hepsi bittikten sonra mı?

Sayfayı Paylaş