İş Yerimin Olumsuzluğu Yuzunden Beslenemiyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tamiyatr tarafından 18 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba işyerimin olumsuz koşulları yüzünden beslenme bozukluğu ve yeterli beslenememe yaşıyorum.İşyerim pc başında ve işyerimin çevresinde sadece bakkaliye var yarım ekmek arası kaşar ve salamdan başka birşey yiyemiyorum.Yemek yemeye yemeye iştahsızlık hakım oldu gunluk:
    Kahvaltı:ya 2 dilim ekmek yada 2 poğaca
    öğlen :yarım ekmek salam kaşar
    akşam : ya yemek yiyorum ya yemiyorum.
    bu arada yemek araları 120 gr tahin helvası yiyiyorumn su alışkanlığımda yok.
    spora arasıra gidiyorum ve kilo vermeye başladım.Yanak içlerim çöktü.Evden getirmeye kalkıyorum yemek soğuyor.Sinir sistemimde allak bullak oldu ne yapacağımı bilemiyorum.Çocuk gibi oldum fiziksel olarak.Yardımlarınızı bekliyorum. :cry: :cry:

2. cango1983

cango1983 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    imkanın varsa evden ekmek arası yap ekmek arası ton balığı yada ekmek arası inece haslanmış tavuk,zamanınnın bellı bi bolumunu beslenmeye ayırmak zorundasın yada istifa et :p

3. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Haşlanmış tavuk, pilav, kaynamış patates falan götürebilirsin. Bu beslenme çok çok kötü... Günde en az 6-7 yumurta yemen gerek zaten ...

4. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

İşyeri kendimin o yuzden istifa edemiyorum.:( evden goturmeyi çok düşündüm ama ısıtma işi çok kötü oluyor.Bakalım öneriilerinizi yapmaya çalışacam İnşallah guzel bir kilo alma işlemi olur yoksa bu işi kompleks yaptım kendinize iyi bakın

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Re: Merhaba

merhaba bunlar bahane değil o zaman bırakmlısın bu sporu senin gibi nice arkadaşım var ve ne yapıyorlar ben yazayım belki sende uygulamak istersn

2 veya 3 kutu ton balığı eğer istanbuldaysan bim marketten derya ton al tavsiye ed. buna aç yağını süz ve ye ısıtma yok yanında veya sorasında karbonhidrat için yulaf ezmesi müsli karışık var kuru üzüm ve meyve parçacıkları al süt veya meyve suyuyla klarıştır 5 dk hazır

evde her akşam 10 yumurta haşlat ve 3 saatte bir at 3 tane yanlız sarı yeme sadece 2 sarı yeterli kolestrol açısından abur ccuburla karnını doyurma asla

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bir insan yapacagı antrenmana ya da işine gücüne nasıl vakit ayırabiliyorsa yemek yemege de ayırabilmeli bence özellikle body gibi cok buyuk sorumluluk ve istikrar isteyen sporlarda..
    bodye yıllarını adamıs kişiler antrenmandan cok beslenmenın önemine dikkat cekerler..
    eger sen de bu işe gonul verdıysen yahut en azından saglıgın için beslenmene önem vermelisin cunku senın yaptıgın beslenme bırak body için gelişmeyi ilerde cok onemli saglık sorunlarına yol acabilecek cinsten..
    bazı seylerden fedakarlık ederek sıcak soguk urastırıcı veya kolay bir sekilde beslenmeni bir duzene oturtmalısın..
    iyi sanslar

7. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenme olmadan da hiçbirşey olmaz yerinde sayarsın....

8. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Bende işim dolayısıyla bütün gün Pc başındayım üstelik iş yeride benim değil şirkette çalışıyorum ama erzakları akşam evde hazırlayıp sabah poşetle çantamın yanına koyuyorum ve sabah iş yerine öyle geliyorum ve işimi yaparken her 2 saatte bir besleniyorum ve işimi düzenli yaptığım için kimse bişey demiyor.Böyle şeyler asla bahane olamaz sadece biraz üşeniyormuşsun gibi geldi bana ama üşenme inan bana zamanla çok pişman olursun giden zamanı telafi edemezsin bu seferde moralin bozulur, daha kötü hissedersin kendini.Zaten tavuk haşlamayı,ton balığını yada light kaşar peynirini,yumurtayı,cornflakes yada müsliyi ısıtmana gerek yok zaten ısıtılmaz ;)

9. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim

Bu dediklerinizi hemen hayata geçirecem.Şimdi bakkala girip tonbalığı alıyorum (Allah'tan çalıştığım yerde bu var)Fındıl içi ve helca alacam.,KEndinize iyi bakın

10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet budur işte hadi bakalım beslenme dinlenme sora antrenman sıralama bu ;)

11. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    tamiyatr abi bu beslenme gerçekten kötüymüş hiç endişelenme olucak,arkadaşların dediği gibi kesinlikle yumurta ye!!!çok çok basit en basit besin kaynağı sıfır yağ ,beyazını götür bol bol acıktıkça at bir bir,ben 10'ar tane yiğiyorum günde,protein tozu süt tozu koy sütün içine bi güzel iç,kömürde kızarmış piliçler var sudan ucuz 5-8 ytl arası hazır geliyo pişirme derdi yok sen hiç dokunmuyosun bi yer bul telden büroya sürekli öğle yemeklerinde sipariş ver derisini sıyırıyosun yemek yok,kendine 500 lt'lik pet şişe su al ve peti atma bunu sürekli her gün 4 kez doldur ve iç toplam 2 litre,yağ atabilmenin en temel kuralı çıkışın rahat olmasıdır kabızlık body sporunun düşmanıdır abi sen su içmeyince nası çıkış olucak iyi beslenirsin ancak bu kez aşırı yağlanırsın,saat 15-16 arası ekmek arası helva yiyebilirsin iş başında hemde kakaolu helva nası da tatlı oluyor,etinin müslisi var meyveli dolaptan eksik etme bence elinin altında hazır yemek misali acıktıkça süte boşalt al hazır yemek hemde işlenmemiş tahıllar nası da sağlıklı,bim'den ton balığı da al walla benim aklıma gelenler bunlar sendeki sorunlar bizdekiyle aynı bende stajyerim ofisteyim nası zor olur bilirim ama üstesinden geliniyor halledersin,sağlıklı günler..

12. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Emeğine sağlık yazdıkların çok hoşuma gitti.Bunları deneyecem.Beslenme çok önemli haklısın birde yemeye yemeye yakında hava ve su ile yaşayacaz :) yardımların için tekrardan teşekkürler.

Sayfayı Paylaş