1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Önerilerinize ihtiyacım var

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ilkayaltay tarafından 27 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ilkayaltay

ilkayaltay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg Merhaba abilerim yaklaşık 1 senedir çalışıyorum sınavlar nedeniyle aralar vermek zorunda kaldım.Ektomorf vücut tipine sahibim sanırım. Bulk için forumu okudum , ama son 2 aydır sonuç alamıyorum . arnold schwarzenegger'in tüm vücudu çalıştıran programını uygulamayı düşünüyorum . Sizce ne yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum

Yaş 15
    Boy : 184
    Kol :37
    Bel 78

bodykazm bunu beğendi.
  2. baranyo

baranyo Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    sonuç alamıyorsan baska programa gecmek yerıne o programdakı hatana eger vucudun özürlü değilse beslenmenı ve sporunu eksık yapıyorsundur :D yada gozune gelısmıyo gıbı gelıyordur sonucta 2 ayda ne alıcankı ne verıcenkıde gozle gorcen :D

3. ilkayaltay

ilkayaltay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler
    Vücuttaki değişim derken 2 ayda 300-400 gramlık bir kas artışından bahsediyorum en az. Bunu da gözle görebilirim diye düşünüyorum programı değiştirme sebebim ise bu programla daha çok hacim alıcağımı düşündüğüm içindir. Vücudum özürlü değildir diye düşünüyorum yoksa 49 kilodan 72 kiloya yağ oranımı artırmadan çıkamazdım heralde. Ayrıca sporda kullanabileceğim en yüksek ağırlıkları kullanıyorum bütün eforumu veriyorum buna emin olabilirsin.

4. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Bence kötü bir vücudun yok, tek eksik trapezler gibi geldi ve quadları görmedik tabii ki, onları da görmek lazım. Belirli periyotlarla antrenmanını değiştirirsen kasları şaşırtmış olur, büyümeye teşvik edersin...

ilkayaltay bunu beğendi.
  5. ilkayaltay

ilkayaltay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler
    Açıkçası Quad ve calflarımın üstüne gidiyorum ama gelişimleri çok yavaş ve kötü durumdalar.

6. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle gitmeye devam et. Quad büyütmek ve sonrasında parçalamak bir vg nin en çok efor sarf etmesi gereken bölümdür. Birçoğumuz hep oblik adonis sixpack vs. odaklanırız ama esas vg cinin kalitesini ortaya koyan detaylardan biri quad, hamstring ve calf üçlüsüdür.

ilkayaltay bunu beğendi.
  7. ilkayaltay

ilkayaltay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısın ,öneri için teşekkürler. zaten uygulayacağım programda compound egzersizlere yer vericem en başada Squatı koyacağım.

8. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle. Herhangi bir bel ve omurga sakatlığın yoksa squat ve deadlift'i muhakkak programına ekle. Bu iki hareket sırf ve bacak sırt değil, çalıştırdıkları kasların büyüklüğünden dolayı testo salınımındaki artışın sonucunda tüm vücudunu gelişmeye teşvik eder...

ilkayaltay bunu beğendi.
  9. baranyo

baranyo Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    o zaman hocam platoda kalmışsındır güç antrenmanı yapmalısın şimdi sen 30 kılo kaldırsan bu sana gore zor gelsede aslında o asıl agırlıgın degıldır o yuzden 3 aylık bır guc antrenmanı var AĞIRSAĞLAM PROJESİ yaz google sende katıl bende onu yapacagım 3 ayda aşağı yukarı 3kg kas ve kaldırabıldıgın agırlıgın 20 fazlasını kaldırabılceksın bıttıgınde once güç lazım

10. ilkayaltay

ilkayaltay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Denerim bi ara .Bugün full body hipertrofi güç karışımı bişey yapıcam bidahaki antrenman günü hangisinde daha çok zorlandıysam ve verim aldıysam onu denerim.:)

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    beslenmenizi düzeltmeniz lazım.kilo alamıyorsanız gelişim de beklemeyin zaten.önce tekrar kilo alabilecek kalori alımına ulaşmanız lazım,ardından program düşünülmeli.bahsettiğiniz fullbody program da iyidir.

12. ilkayaltay

ilkayaltay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Son 2 haftadır proteini 200 grama çıkardım bide toplam kalori 4000. bakalım... Herkese önerileri için teşekkür ederim iyi forumlar

13. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Gelişim fena değil altyapı olarak fakat öneri olarak besin düzenine http://gencvefit.com/haftalik-yemek-plani dikkat etmen gerektiğini düşünüyorum şınav ve barfix antremanlarına çok iyi alışman gerektiğini düşünüyorum ;)

Sayfayı Paylaş