Ölçülerim düşmeye başladı,yanlış nerede ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lug@no tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    yaklaşık 75 dakika ağırlık çalışıyorum (en büyük ağırlıklarla),hemen ardından 25 dakika koşuyorum,beslenme olarak da 4 ölçü ON whey protein kullanıyorum,onun dışında pek fazla ekmek falan yemiyorum,bol su içiyorum.bu programı pazartesi ve cuma uyguluyorum,çarşamba günü sadece ağırlık var.bu programı uyguladığım son bir ayda ölçülerim 1-2 cm kadar düştü:mad:,yanlış nerede ?
    koşuyu antrenman sonrası değil de ayrı bir günde mi yapmalıyım ? yoksa hiç mi yapmamalıyım ?

2. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    75 dakika uzun bir süre sanırım max 60 dk olması gerekiyo bildigim kadarıyla en ideali ise 45 dk flan bunu aşan zamanlarda testosteron azalması oldugunu biliyorum ama pekte emin degilim bu konuda.

3. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

30-40 dakika sadece bacaklar sürüyor,ben de kısa tutmaya çalışıyorum ama yetişmiyor.

4. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    yapmış oldugun programı yazabilirsen belki ona süre süreler hakkında açıklayıcı bilgiler gelebilir ve nerede yanlış yaptıgında çıkabilir

5. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

hareketlerin isimlerini bilmiyorum ama şöyle açıklayım;

spordan 2 saat önce makarna tarzı besleniyorum,yarım saat önce 1 ölçü protein tozu ile spor öncesi beslenmemi tamamlıyorum. 5 dk ısınma ile spora başlıyorum. sırasıyla 4 set iç bacak ,4 set ön bacak,2 set arka bacak ile bacak çalışmamı tamamlıyorum.5-10 dakika aradan sonra 3 farklı hareket ile 3'er set göğüs çalışıyorum,6 set kanat çalışıyorum,bunların tamamını ağırlık merkezi ile çalışıyorum.4 set dumbell ile kol çalışıyorum. son olarak da 25 dakika koşu bandı. (over train'e benziyor galiba). spor sonrası gene makarna tarzı besleniyorum,1 ölçü daha protein tozu alıyorum,2-3 saat sonra ve yatarken de 1'er ölçü daha protein protein tozu alıyorum.

Son düzenleme: 24 Nisan 2009
  6. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    bikere beslenmen eksik, ayrıca yukarda yazdıgın programı antreman yaptıgın hergünmü yapıyorsun hareketler degişmeyecek şekilde

7. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    evet hareketler aynı, fazla yediğim zaman yağ yaptığım için protein dışı beslenmem biraz zayıf. Ayrıca et yiyemiyorum,ne protein alıyorsam hepsi protein tozu ve baklagillerden.

8. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    yaglı proteinleri tercih edersen kilo alırsın,proteini kısarsan kasların beslenemez hacim kaybeder,aynı hareketleri yaparsan sürekli kasların dinlenemez ve hacim kazanmaz, kullandıgın protein tozu sadece takviyedir günlük besinlerle kombine edemezsen pek bir faydasını göremezsin.

sabah kalkınca,öglen yemekten sonra ve spordan sonra 1 ölçü takviyesi yapabilirsin. ayrıca program içinde forumda bayagı kaynak var hocalarımızın yazdıgı onları not etmeni tavsiye ederim.

lug@no bunu beğendi.
  9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    günlük pro.ihtiyacını tozdan mı karşılıyorsun?yumurta fln yemiyor musun?bir 75 dk antreman sonrası 25 dk koşu çok fazla.ya koşuyu ayrı gün yap yada azalt.en iyi ayrı bir gün yapman

10. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Çalışıyorsan ama ölçü kaybediyorsan beslenmende sorun var demektir.Bide yaşını boyunu ve kilonu yazarsan daha yardımcı olabilirler.

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hakkınızda hiçbir bilgi vermemişsiniz..yaş,kilo,boy,nezamandır vg yaptığınız,beslenme programı,antreman programı..

insanlar sadece çalışma saatine göre nasıl anlayacaklar hatanın nerde olduğunu?

ayrıca hareketlerin orjinal isimlerini öğrenip anlaşılır bir biçimde yazmanız lazım ki sağlıklı yorumlar alın..

buna da bakmalısınız..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Trapez~, infoguner ve saydam bunu beğendi.
  12. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    kusura bakmayın,uzun bir ara bakamadım foruma.

protein ihtiyacımı sadece tozdan karşılıyorum,yumurta ve et yiyemiyorum,dolayısıyla da zayıf bir yapıdayım. 1.80 boy ve 65 kg ağırlığındayım.
    ağırlıklarla tanışalı birkaç yıl oldu ama ,protein tozu ile 8 ay önce henüz tanıştım.Yani gelişimim bu dönemden sonra oldu.ben 52 kg civarındaydım,son 1 yılda yaklaşık 10 kg aldım. ilk defa ölçü kaybetmeye başladım,daha önce hep ölçülerim artıyordu. sanırım antrenmanı biraz yoğun yapıyorum. şu anda şöyle bir antrenman sistemi uygulamayı düşünüyorum;
    pazartesi:alt beden
    çarşamba:üst beden
    cuma:kardio

sanırım en mantıklısı bu olacak.

13. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    buna kendinmi karar verdin yoksa birisimi söyledi.ilk defa duyuyorum çünki alt - üst beden diye

14. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

daha önceki okuduğum kaynaklardan edindiğim bilgilerden.

bunu geçen yıl bir dönem uygulamıştım,başarılıydı,ama o programda kardio yoktu. aslında benim ölçü kaybetmeme neden olan kısım sanırım yağlanma korkusu ile yetersiz beslenmem ve kardio yapmam. bakalım bir ay kadar da bu programı deneyelim.

15. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    1 yılda 10kg çok düşük bir rakam. Üst Beden-Alt Beden diye ayrımı ilk defa görüyorum. Şimdi Sırt-Omuz-Göğüs bölgelerini aynı günde mi giriyorsun sen? Gelişememenin sebebi çok açık ortada. Şimdi neden ölçü aldım o zaman diye soracaksın ki ilk aylarda ölçü alman çok kolaydır. Taş taşısan yine ölçü alırsın beslenmene çok dikkat etmeyerek ama bir noktaya geldiğin zaman artık her şeye dikkat etmek zorundasın. Protein ihtiyacının hepsini tozdan karşılıyorsan ve et, yumurta gibi besinleri tüketmemekte ve bu besinlere alışmamakta bu kadar ısrarcıysan bence bu sporu bırak. Hiç parana yazık etme. Yarın, birgün 80 kilo olduğunda 160/25=6.4 => Günde 7 ölçek toz mu kullanacaksın? Hem böbreğine yazık, hem karaciğerine ve de parana. Bence güzel program hazırlat kendine. Günde 2 bölge(Genel kabul gören) veya 3 bölge çalış. Doğrusu da bu zaten. Bunun yanında güzel bir Multivitamin&Mineral hapı al, Daily Complete veya Solgar VM 2000 sana tavsiyemdir. Bana soracak olursan da Solgar VM 2000.
    Her sabah yumurta tüket, bir bardak da süt iç Kazein için. Ton balığı, tavuk vs... zaten öneriyorlar. Bunlar olmadan Body olmaz.

16. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    daha dün ton balığı aldım ve yemeye çalıştım,olmadı,yiyemedim. yumurta da benzer şekilde oluyor,birkaç haftada sıkılıyorum yumurtadan. tozun organlara zararı olduğunu bilmiyordum açıkçası, zararı varsa gerçekten benim işim çok zor.

17. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ton balığını severek yiyen kişi sayısı azdır. Tavuk denemeni tavsiye ederim. Sote falan yap, güzel oluyor. Sırf protein için yemeye çalışma en basit şekilde(Haşlama vs...), güzel bir yemekle tüket.

lug@no bunu beğendi.
  18. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    1.sorun karbonhidrat almamanda ekmeği kesinlikle çıkarma ama çokta tüketme 2.ogünlerde masturbasyon ,sex yapıyorsan protein kaybın olabilir ve antremanının etkisini biraz azaltır
    3. ise koşudan asla vazgeçme hatta koşarken şarkı söyle ciğerlerin genişlesin beynine daha fazla oksijen gitsin daha akkıllı ol,ve şu önemli bilgiyide paylaşmadan geçmeyelim biz body yaparken sadece kaslarımız gelişmiyor kemmiklerimizde gelişiyor (uzamıyor fakat büyüyor enlemesine)ve insan 1 adım attığında vücüdundaki kemiklerin 4/3 çalışıyor koşucuların çoğunu görmüşsündür body yapmadıkları halde vücutlarındaki kasları rahatlıkla görebilirsin

Sayfayı Paylaş