Öğreci işi beslenme programım yeterli mi sizce ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve YeaP tarafından 18 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    2. öğretim üniversite öğrencisi olduğum için sporu sabah kahvaltıyı yaptıkdan sonra öğlen öğünüyle arada yapıyorum.
    Sabah 3 Yumurtalı Omlet ( Tavaya yapışmıycak kadar yağ ) zeytin, peynir, domates, salatalık, kepek ekmeği, 1 adet muz ve 1 bardak süt
    Spor sonrası weider whey
    Öğlen yemeği 100 gr haşlama makarna ( yağ ve tuz yok) Üzerine light yoğurt. ve 1 adet 120 gr lık ton balığı
    Gün içerinse 1 -2 avuç kuruyemiş
    Akşam yemeğini dışarıda yiyorum. 1 tabak pilav ve et yemeği
    Gece yatmadan: 1 tane muz, 2 bardak yarım yağlı süt veya 1 kase yoğurt
    Sizce yeterli mi öğrenci olduğum için çok teferrüata giremiyorum. Öneriniz varsa bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler

2. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Yurtta mı evde mi kalıyorsun?Ben de 2.öğretim öğrencisiyim ona göre sana taktikler verebilirm

3. tyty

tyty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Konu sahibine yazmissiniz fakat bende ogrenciyim benim icin yazabilirmisiniz acaba ?

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    1. si sporu sabah kahvaltıdan sonra yapıyorsun anlaşılan, antrenmanın yapılmasından önce 2 ana öğün yenilmesi şart diyorlar, 2.si de ton balığını çok tüketme içinde civa ağır metaller vs. varmış yerine tavuk yiyebilirsin.

5. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Benim antreman beslenme rutinim şu şekilde oluyor.

Sabah 8 gibi kahvaltımı yaparım 1 saat sonra ara öğünüm olur(Yulaf Ezmesini bu saatte tüketiyorum antremanda güç sağlıyor) saat 11 gibi de antremana başlarım.Eve dönüp öğle yemeğimi hazırlarım.Ayrıca okula götüreceğim yemeği de yemek kabıma koyarım tabii ki.Öğleden sonra bir ara öğün daha yaparım genelde okula çıkarken saat 4-4.30 gibi kuruyemiş tüketirim.(Dersim 5te başlıyor) Okulda saat 6-7 gibi de giderim bi köşede akşam yemeğimi yerim.Gece yatmadan önce de varsa 2 bardak süt falan içerim öyle yatarım.

6. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ben o kadar erken kalkamam :) Kalksam bile sabah uyanır uyanmaz kahvaltı edebilen biri değilim en az yarım saat 1 saat geçmesi lazım. Bu arada soruna cevabım evde kalıyorum. O halde ton balığınıda azaltıyorum bundan sonra

7. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Kahvaltıyı hazırlayana kadar hem vakit geçer hem iştahın artar ;) Birkaç gün erkene alıştır kendini gerisi gelecektir;)
    Ton balığını da haftada max2 tüketmeni öneririm onub dışında tavuk göğsü öğrencinin dostudur.Ayrıca kızarmış pilici de derisinden ayırarak 2-3öğüne bölüp tüketebilirsin bu da bi alternatif.Pazar evime dönünce beslenme günlüğümde öğrenci işi tarifler paylaşmayı düşünüyorum ;)

Lorethlorien ve YeaP bunu beğendi.
  8. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Takipteyim o zaman :)

Sayfayı Paylaş