Öğlen yemeğim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yiğit1357 tarafından 20 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bazen evde yiyecek bişey bulamıyorum bende en yararlı kendimce kahvaltı yapıyorum 1 gevrek yumurta peynir domates yiyiyorum sizce yararlımıdır yoksa başka seçeneklere mi yönelmeliyim. Ama yemek varsa makarna tavuk ton balığı yemeye çalışıyorum yemek olmadığında ise bu şekil sizce uygunmudur ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Mumkun oldugunca Komplex karbo + protein + SEbze -salata iceren ogun olmasina gayret gostermek lazim, elimizden gelmiyosa yumurta iyidir :)

3. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    İşte genelde olmuyor evde kimse bende dünden yemek yoksa öyle yapıyorum yumurta peynir bol yiyiyorum domates falan dışardan söylesem daha kötü ne olduğunu bilmediğimiz şeyleri yediriyorlar bize en sağlıklısı peynir yumurta devam :D

4. brhmcr

brhmcr Guest

En sagliklisi yemek yapmayi ogrenmen :) boyle domates soslu tavuklar :) pirincle karisinca :) yanina zeytinyagli coban salata :) iste o zaman bodici olursun :) bodici sanirim mutfakta olunur:)

5. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten istesem yaparımda işte malum sıcaklar falan :D Dominosta çalışmışlığım var elim yatkın yemek yapmaya falan istesem peynirli gözleme makarna tavuk sote ciğeri gibi şeyler yapabiliyorum ama işte o malzemeler olmuyor bazen alışverşede ailedekiler çıkıyor hafta 1 2 kez bitince sıkıntı oluyor :)

6. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Yeme saatim gelmedi ama sayende yiyeceğim birazdan :D

En azından makarna yapmayı öğren. Yapımı gayet kolay. Bir de pilavı bilsem iyi olacak ama.. :)

7. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Makarna yanınada protein olmayınca yemek istemyorm sırf karbo diye para olunca ton balığı falan alıyorum ama genelde makarna pilav tavuk köfte idare ediyoruz işte neyseki akşama iftar yemeği yapıyor ailedeki büyükler Tavuklu çorba tavuk but pilav protein açığını kapatırız :D

8. brhmcr

brhmcr Guest

Hadi bakalim iftarda benim icinde tatlilar goturun, ne yazik ki buralarda olmuyor bizdeki gibi.

9. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Valla sıcaklarda tutulmuyor şahsen ben tutamadım allah affetsin tutanlarada yardım etsin. Senin işin gerçekten zor yurtdışındasın sanırm peki istediğin yiyecekleri alabiliyomusun merak ettim fiyatlar olsun güvenirlik olsun o açıdan sordum.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Daha ucuza et, tavuk. yumurta edinebiliyorum, hersey mumkun ama tatli,pasta vs Turkieydeki gibi kultur yok disarda yemek konusunda da ayni damak tadlari sifir. Dusunsene 500 gram yulafa 1 lira veriyorum :) daha ne olsun.

11. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Özellilkle Et ucuza edine bilmen çok iyi ülkemizde malum fiyatlar. Pasta börek tatlılar tabiki üklemizdeki gibi olamaz bu konuda dünyanın en iyisi bile ola bilir halkımız :) Keşke burdada etleri ucuza ala bilsek ama malesef yumurta tavuk devam ediyoruz yapıcak bişey olmadığından.

12. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Fiyatlar çok iyiymiş yahu. Bende polonyaya erasmusla geliyorum çok pahalı biryer olmadığını duydum. Hadi hayırlısı

13. brhmcr

brhmcr Guest

Bim de sanirim tan baligi ucuzmus, cesitlilik iyidir :)

14. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bimde 2 Tane 160 gramlık 4.99 Falan sanırım

15. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    geçen sene 3x80gr 3.45liraya alabiliyoduk. şuan 6lira civarında... türkiye büyüyor....

16. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bim yinede diğer Büyük marketlere göre avantajlı diğerleri uçuyor resmen.Birde şunu sormak istiyorum Bim demişken Bimde sayley fındık ezmesi %70 fındık Fiskobirlikte %70 sizce 2 si arasında bir fark varmıdır Fiskobirlik gayet güzel ama sayleyi bilmiyorum deneyen varmı ?

17. brhmcr

brhmcr Guest

ojojjjj 180 gr ton baligi 2.25 lira burda :( yaw yazik valal hayat pahali Turkiye de.

18. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen öyle makarnanın üstüne zaten 1 kutu gidiyor :(

Sayfayı Paylaş