Çok kafaya takıyorum bu vücut nasıl düzelir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mtyz87 tarafından 26 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mtyz87

mtyz87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, durumumu anlatayım.

183 cm boyunda 110 kiloydum bundan 3 sene önce. 3 ayda 25 kilo verdim. Ancak vücutta çok rahatsız etmese de sarkma oldu. Spor yapmadan zayıflamıştım.

Tabi zamanla o verdiğim kiloları fazlasıyla aldım 120 ye çıktım. Ama vücutta bu sefer göğüs ve karın bölgem aşırı yumuşak ve sarkık hale geldi. Yani deri sert değil çok yumuşak bir halde. Göbek kat kat duruyor göğüslerde aşırı çirkin bir halde. Ben üçgen vücut fit vücut peşinde değilim sadece depresyona kadar götüren bu kötü görüntüden kurtulmak istiyorum. Pantolon giyince kemerin olduğu bölüm içe geçiyor çok iğrenç bir görüntü oluşuyor, o kadar sarkıklık var yani tahmin etmişsinizdir. Şimdi tekrar zayıflamaya başlayacağım ama zayıflayınca daha kötü olacak. Bu nedenle spora alıştıracağım kendimi. Yalnız:

1- Spor salonuna gitme ihtimalim şu an hiç yok, çünkü hem okul, hem iş, hem de kurs var.

2- Ancak haftada 5 gün akşamları 1 saat evde spora ayırabilirim kendimi. 2 şer tane biri 5 kg lik biri 3 kg lik dumbellım var. Şınav, mekik de kısmen yapabilirim.

Derimi nasıl sertleştirebilirim? Göğüsleri ve göbeği nasıl kötü görüntüsünden kurtarabilirim? Bu işi 6-7 ayda yapabilir miyim? (Fitlik derdinde değilim, sadece normal göbekli olmaya razıyım. Aşırı yumuşak görüntü gitsin yeter)

2. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Kardeşim biraz üzüleceksin ama , benim vücudum bana göre çok iyi ama kilolu olduğum dönemden taşıdığım tek iğrenç şey o sarkık. gitmesi için her yolu denedim ama malesef.

3. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    eğer karın bölgesini çalıştırırsan(bir süre sonra ağırlıklı) güzel bir diyet proteinli beslenme ile bir miktar düzelme yaşayacaksındır

4. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle sana tavsiyem sacma sekilde diyet yapmaman. Yani 3 ayda 25 kilo verecek sekilde. Aylik ilk 1-2 ay 5-6 kilo, sonrasinda ise 3-4 kilo verecek sekilde diyet programi yapmalisin. Diyet programini da dengeli sekilde ve karbonhidrati sadece komplex karbonhidrat alacak sekilde yap. Yani beyaz un ve normal makarna tarzi karbonhidratlari alma, onlarin yerine sürekli kepekli ve lifli karbonhidratlar al. Aksamlari karbonhidrat alma, onun yerine protein agirlikli beslen. Günlük alman gereken kalori miktarini hesapla ve ondan sporla birlikte 500 kalorilik bir aciklik yap. Bu sekilde uzun vadede saglikli ve kalici kilo verebilirsin, tabiki verdikten sonra yine eskisi gibi beslenmeye baslamazsan. Spor yapman sarkmalari engellemek icin cok önemli. Ayrica hizli kilo verirsen, 3 ayda 25 kilo gibi, vücudunda catlaklar meydana gelebilir. Bunlari önlemek icin hem hizli kilo verme hem de bagdem yagi iceren kremleri kullan günlük olarak. Son olarak neden kilolari geri aldigini da paylasir misin? Yani yeniden eskisi gibi mi beslendin yoksa baska nedenden dolayi mi? Ayrica 3 ayda 25 kilo verdigin takdirde yaglarla birlikte oldukca kas da kaybedeceksin. Bu kaybettigin kas sadece kolundaki bacagindaki kas degil ayni zamanda ic organlarinin calismasini saglayan kaslar da olucak. Yani hizli kilo vermek oldukca sagliksiz.

5. mtyz87

mtyz87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sağolun cevaplar için. "Nockeee", kilo almamın nedeni iştah fazlalığı ve stres. Zaten sorunum kilo vermek değil koruyamamak.

Yalnız ben sarkma derken aslında asıl problemim olan yumuşamış deriden bahsediyorum. Yani mekik çekerek biraz olsun sertleşme sağlanamaz mı?

Birde göğüs için böyle bir sorun olmaz dimi? Yani göğüsü şekle sokmak sarkıklığını veya yumuşaklığını yok etmek zor mudur kolay mı? Bari en azından o bölgeyi kurtarsak.

Son düzenleme: 26 Ağustos 2012
  6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bence sen cevap bekleyip daha fazla çikolataları götüreceğine git güzel bir salona başla umarım imkanın vardır.dost acı söyler diyorum

Sayfayı Paylaş