Çikolata

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Setenay tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    bence gayet yerinde. ama öğün aralarında biraz daha protein alıp metabolizmanı yüksek tutabilirsin. bunun için de light yoğurt uygun.

ayrıca son öğününden hazır çorbayı çıkartıp, yoğurdu arttırısan, ya da küçük bir parça tavuk eklersen, bir de gece yiyeceğin meyveyi sabaha alırsan tam olur.

bonatschi ve Setenay bunu beğendi.
  2. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Çok teşekkür ederim :)
    umut doldum ... :eek:

3. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Peki neden canım halen çikolata çekiyor ? kafa_

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    kompleks karb alımı tatlı ihtiyacını bir yere kadar düşürür. yani eğer kompleks karb tüketmezsen çikolata yeme isteğin daha da fazla olacak.
    geriye kalan biraz irade göstermek.

Setenay bunu beğendi.
  5. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mesaj alındı hocam :)
    Teşekkür ederim !bench_O

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  6. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben en güzeli sizi dinleyim :) Bu şekilde beslenmeye devam edeyim !
    Açtığım başlık altına yazılanlar kafamı baya karıştıracak gibi ...
    Dediklerinizi yaparak beslenme programımı tekrar düzenleyip bu şekilde devam edicem =) Sonra da gitsin yağlar dumbelllls
    bench_O

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  7. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Hazır çorbalar birçok vücuda yabancı yapay ve kimyasal maddeler, koruyucular ve aromalar içerir ve bunlar da oldukça zararlıdır. Hele bazıları direk kanserojen statüsüne girmektedir. Ne diyette ne de normal zamanlarda hazır çorbalardan tüketilmemelidir.

Light süt konusunda söyleyeceklerime bakınca birçok kişi itiraz edecektir, ben kaynağı veriyorum, bir okuyun karar sizin. Özet şu süt içilecekse normali içilmeli. Sütteki yağdan zarar gelmez. Diyet yapıyoruz diye her türlü yağdan kaçacağız diye bir kural yok. Doğal olan yağlar tüketilmelidir. Asıl uzak durulması gereken şeker ve türevleri, hamur ve ürünleridir.

Alıntı:

Düşük yağlı sütlerin bir diğer sakıncası, süt içerisindeki proteinin sindirilmesi sırasında vücudun yaşadığı fizyolojik stres ve borçlanmadır. Egzersiz ve beslenme uzmanı Paul Chek, tabiatta protein oranı yüksek besinlerin genellikle yağ oranlarının da yüksek olduğuna dikkati çekmektedir (8, 13, 20). Bunun en önemli nedeni, proteinin sindirilmesi için gerekli olan A vitamininin yağlarda eriyebilmesi ve taşınabilmesidir. Zaten pastörizasyon esnasında sindirim enzimlerinin telef edildiğini hatırlatan Chek, bunun üzerine bir de yağların çıkartılmasının bir bakıma vücudumuza sürekli karşılıksız çek yazılması demek olduğunu belirtmektedir. Çünküyağsız süt proteininin sindirimi esnasında vücut sürekli karaciğerdeki A vitamini depolarını zorlayacak ve zamanla bu depoları tüketerek geri dönüşü çok daha zor olan oto-bağışıklık rahatsızlıklara, kanser ve benzeri birçok kronik rahatsızlığa zemin hazırlayacaktır.

Kaynak:
    http://beslenmebulteni.com/bes/index.php?option=com_content&view=article&id=175:suet-icin-doru-bildiiniz-yanllar&catid=94:suet&Itemid=279

Setenay bunu beğendi.
  8. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

ne diyosunuz :(
    daha az önce bi kase çorba içtim ben ...

süt konusuna bişey diyemiyorum şimdilik :eek:

9. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Peki, bunun dışındaki yağ yakımına yönelik beslenme programım hakkında ne düşünüyosunuz ?

bench_O

10. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar gerekli şeyleri söylemişler. Ara sıra yeşil çayı deneyebilirsiniz. Çok iyi bir antidoksandır ve yağ yakımına yardımcı olur tabii bu da şekersiz olacak. Bunun dışında diyetinizde meyveyi geceye koymuşsunuz bence gün içine yayılabilir, çok şekerli olmayan meyveler mesela muz dışında diğerleri her zaman istenildiği kadar abartmadan yenebilir. Belki meyvedeki şeker sizin çikolata ihtiyacınızı bir nebza azaltabilir. Bir de kilo vermek için metabolizma hızını arttırmak gerekir bunun için de öğün sayısını arttırmak en iyisidir, ideal sayı 5-6 dır ki bu çoğu kişi için zordur ama imkanınız varsa mesela öğleyin yediklerinizi iki öğüne bölebilirseniz araya 2-3 saat koyup böylece öğle akşam olası bir çikolata krizini de engellemiş olursunuz.

Bir de yağ yakımı konusunda C vitaminin etkili olduğu söylendi, forumda bununla ilgili bir arama yaparsanız bazı öneriler bulabilirsiniz, limon suyu ve kuşburnu gibi doğal kaynakların yağ yakımına etkisi olduğuna yönelik yazılar var. Bunlar doğal besinler oldukları için zararları da olmaz, denenmesinde bir sakınca olmaz bence. Çoğu kişinin yaptığı gibi direk olarak yağ yakıcılara yönelmeden doğal beslenme ile devam ediyorsunuz bence doğrusunu yapıyorsunuz. Beslenmenin yanısıra yağ yakmaya yönelik kardiyo çalışmalarına yönelik birçok bilgi forumda mevcut bunlara da bir göz atmakta fayda var.

Son düzenleme: 3 Haziran 2009
    Setenay bunu beğendi.
  11. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bi ara bende de oluyodu.bi dilim balkbağı(elma da olabilir)mikrodalga fırınıda pişirip üstüne tatlandırıc ekleyip baya bi yol almıştım.ama yatmadan önce alınan meyvenin glisemin indeksi ve şeker oranına bak.(elma,balkabağı (Y)

12. LoRD oF THe SHeLPe

LoRD oF THe SHeLPe Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben kilo almaya çalışıyordum ve çok uğraştım bi türlü beceremiyodum neyse şimdi hedefime ulaştım.. çok zor olduğunu düşünürdüm kilo almanın ama bu konuyu okuyunca kilo wermenin daha zor olduğunu anladım :)

ben ne bulursam yiyordum sense masum bi şekilde sadece biraz çikolata isterken nefsinle savaşmak zorunda kalıyosun :) bu gerçekten azim isteyen gayret isteyen bişey sigarayı bırakmak gibi.. arkadaşlar sana yardımcı olabilcek bilgileri vermişler zaten.. umarım hedefinden şaşmaz başarılı olursun arkadaşım.

Sayfayı Paylaş