Çift adale calışma sistemlerinde hangisi daha uygundur?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve M.Liberation tarafından 24 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    Bu gün yine fazla konu actım ama aklıma takılıpta arama motorunda bulamadığım için tüm yöneticileredn özürdilerim

aklıma takılan bişey var bunada yardım bekliorum
    1 gun göğüs biceps yaptıktan sonra
    2 gün sırt bacak yapmak doğrumu sırtada biceps calışıyor cunku
    eğer 2 günede arka kolla omuzu alırsam bu seferde arkakol olmusuz etkileniyor kısacası hangisi

1 program
    göğüs-biceps
    off
    sırt-bacak
    off
    omuz-arkakol
    off
    off

2 program
    göğüs-arka kol
    off
    sırt-biceps
    off
    omuz-bacak
    off
    off

3 program
    sırt omuz
    off
    göğüs
    off
    off
    biceps arkakol
    off

4program
    göğüs
    off
    sırt omuz
    off
    bacak -biceps- arkakol
    off
    off

1.sizce hangisi?
    2.başka çeşit varmı varmı?
    3. Hacimicin hangisi'da iyidir?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:39 ----------

daha demin okudğum bir makalede büyük kas grupları (göğüs,sırt,bacak) calışıldığında horon daha fazla sagılanıormuş buna dayanark kucuk kaslarla (biceps,arkakol,omuz)aylaştırdım
    göğüs-biceps
    off
    bacak-omuz
    off
    sırt-arkakol
    off
    off
    uygulana bilirliğine acaba?

Son düzenleme: 24 Eylül 2010
  2. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    bu durumda hangisi dahaiyi gelişim sağlar konu günceldir

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bence tüm bunlarla ugrasmak yerine her gun git max. 35-40 dk tek adale çalış. sert çalış. ornek olarak bacak -sırt-gogus-biceps-omuz-triceps pazar gunude off. zaten beslenmede iyiyse adale yeterince dinleniyor. saygilarimla ...

4. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    hafta da 3 gun gidebilyorum nası olcak

Coyote bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Her gun spor salonuna gitme.

Maximum haftada dört gün. Hatta 3 gün yeterli 1 gün git bir gün dinlen.

Göğüs Triceps ve Sırt beraber atılabilir idmanlardır. Göğüs ve triceps itmeli kasları sırt ise çekmeli kasları çalıştırır. bu durumda çok sağlam ve etkili bir idman atılır. Çünkü iki kas grubuda birbirini çok fazla etkilemez.

2. Bacak antremanı ağırdır ve yanlız atılmalıdır. Bu gun gerçekten deli gibi çalışın. Setleri arttirin maksimum ağirlikları takın. ve nizami tekrarla can yakıcı çalışma yapın. Vücut gelişimi icin önemli bir gün.

3. Omuzlar trapezler ön kollar biceps Calf bu gun çalıştırılabilir. Kücük kas gruplarını aynı gün gün çalıştırmakta verimli bir idman stratejisi olur.

M.Liberation bunu beğendi.
  6. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    ben bacak idmanımı hafif birşekilde gercekleştiriorum karete ile ilgilendim için daha cok esnetme yapıorum onun için gunde 2 kas calışıorum benim merak etim asıl soru bukonuyu acmama sebep plan soru
    göğüs calıştımız gün arka kol yorulurmu ısınırmı
    aynışey sırt calıştımız gün biceps yorulurmu ısınırmı busoruya cevap bekliyorum teşekkurler

7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Arka kol tabiki büyük oranda çalışır ancak sen tricepside çalıştırarak arka kollarına maksimum stress altına itersin. Bak sunuda ekliyim bir kası maksimum stress altına itip 4-5 gün beslersen bir dahaki idmanda kas hem büyür hemde eskisinden daha dayanıklı olur. Önemli olan maximum stress tabi lifleri koparma değil bu.

Ayrıca eklemlere ve tendonlara ağirliği bindirmemek için kesinlikle dirseklerini havada kilitleme ve bileklerini tam kırma sarma bileklerin dik olsun göğüs kafesi ile bar arasına araya bir tane havlu koy yada yumruk kadar boşluk kalsın. Böylece daha iyi gelişim sağlarsın ve sakatlıkları minimuma indirirken kas üzerinde çok daha büyük stres yaratırsın. Ayrıca ağirliklarida 3-5 saniyede kaldıracağın tarzdan seç.

3-4 gun dinlendirdiğin zaman ise o kas zaten gelişir ve büyür.

Çok fazla iştahlı olman kas yapmanı engeller acele etme. Temel ağirlik çalişmalari yap Bacak kaslarını eşek yüküyle çalıştır.

idmanda fazla dinlenmessen iyi olur senın icin.

Son düzenleme: 26 Eylül 2010
  8. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    Göğüs çalışırken arka kol etkılnir. Yorulabilir.

Resimlerde koyu biçimde yazılan kas grupları, haraket esnasında beraber etkilenir - çalışır.

Ekli Dosyalar:

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten bu işin en doğrusuda haftada 3 gündür Ruhsal gelişime vücudundan daha fazla önem verirsen çok daha fazla verim alırsın.

Kendi yaptıgım hatalardan çıkardığım dersler neticesinde 10 ayda alamadıgım gelişimi 5 ayda aldım.

Ruh sağlığını asla bozma ve asla kafanı takma doğru idmanını yap ruhsal gelişiminede önem ver.

Kafana takma zamanla herşey gelişicek. Önce beyin gelişirse vücudu geliştirmek daha kolay oluyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:20 ----------

Tabikide haklısın. Ama bu Tricepsi çalıştırmayalım anlamınamı gelir sence? Yoksa triceps ve göğüsü iyice yorup 4-5 gun dinlenmek dahamı faydasız?

10. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    dediğine katılıorum salam bir göğüs antremanın da ısınan triceps 15 dk aradan sora kendi biraz toplar ve triceps antreamanına hazırlanır maksimum stres yaratılır ve ogun ku antreman sonu gelir ve 5 6 gunluk dinleme ardından gelişim alınır
    bunyeden bunyeye değişir bu sistemde gelişim az alırsam ayrı gune koyarım

Sayfayı Paylaş