Çalışma staretejileriniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cexenes tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Bu konuyu genel anlamda açıyorum sadece antreman değil esasında kendinize koyduğunuz hedefler kısa vademi uzun vademi planlarınız neler.Bence bu bizim sporun en önemli motivasyon kaynağı gelişmiş ve uzun yıllarını bu sporda geçirmiş kişilerin senelik planları bellidir belki kimiside sadece içgüdüsel olarak çalışıyordur.
    Ben sekiz aydır faal olarak çalışıyorum salona başlamadan en az iki ay araştırmalar yaptım sürekli forumu okudum seneler öncesinden belli bir tecrübemde vardı şimdiye kadar planlarıma uydum hep bir sonraki hamleleri hesapladım programlarımı başladığımdan beri kendim yazıyorum eksik bölgelerimi tespit ediyorum beslenmemi ayarlıyorum hep kısa vade hedefler koyuyorum ama uzun vadede ki hedefimde belli parçaları bir araya getirerek istediğim noktaya gelmek istiyorum bazen kendimi olmak istediğim gibi düşünüp o zaman yapıcağım çalışmaları bile programlıyorum bunları neden anlatıyorum bu sayede motivasyonum hiç eksilmiyor.Başladığımdan beri supplementlere yönelmedim 4 ay sonunda 1 kg protein tozu kullandım şimdide sadece aminoasit kullanıyorum ve bu şekilde de istediğim gibi gelişebilmek o kullanmadığım supplementleri sırayla kullanıp gelişeceğimi düşünerek motive oluyorum, çok az kardiyo yaparak yağ yaktığımı düşünerek artık kilo almaktan korkmuyorum.
    gelelim hedefime şu anda 70 kiloyum ramazan sonuna kadar yağlanmadan ne yapabilirsem yapıcam ve ramazan sonrası 82-83 kiloya çıkmayı hedefliyorum sonrada mayıs sonu definisyona başlıyacam.
    herkes hedeflerini ve koyduğu hedeflere ulaşmada izlediği yolda ne kadar başarılı olduğunu paylaşırsa hepimiz faydalanırız diye düşünüyorum.

2. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Benim hedefim harbiden uzun vadeli. Çünkü aşırı derecede özenmeye başladım + cokda eğleniyorum yaparken. Bana omuzdan iyi katkı sagladı. Daha önceleri tkm elbise alırken zorlanıodum Pantolon 48 ceket 46 giyiyodum ki dar kesim harici ceketler üzerimde emanet kalıyordu yinede.
    Şimdi 48 beden tkım cuk oturuyor :)
    Hedefim avatarımdakine yakın bişi. Öyle profesyonel olmasamda vücudumu belli etmek istiyorum diyeyim daha doğrusu :)

cexenes bunu beğendi.
  3. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    Kolay ve basit kısa vadeli hedeflerin her biri ; Büyük, zor ve uzun vadeli hedefimin bir ayağını oluşturuyor. Kısa vadeli basit hedefler hem bana tecrübe kazandırıyor, oyunu öğretiyor hem de sıkılmadan devam etmemi sağlıyor. Bu kısa vadeli hedefler ard arda gerçekleştikçe büyük hedefimin yavaş yavaş şekillendiğini ve yaklaştığını hissediyorum. Başarabileceğim hedefler önceliğim. Tıpkı bir bilgisayar oyunu gibi; level 1, level 2, level 3.... level 50

cexenes bunu beğendi.
  4. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Belli bir hedef için bilginin çok önemli olduğuna inanıyorum ne kadar çok şey bilirsek hedefler o kadar yakınlaşıyor ama birde bilipte yapmamak var bazen hergün işe tavuk yumurta götürmekten bıkıyorum ve 3-4 gün salıyorum insan bazı şeyleri ne kadar bilsede kendi üzerinde görmedikten sonra bildiği sadece teori oluyor.

Sürekli bir mücadele var bu işin doğasında önemli olan bunu bir yaşam standartı haline getirebilmek ve iniş çıkışları kabullenmek.

Sayfayı Paylaş