Çalışma aletlerine ve yaşam tarzına göre program tavsiyesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve halilyc tarafından 10 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Web - Grafik Tasarım / Öğrenci
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    Merhabalar sayın üstadlarım. Bir çok kez heveslenip kilo verip güzel bir fiziğe sahip olmak için salonlara gittim ama okul v.b şeylerden ötürü ulaşımda ağır geldiği için bırakmıştım. Geçtiğimiz aylarda yeni bir semte taşındım ve site içerisinde bir yer oldu bu. Güzel tarafı siteye spor aletleri koydular sağolsunlar bende elime böyle mükemmel bir fırsat geçmişken bunu değerlendirip sağlığımı ve dış görünüşümü koruyup gelişltirmek istiyorum akıllı bir birey olarak tabikide :) Benim istediğim fazlalıklarımdan kurtulup fitness vücudu yapmak. Ben aşağıya eldeki aletlerin ve bir haftalık genel programımı yazacağım. Değerli üstadlarım ona göre bana program önerisinde bulunursa büyük sevaba girerler :) Beslenme tavsiyeside eklenirse yanına çok çok da iyi olur :)

Genel koşullarda 1 haftalık düzenim;
    P.tesi : Öğleden sonra 2-5 arası okuldayım gerisi full boş
    Salı : Sabah 7 öğlen 2 arası okuldayım gerisi yine full boş
    Çarşamba : Öğleden sonra 1-2 arası ders, sonrasında okulda havuzda 3-4 e kadar Yüzme dersimiz var gerisi boş
    Perşembe : Öğleden sonra 2-5 arası okuldayım gerisi full boş
    Cuma : Sabah 7 öğlen 2 arası okuldayım gerisi yine full boş
    C.tesi - Pazar : Full boş :)

Şuan için bu hafta başından beridir başladım, akşam ezanından sonra çıkıp 2 saat civarı spor yapıyorum.
    Genel programım;
    -Hit tarzı koşu bandında 20 dk koşuyorum.
    -15 dk bisiklette seviye programlarına uyarak vakit harcıyorum.
    -15 tekrarlı 4 set Göğüs öne itme
    -15 tekrarlı 4 set omuz
    -15 tekrarlı 4 set Göğüs butterfly hareketi
    -15 tekrar 4 set 15 kiloluk ağırlığı bileklerden güç alarak göğsüme kaldırıyorum
    -Dumbell ile 50 tekrar yanlarıma eğiliyorum bir sağ bir sol
    -10 dk Karışık hareketler (Bel çevirme, arkaya dönme, kol dinlendirme)
    -10 dk boyunca dinlene dinlene Dumbelller ile bilekten döndürerek kaldırıyorum
    -5-10 dk arası Dumbelleri yukarıda tutup sırtıma indiriyorum sırası ile
    - Bir 20 dklık hit stili koşu ile koşu bandında kapanışı yapıyorum.

Dinlenmem çok iyidir yeteri kadar yatarım ve düzenlidir. Akşam ezanından sonra ağzıma su haricinde hiçbirşey sürmüyorum. Günde minumum 3 litreyi deviriyorum :)

Son olarak salondaki aletleride paylaşıyorum. Önerilerinizi dört gözle bekliyorum :)

2. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Web - Grafik Tasarım / Öğrenci
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    P.tesi ye kadar bir tavsiye gelirse çok memnun olurum zira haftabaşında yeni bir programa başlamak daha düzenli olur :)

Sayfayı Paylaş