ZAYIFLIKTAN DUYDUĞUMUZ BIKKINLIK

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mustafa Korkmaz tarafından 4 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Bu yazımı yararlı buldunuz mu

1. Evet

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Hayır

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Mustafa Korkmaz

Mustafa Korkmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle herkese selam buradan.Özellikle de zayıf olan kardeşlerime :) ortaokuldan beri ailesi ve çevresi tarafından zayıf sıska 35 kilo ki (arkadaşlarım bana zargana mustafa derler) birisi olarak sizi en iyi anlayan kişi olduğumu söylemek istiyorum.Ailem dostlarım arkadaşlarım ne zaman beni görseler kilo vermediğim halde ay sen zayıfladın mı olum sen kilo vermişsin gibi birsürü can sıkıcı şeyler sorup söylüyolardı ve bozulduğumu farkedince de boşver keşke biz de senin gibi fit olsak falan diyorlardı.Bunlara KESİNLİKLE aldırış etmeyin 3 ay oldu fittnes'a başlayalı ve 59 kilodan 74 kiloya çıkmayı başardım.Ne protein tozu ne gainer (Ki bunları kötülemiyorum) kullanmadım.Sadece söylememin amacı çoğu anne baba gibi benim annem de özellikle bu ürünlere karşı size söylemek istediğim şey acınızı anlıyorum ve aynen tarif ettiğimi düşünüyorum.Şimdi esas bu yazıyı yazma amacıma geçeyim öncelikle arkadaşlar ben kilo alamıyorum benim bünyem böyle deyip boku genetiğinize ve metabolizmanıza atmayın.Tamam bazılarımız evet hareket etmesek bile kilo veriyoruz ama işin aslı aslında bambaşka.Ben bu işe ilk başladığım da olayı kafamda bitirdim çünkü yukarıda yazdığım soru ve cümlelerden tam anlamıyla bunalmıştım.(Ki bunlar özgüvenimizi de etkiliyor)Öncelikle yapmanız gereken kendinizi çok yemeye alıştırmak.Mide bilimsel olarak da bir gerçek bu siz yedikçe mideniz büyür (Ve alışkanlık kazanırsınız yeme alışkınlığı) size günlük beslenmemi söliyim hemen hemen hergün aynı.

Kahvaltı:1 Tam beyaz ekmek 5-6 yumurta (yumurtayı sevmeyen varsa krep yapıp üstüne bal sürerek yiyebilir) Yanına klasik çay peynir domates vs.
    Kahvaltıdan sonra(En can alıcı bölüm)
    Kahvaltıdan 1.5 saat kadar sonra 300 gram cici bebe + 2 muz +fındık ezmesine süt ekleyip blender'da karıştırıp içiyorum.

Öğle yemeği:pilav yanına tavuk ya da kırmızı et beraberinde kefir (Vücuda aşırı faydalı sadece fittnes için değil)

Öğleden sonra idmana gidiyorum ara öğünüm gene bir muz

İdmandan gelir gelmez:Sadece PROTEİN! Köfte tavuk göğsü ekmeksiz yiyebildiğim kadar yiyorum.

Üstüne bir güzel tatlı gömüyorum (Sütlü tatlı) şerbetliler içinizi bulandırır.)

Bundan 2 saat sonra akşam yemeğinden 3 saat önce gene kahvaltıdan sonraki cici bebeli karışımım.

Akşam yemeği:Tabiri caizse ÖKÜZZ gibi yemek mutlaka 1 ekmek yiyin protein olmasa bile (Beyaz-Kırmızı et) yemeğinizden 2-3 tabak yiyin (ana yemek)

Daha sonra gece muz çilek ve kiviyi gene sütle beraber karıştırıp bir güzel afiyetle için ve son olarak yatmadan önce

Tercihinize göre Yulaf ya da Bol tereyağlı bir makarna yiyip 30-45 dk sonra kadar yatın.

Bunlar sağdan soldan çalıntı değil kendi rutinimdir emek verip yazıyorum çünkü bir zamanlar ben de kürdandım :)

Ve BANA İNANIN İNSAN KAFADA BİTİRDİKTEN SONRA HERŞEYİ YAPABİLİYOR ŞUAN DUYDUĞUM TEPKİLER

-Kanka protein tozu mu kullandın hayvan gibi olmuşsun
    -Olum kollar patlamış noldu lan sana ??
    -Kanka yastık mı koydun sırtına
    -Baya kilo almışsın
    -Yüzün tombikleşmiş

Vs. Vs. SÖYLEMEK İSTEDİĞİM SİZİ ANLIYORUM VE BAŞARABİLİCEĞİNİZİ SÖLÜYORUM BEN YAPTIYSAM SİZ DE YAPARSINIZ!!!

Sayfayı Paylaş