zayıflamak için yardım

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve mamacita tarafından 1 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mamacita

mamacita Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba arkadaşlar ben 23 yaşındayım boyum 1.70 kilom 104.
    yarın ilk diyetisyen randevum var,herhangi bir rahatsızlığım yok yani bu kilolarım tamamen hareetsizlik ve sağlıksız beslenmekten.
    yarından itibaren diyetisyenin vereceği programa harfiyen uyacağım,bunun dışında her sabah kahvaltıdan önce bir saat yürüyüş yapmaya karar verdim.
    bir de son zamanlarda karnobatlı suyun da kilo vermeye yardımcı olacağıyla ilgili bir çok yorum okudum siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?eğer faydalı olma ihtimali varsa diyet+spor+karbonatlı su olarak devam edeceğim.hem beslenme hem spor konusunda önerilerinize ihtiyacım var.
    yağ-kas oranıma bakılmıştı daha önce, 68 kg kas kütlem var şaşırtıcı bir şekilde.
    bir de benim bir diğer sıkıntım motivasyonumun çok çabuk bozulması,mesela daha önce diyet yaptım ayda 4 kilo verdim ve bu beni motive etmedi ama biliyorum ki ilk ay güzel bir atak yapıp iyi bir kilo verirsem bu oluşturacağım düzene bağlı kalabilirim.
    diyetin ilk ayında maksimum kaç kilo verebilirim ve bunun için neler yapmalıyım?
    şimdiden hepinize çook teşekkürler.

2. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    ilk ay hızlı olur 4-5 kilo veirsin. azminle alakalı daha sevindirici şeyler de yazabilirdim ama yazıkların bu rakalmı çıkarttı. spor olarak yürüyüşle başla ilk 15 gün sonra salona yazıl ama ikisini de beraber yap yürüyüşü bırakma. 40 dakkadan aşşa yürüme. sporu da az dinlenerek tap dinlenmeler 3 dakkayı geçmesin. yorulduğunu terlediğini hisset.

mamacita bunu beğendi.
  3. mamacita

mamacita Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için dikkate alacağım hepsini :) 4-5 kilo az değil mi ya :(
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mayıs 2017 ---
    Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için dikkate alacağım hepsini :) 4-5 kilo az değil mi ya :(

4. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar, bence fazla kilolu insanların rejim yapması uygun değildir. Rejim az kilo fazlası olan 5-10 kg gibi fazlası olan, be bu kiloyuda çok uzun zamanda alan insanlar içindir. Bu kilodan fazlası olanlar yaşam tarzlarını değiştirmelidir eğer hormonal bir bozukluk yoksa yada hastalık durumu yoksa. Eğer öyle ise tedavi olmalıdır ondan sonra vücut kendi yolunu bulur. Kilo fazlası çok ise ve kısa sürede kilo almaya müsait ise yaşam tarzı değiştirmeli ve hayat boyu bu şekilde yaşanmalıdır. Temiz, çeşitli ve sağlıklı kaynaklardan yağ, protein ve karbonhidrat alıp , günlük hareketli yaşam tarzı ile düzenli spor eklenmelidir. Kalori hesabı mutlaka yapılmalı günlük belirlenen miktar doldurulduğunda başka kalori içeren hiç birşey yenmemeli ve içilmemelidir. Herşeye olduğu gibi vücut binada alışacak be ideal ölçüsünü bulacaktır. Söylemesi kolaydır fakat başlarda uygulaması çok zordur. 2-3 aylık alışmadan sonra zaten herşey rayına girecektir.

malevolent ve mamacita bunu beğendi.
  5. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    güzel bi karar alıp diyetisyene gitmeye ve zayıflamaya karar vermişsiniz öncelikle tebrik ederim
    rejim yapması uygun değildir felsefesine kesinlikle karşıyım ki zaten diyetisyenin vereceği program sizi aç bırakmak değil az az yiyip sık sık yemek şeklinde olacaktır eğer rejim yapılmaz şeker ekmek tuz yağ ne bulursam yiyip durayım sadece spor yeter mantığı bir kere işleyince sonuçlar hüsran boşa para harcıyorum boşa kendimi yoruyorum oluyor

neyse gel gelelim kendi yorumuma
    ayda 4-5 kilo sağlıklı kilo vermenin yoludur bunu arttırıp azaltmak (max 7-8kg) sizin elinizde tabiki beslenmeyi bozmamak dişi sıkmak düzenli spor yapmak gibi etkenler var
    ama yağ yakıyor diye karbonatlı su falan içmenize gerek yok internet hurafelerinden veya çevrenizden duyduğunuz şeyleri bir kenara atın
    diyetisyeniniz zaten ilerleyen zamanlarda size ödem atmanız için gerekli yeşillikler vs. içeren çay tarifleri verecektir adamlar onun okulunu okuyor kaç yıl komşu kızı şunu yaptı 10 kilo verdi diyip sağlığınızdan olmayın
    önceliğiniz kesinlikle kararınızdan vazgeçmemek diyet ve düzenli spor olsun
    geriye sadece sabır kalacaktır. zaman size karşılığını kesinlikle verecek
    şimdiden kolay gelsin bol şanslar

respect2us.23 ve mamacita bunu beğendi.
  6. mamacita

mamacita Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenme konusunda diyetisyenin tavsiyelerine uyacağım artık zaten amacım bunu bir hayat tarzı haline getirmek :) ben kilolarımı kısa sürede almadım hep biraz biraz üstüne eklenerek devam etti herhangi bir rahatsızlığım Yok bunun dışında. Kaliteli beslenmeyi ve sporu kilo verene kadar değil ömür boyu hayatımda tutmayı kafaya koydum inşallah dediğiniz gibi bir kaç ay içinde bu rutine alışırım ,sadece biraz motivasyona ihtiyacım var kilo verdiğimi görürsem devam edeceğimi biliyorum :)çok teşekkür ederim yorumunuz için
    Çok teşekkür ederim :) zamanında yediklerime dikkat etmeden yürüyüş yapıyordum ve faydası olmadı daha sonra da diyet yaparken sporu bıraktım yine kilo veremedim sonunda anladım ki ikisi mutlaka birlikte devam etmeli :)
    Dediğiniz gibi ben diyetistenden aç bırakacak süründürecek bir liste alacağımı düşünmüyorum ben diyetisyenden sağlıklı beslenmeyi öğrenmek istiyorum sonuçta hayat boyu diyetisyen kontrol etmeyecek beni .bugün diyetisyenle görüştükten sonra buraya tekrar yazacağım :)karbonatlı su konusunda dediğinizi anladım bir fikrim yoktu sadece bilgisi olan vardır diye sormak istedim , tabi ki diyet programımın dışına asla çıkmayacağım inşallah dediğiniz gibi güzel rakamlarda kilo veririm :)
    Bir de arkadaşlar yürüyüşümü sabah erkenden kahvaltıdan önce yapmayı düşünüyorum sizce bu sağlıklı mı ?

Son düzenleme: 2 Mayıs 2017
  7. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Motivasyon işin forumu takip edin kendinize bir günlük oluşturun, başarı öykülerini takip edin. Bende 155 kg dan başladım yolculuğuma 109 dayım şu an. Size ikram edilen sağlıksız yiyecekleri zehir gibi görüp kesinlikle hayır deyin. Sağlam durun bunun arkasında dediğim gibi gerisi kendiliğinden gelecektir. Kendinize süre koymayın ama programınızı gevşetmeyin. Uzun maratonlar bile bir adım ile başlar ne kadar hızlı gittiğin değil ne kadar azimli olduğunuz kazanmanızı sağlar. Tavşan ile kaplumbağa hikayesi aslında başarının özüdür.

8. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    sabah aç karnına erken saatlerde yapılan kardiyo antremanları tabiki sağlıklı ve güzeldir
    yazda yaklaşıyor havalar ısınıyor güzel bir mekan varsa yakın çevrenizde hızlı tempolu yürüyüş çok işinize yarayabilir
    spor salonuna yazılmayı planlamıyorsanız sıklaşma açısından söylüyorum (nerde olduğunuzu bilemeyeceğim ama kesin vardır) belediyelerin kurduğu spor aletlerinden artık hemen her yerde bulunuyor
    mesela 40-45 dakikalık hızlı tempolu bir yürüyüşün ardından 15-20 dakika kadar spor aletlerinde vakit geçirip eve gidip o şekilde kahvaltınızı yaparsanız bu sizin için iki kat verim sağlayacaktır

9. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Dünya Sağlık Örgütüne göre ağırlık kaybı 2-4 kg arasında olmalıdır şeklinde. Aylık 8-10 kg da verilebilir ama hem düşük kaloriden dolayı beslenme yetersizlikleri oluşabilir(vitamin mineral vs), hem de vücut ağırlığını korumak zorlaşır. Bu yüzden sabırlı bir şekilde aylık 4 kg kaybederek ilerlemeniz daha iyi olur.
    Limon, acıbiber, kafein, karbonatlı su, greyfurt, sirke gibi bir çok şey kullanılıyor zayıflamak için. Ama abartıldığında faydadan çok zarar görülebilir.
    Sabah aç karna yapılan kardiyolarda yağ yakımı fazla olur ama eğer vaktiniz varsa gün içinde yapabilirsiniz. Zaten şuan egzersizle destekleyip sağlıklı besleneceğiniz için vereceğiniz kiloların çoğu yağdan olacaktır. Sabah aç karna yapılan egzersizlerde hipoglisemi(kan şekeri düşüklüğü) ve dolayısıyla kaza riski var. Kısaca yaparsanız dahi Dikkatli olmanızda fayda var :)

10. mamacita

mamacita Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yaa tebrik ederim sizi çok güzel kilo vermişsiniz :) tabi ki önemli olan devamlılık ve bunu alışkanlık haline getirmek :)
    Aslında çevre olarak yürüyüş bile yapamayacak bir yerdeyim ama inat ettim yürüyeceğim ,spor salonu şimdilik düşünmüyorum çünkü 3 hafta sonra şehir değiştireceğim ve orda kaydolacağım salona , sıkılaşmak için leslie sansone u da öneriyorlar eğer aletlerde fırsat bulamazsam onun videolarından başlayacağım aşama aşama
    Öğrenciyim gün içinde çok vaktim olmuyor akşamları da çıkıp yürümem pek mümkün değil o yüzden sabah yürüyeyim diye düşündüm :) hem sabah daha fazla yağ yakacaksam asla başka bir zaman diliminde yürümem :):) tabi ki dikkatli olurum dediğiniz şeyler konusunda çok teşekkür ederim :)

respect2us.23 bunu beğendi.
  11. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bu karbonat bildiğimiz karbonat mı?
    Alışveriş merkezlerinde baharat reyonlarındaki karbonat mı?Yoksa onun türevlerinden birisi mi?

Son zamanlarda çok duymaya başladım karbonatlı suyun zayıflattığını falan...

12. mamacita

mamacita Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İngiliz karbonatı diye duymuştum ben ama sanırım bir farklı yokmuş

13. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Evet bildiğimiz karbonat. Alkalileştirerek zayıflamanın sağlanabileceği düşünülüyor, yani temeli buna dayanıyor.
    Sporcular da sodyum bikarbonatı kullanıyor. Sodyum bikarbonatın(kabartma tozu ve karbonat) anaerobik egzersiz performansını artıran güvenilir ve etkili maddelerden biri olduğu ifade ediliyor

14. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sizin yazdıklarınızdan sonra böyle yoksa daha hızlı da olur tamamen kişilikle ilgii. ben daha çok da verdim yaptıklarımız yazsa hadi canım dersiniz. sizin spor alt yapınız yok kendinizi zorlayamazsınız sağlıklı olarak anca bu.
    sonyum bi krbonatla çok tuz alırsınız.

15. sporrcu35

sporrcu35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

7 dakikalık egzersizi duymayanınız yoktur. Kısa surede fit vücut ve sıkı kaslar isteyenler için muhteşem bir program. Vakti olmayan veya spor yapmak istiyorum ama tembellik işte diyenler için ise tam yerinde bir egzersiz program. Bilimsel olarak (ACSM'S Health & Fitness Journal: May/June 2013) ispatlanmış bir programdır. 12 farklı hareket vardır ve herhangi bir alet gerektirmez 10 saniye aralıklarla hareketler yapılır.( Doktorunuzdan tavsiye almayı unutmayın. )Peki bu program nerden nasıl yapılır?
    Bu egzersiz programında yanınızda yardımcı program olarak Google Play Store’dan 7 dakika egzersiz uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Hareketlerin yazılı ve videolu anlatımı ve egzersiz için antrenmanları sırayla yaptıran timer içerir. Ne duruyorsun? Hareket zamanı.

>>>>>>> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dark.seven_min_workout&hl=tr

16. Muhammet190725

Muhammet190725 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim öncelikle motivasyonunu bozmanı gerektiricek hiçbir şey yok sen şuan 104 kilosun ve diyelim 75 kilo olmak istiyorsun eğer 75 kilo olmak istiyosan 75 kilo gibi düşünmen gerekir. Buna açıklık getirim eğer sen 104 kilo gibi düşünürsen, her gün antremanlarını istemeyerek yaparsan, 104 kilo gibi düşünüp herşeyi yersen kilo veremezsin işin özeti şu yani kötü düşünerek iyi olanı bulamazsın öncelikle kendini sürekli motive et ve bu işin azim, sabır ve istikrar gerektirdiğini bil. Belli gıdalardan uzak durman gerekiyo bu gıdaları olabildiğince evde tutmamaya çalış çünkü sen onları gördükçe yemek isticeksin. Şimdi gelelim işin püf noktasına günde 3-4.5 litre arası su iç metabolizmanı hızlandırıcaktır. 3 ana öğününde de yeşil çay iç çünkü yeşil çay tam bir yağ yakıcıdır yağ yakımını maksimuma çıkartır. Sabah kahvaltısını sakın atlama her sabah 7-9 arası kahvaltı yap. Antremanlarını şikayet ederek değil de hevesle ve hırsla yap çalış çabala kendini yor. Yağlardan ve karbonhidratlardan uzak durma şekerden, tuzdan ve ekmekten uzak dur yağ ve karbonhidratı yeteri düzeyde al ve protein ağırlıklı beslenmeye çalış. Light süt iç yapılan araştırmalara göre light yani yağsız süt içmek yağ yakmakta etkiliymiş. Bunun dışında istediğin kadar sebze yiyebilirsin sebzeden sakın uzak durma ama meyveleri gerektiği kadar tüket. Ne kadar kilo veririm diyorsan tahminimce ilk 3 ayda 10 kilo verirsin umarım hedefine ulaşırsın kardeşim sen azimli ve istekli olduktan sonra herşeyi başarabilirsin bol şanslar :)

17. zayıflama koçu

zayıflama koçu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kaç kilo verdiniz toplam da ?

Sayfayı Paylaş