Zayıflıktan öleceğim kilo alamıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve randommember tarafından 25 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. randommember

randommember Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    21 yaşındayım, boyum 1.68 ve 50 kiloyum. Kilo alamamaktan, çocuk gibi görünmekten bıktım. Benim 12 yaşındaki kuzenim 45 kiloyken ben 21 yaşındayım ve kilom 50. Ne 1 eksik ne 1 fazla, kazık gibi çakmışlar beni bu orana, nr artıyor ne azalıyor. Üniversiteye gidiyorum, liseli bile görünemiyorum. İçimde senelerdir özgüven yok. İlkokuldayken de sınıfın geneline göre kısa ve zayıftım. Yıllardır bir insan kilo alamaz mı ya? Zayıfım diye kıyafet bulamaz mı bir insan, deri mont takım elbise gibi şeyleri giyemez mi? Bol kıyafet giymek zorunda kalıyorum, diğerleri yakışmıyor. Kendimden utanmaya başladım, kızlarla ilişkim bile yok. Hangi kız bana bu durumda bakar ki? Ergen ergen şeyler düşünüyorum.

Ne kadar düzenli yesem de yok alamıyorum kilo falan. Arkadaşlarım kilo alıp vermeyi yağdan kıl çeker gibi başarabiliyorlar ben yesem alamıyorum yemesem daha da zayıflıyorum. Abur cubur kilo aldırır diyorlar ben abur cuburu sevdiğim halde bana kilo olarak dönmüyor. Hala kendimi anlayamadım gitti. Nedeni ne? Hasta mıyım? Artık böyle zayıf ölüp gidecekmişim gibi geliyor.

EMRE1854 bunu beğendi.
  2. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,öncelikle bu konuda sakin olmanızı öneriyorum çünkü matematik yalan söylemez. Metabolizmanız çok hızlı aslında bu herkesin istediği bir şey ama siz nefret ediyorsunuz anladığım kadarı ile. Gelelim işleyişe. Neyi ne kadar yediğinizin bir anlamı yok aslında. Çok yiyorum demek yeterli olmuyor. Mideniz küçük ve haliyle çabuk doyuyorsunuz siz çok yediğinizi zannederken aslında az. Günlük kalori hesabı yapın bununla ilgili binlerce site var. Günlük kaloriniz diyelim 1800 çıktı. Tamamen uyduruyorum. Eğer bundan 500 kalori fazla alırsanız her gün,haftada yaklaşık yarım kilo alırsınız. Hesabı doğru yaparak asla kilo almamanızın imkanı yok. Yediğiniz her şeyin kalorisi internette yazıyor. Bir tabak fasülye mi yediniz ? Bir tabak fasülye kaç kalori yazın mesela. Su için özellikle. Midenizin büyümesi gerek. Zorlamanız lazım. Gerekirse elimden geldiğince yardımcı olurum. En büyük derdiniz bu olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş