Zayıflık, Kamburluk, Boy Uzaması

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve MuhammedAlii tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MuhammedAlii

MuhammedAlii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    - Merhaba arkadaşlar. Ben 19 yaşındayım ve boyum 1.77. Sırtımda kamburluk var ve bayağı bir fark ediliyor. Bu sizce geçer mi? Aile doktoruna sordum zor dedi. Bence atlatmak için söyledi. Benim durumda olupta tedavi olan varsa veya bilgisi olan lütfen yazsın.
    - Birde boyum çoktandır uzamıyor, sizce uzaması durmuş mudur? Boyumun 1.80 gibi olmaını istiyorum çünkü ailemde babam hariç erkeklerin hepsi -hatta benden yaşca küçük olanlar bile- 1.85 felan. Ailede tek küçük boylu -hatta biz buna en küçük diyelim- ben olmak istemiyorum. Bilen tecrübe eden arkadaşlardan özellikle ricam, lütfen yazın bilgilendirin, gerçekten çok sevindirirsiniz.
    - Bir de kilo alamıyorum. Kilom 55. Aşırı yüklensem bir kaç kilo alsam hemen geri veriyorum. Kronik ishal var bende. Kilo almama neden bu olabilir mi? Gögüs kafesim felan küçük çocuklar aynı küçük çocuklar gibi dar ve küçük. Yine bilen arkadaşlardan ricam bilgilendirsinler.
    Her türlü yoruma açığım bildiklerinizi rahatca yazabilirsiniz. Moral felan vermeyin yani :( .
    Şimdiden teşekkür ederim.
    Müslümanlarında ramazan aynı en içten duygularımla kutluyorum.

yalnızkurt55 bunu beğendi.
  2. chainsaw1

chainsaw1 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum konuyu açalı bayağı geçmiş ama eğer kifozun kemiğin yapısından kaynaklanmıyorsa yani doğuştan değil ise kas dengesizlikleri sebebiyle çok yaygın olarak görülür. İnternette araştırman gerekli ingilizcen varsa kyphosis olarak yabancı kaynaklara bakabilirsin. Yoksa ağırsağlam gibi youtube kanalları ve bu forumda bilgiler var. Egzersizler ile düzelebilir.

Sayfayı Paylaş