Zayıfım , Yağ oranım cok düşük

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve desperado98 tarafından 22 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar yağ oranım dusuk zayıfım ama vücudum biraz fit yani kemik gibi degilim 3 aydır vg yapıyorum proteini cok alamadıgım ıcın pek şişmedim sizce bu halde Protein tozu almalıymıyım :) ?

Boyum : 170

Kılom : 53

2. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    Sn. Desperado98

Niçın proteini çok alamadığınızı biliyor olmanıza rağmen bu durumu düzeltmiyorsunuz da protein tozundan bahsediyorsunuz

Neden daha fazla protein alayım demiyorsunuz , Amerikan suplement sektörüne bağış yapmak için nedene mi ihtiyacınız var

desperado98 bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Protein tozu alarak nasıl şişeceksin canım kardeşim? Protein tozu neden şişirsin, neden kas yapsın protein tozu? Şu tozların içinde bir şey yok yahu, bildiğin protein. 100 gr et yesen 1 ölçek protein tozundan daha faydalı. 53 kilo çocuksun, altı üstü 100 gr proteine ihtiyacın var, hatta 75-80 gr bile yeterli olur. 300 gr et ye günde, bir de bunun yanında yediğin yoğurttur, ekmektir onlardan gelenlerle rahat rahat yeter sana. Eski mesajlarına bakıyorum, eylül ayından beri protein tozu, karbonhidrat tozu geyiği yapmışsın. Yemek ye canım kardeşim, yemek yiyin güzel kardeşlerim. Hele 16 yaşında sadece sağlıklı yemek yiyin. Normalde ne yiyorsan 1.5 katına çıkartıp ye, bitti gitti. O tozlara vereceğin paraya da dünya klasiklerini al oku, kendini geliştir, bir kız bul sinemaya götür, eğlenmene bak.

alvel, Bekci, aslangur ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38

Bende isterım ama olmuyor alamıyorum belkıde 110 gram civarı protein almak zor gelıyo :) Yani o kadar çok yemek yıcek zamanım yok okuldayım sabahtan aksam saat 5 e kadar .. Protein tozu alırsam kıloma göre gelısme olurmu ? Karbonhıdratı alırım ekmek yulaf vs şeyden :)

5. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    Sn. Desperado98

bakınız daha yemekte bu kadar üşengeçlik yaparsanız antrenmanda kim bilir ne kadar yaparsınız en iyisi siz bu işi yapmayınız bırakınız gidiniz efendim

hayırlısı olsun inşallah maşallah ...

desperado98 bunu beğendi.
  6. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Çok dogru konuşmusun Ustam, Abimde alamıyorum işte . Tüm gün okul oluyo aksam gelıyorum 5 de 6 da idman 7.30 gibi evde oluyorum 22.00 da yatıyorum yani bukadar kısa sürede alamıyorum . Okul desen zaten okulum evden uzak eve gitme sansımda olmuyo :/ .
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Aralık 2014 ---
    Yoo kesinlikle antremanlarıma ck özen gösteriyorum geliştim tabi 3.5 ayda gelısmedım demıyorum fakat bu protein alman gerek dıyenler cok oluyo hacim kazanamazsın dıyorlar ve 4 ayda 4 kılo aldım yağ oranı aynı degişiklik yok :) Normal beslenıyorum antremandan sonra yemek ne bulduysam asılıyorum belkıde o yuzden kas kütlem az ama kılom artıyo..

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yahu tüm gün okulda aç mı geziyorsun? Sabah kalktın, 3 yumurta, 50 gr peynir, 350 gr tam yağlı süt, birkaç dilim ekmek, oldu sana 35 gr protein, öğle yemeğini yedin ekmek arası 150 gr kırmızı, beyaz veya balık eti, ekledin bir 35 gr daha, akşam gittin gene 150 gr et, yanında pilav, makarna, her neyse, ekle 35 daha. Sadece şunlarla 105 gr protein almış oldun ve düşük tahminden hesaplayınca. Günlük protein ihtiyacın kilo x 1.5-2 gr yani, 80-105 gr arası. Şu kadarcık yemekle hallettin, ara öğüne falan da ihtiyacın kalmadı, paran da cebinde kaldı, aldığın protein de daha verimli oldu, yemeğin içindeki demiri, B vitaminini de aldın üstelik daha güzeli doğru dürüst yemek yeme alışkanlığı kazanmaya başladın.

neverbackdown. ve desperado98 bunu beğendi.
  8. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Bunları yapayım en iyisi tozdan vazgeçmek o parayada bunları alırım Peki Hocam sagolun Allah Razı olsun :) 80 gr alsam bıle yeter bana :) :D

doxux bunu beğendi.
  9. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Peki bu düşünce ilerlemiş kişiler içindemi öyle yani yoğun fiziksel antrenman yapanlardamı kullanmasını tavsiye ediyorsunuz.( 86kg yım ) almayı düşünüyordum artık 1 yılı geçtiği içinde ve 2 spor yaptığım için ama yine beslenmeyi arttırmak yeterli olur mu?Gayet iyi besleniyorum ama yeterlimi artık diye düşünüyorum.

10. yerkan41

yerkan41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Sayfayı Paylaş