Zayıfım spora başlasam yararı olurmu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ulas001 tarafından 14 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ulas001

Ulas001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar 14 yaşımdayım 15 olacağım ve 182 boy 62-63 kiloyum o kadar zayıf değilim kollar falan var biraz ama genede zayıf sayılırım.Spor salonuna gitsem bi yararı olurmu kaslar gözüksün estetik dursun istiyorum 2 ayda neler yapabilirim(yaz geliyor ondan[yazında devam edeceğim 1 sene ye tamamlamak istiyorum]).Birde ilkdefa kayıt olmaya gideceğim adam bana bi program mı verecek ? ve diyelim programda yazıyor p tesi kol göğüs ama ben hangi hareketlerle yapacağımı bilmiyorum adam onuda yazar mı.

2. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ben evde kendi kendime çalışıyorum. Evde sadece kol kası yapabildim. Kollar kaslı gözüküyor. Kaslı derken büyük koldan bahsetmiyorum, kas hatları belli olan koldan bahsediyorum. Kol haricindeki vücudumun diğer bölgelinde bir şey yok. Sadece kollarda kas hatları gözüküyor. Ama ben biceps, triceps çalışmasına diğer bölgelere nazaran çok daha fazla önem verdim çünkü yazın t-shirt giyince vücutda en fazla belli olacak olan yer kollarım olacak. Denize falan girme imkanım yok. İzmitin denizi pis deniz. Güneyde falan yaşamıyorum. İlk biceps-triceps çalışarak başladım evde ağırlık çalışmaya. Diğer hareketleri çalışmaya çok daha sonra başladım. Şu an göğüs, omuz da çalışıyorum. Plank duruşu da yapıyorum. En son yaptığım hareketlere dambıl ile yapılan dead lift hareketini de ekledim. Hareket çeşitlerini epey arttırdım. İlk başlarda sadece biceps, triceps çalışıyordum. Uzun bir süre sadece biceps, triceps çalıştım.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş