Zayıfım ama yağlardan kurtulmak istiyorum.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Orkun2 tarafından 2 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Orkun2

Orkun2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba
    2 ay önce bb başlıyacağımdan Bulk yapmaya karar verdim başladım ancak bırakmak zorunda kaldım.Tekrar devam etmek istediğimde bir kaç kilo vermiş durumdaydım ancak göbek ve cevresi eskisinden biraz daha belli oluyordu özellikle yanlarda.

Şuanki değerlerim
    Boy: 1.77
    Kilo:66
    Yağ:15.2

Forumda ve çeşitli sağlık sitelerinde çok araştırma yaptım refereasn konularımdan bir tanesi bu oldu
    https://www.bodyforumtr.com/threads/yağ-yakma.3326/

Şimdi zayıf sayılırım,kabaca bir definasyona başlarsam bir deri bir kemik kalırım diye çekincem var.

Definasyona girmelimiyim ? Girersem nasıl bir yöntem izlemem gerekir (max kaç kilo vermem gerek vs.)

2. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Ben bulk yapmanı öneririm ama sen kendini kötü hissediyosan definasyonda yapabilirsin.Kaç kilo vermen gerek sorusunun bi cevabı yok aynaya baktığında bunu anlarsın zaten.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ oranı %15.2 sanırım. Sözüne güvenilir PT veren hocalardan 10-12-15 gibi rakamların üzerinde ise definisyon yapmanızı öneririm gibi yorumlar duymuştum. %15 bana kalırsa da düşük değil , bu boy ve kiloya göre hoş da durmaz. Bence bir süre yağ yakımı yap. Tatmin edecek bir şekilde yağ oranını düştüğünde , clean bulk ile devam etmeni tavsiye ederim. Eğer bulk yapacaksan da clean bulk yap. Gidip bu yağ oranına bir de hacim alacağım diye dirty bulk , ya da biraz ağır karbo alayım dersen görüntü seni hiç memnun etmeyecektir. Ve karın hareketlerini boşlama. Karın kası gözükmese de oluşacak sıkılaşma görüntüyü de iyi gösterecektir. Ama işin aslı @cedric8 'in söylediği gibi , kilo vereceksen de aynada gördüğün ve seni ne kadar tatmin ettiği önemli.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Temmuz 2015 ---
    Yağ oranı %15.2 sanırım. Sözüne güvenilir PT veren hocalardan 10-12-15 gibi rakamların üzerinde ise definisyon yapmanızı öneririm gibi yorumlar duymuştum. %15 bana kalırsa da düşük değil , bu boy ve kiloya göre hoş da durmaz. Bence bir süre yağ yakımı yap. Tatmin edecek bir şekilde yağ oranını düştüğünde , clean bulk ile devam etmeni tavsiye ederim. Eğer bulk yapacaksan da clean bulk yap. Gidip bu yağ oranına bir de hacim alacağım diye dirty bulk , ya da biraz ağır karbo alayım dersen görüntü seni hiç memnun etmeyecektir. Ve karın hareketlerini boşlama. Karın kası gözükmese de oluşacak sıkılaşma görüntüyü de iyi gösterecektir. Ama işin aslı @cedric8 'in söylediği gibi , kilo vereceksen de aynada gördüğün ve seni ne kadar tatmin ettiği önemli.

4. Orkun2

Orkun2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Peki bu yag orani ile baslarsam gainer kullanmaya devam etmemde sakinca olurmu yag orani bakimindan.

5. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ oranım %15.2 diyorsun ; ama gainer kullanacağım diyorsun. Üstelik başlayalı henüz kısa zaman olmuşken...

Tabi ki sakıncası olur , gainer dediğin olay günlük aldığın kaloriyi arttırarak kilo artmasını sağlamak. Kazanacağın kas kütlesi normal şartlar altında (Steroid vs. olmadan) az çok bellidir. Gainer aldığında belki ağırlıkların da artmasına bağlı olarak atıyorum 3 kas kütlesi alacakken 3.2 kas kütlesi alırsın. Ama kazanacağın yağ miktarı da daha fazla olacaktır. Sonuçta ayna karşısına geçtiğinde yine seni tatmin etmeyecek bir görüntü olacaktır.
    Karındaki o "simit" de denilen yağlanma zor kurtulunulan bir bölge yağlanmasıdır. Yakın bir arkadaşım sixpack çıkaracak kadar yağ oranı düşürdüğü günlerde bile "simit" lerinden şikayetçiydi. Abi hala nasıl oluyor diye serzenişte bulunuyordu. Tavsiyem o kısımları çok fazla takmaman , sağlam bir karın çalışması (yanlar /obliq/ için de hareketler katarak sıkılaştırıp görüntüsünü toparlayabilirsin) yararlı olacaktır.

177 boy , 66 kilogramda yağ oranın %15'lerde ise yazdığın gibi , öncelikle kilo ver yağ yak. Hiç bulk girmeden , illa supplement kullanacağım diyorsan termojenik , cla , karnitin veya bunların 2'li kombinleri ile destekle. Sonrasında kolların küçük , omuzların dar ; hafif siklet görünüyorsan , ki görüneceksindir > gainer kullanabilirsin. Ama %15 yağ oranım var , ben kütle kazanacağım hacim yapacağım , supplement de kullanacağım diyorsan > whey , kompleks protein gibi proteinlere yönel.

Orkun2 ve Helldorad0 bunu beğendi.
  6. Orkun2

Orkun2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Suan kilo 61.8 / Yag 12.8.Muhtemelen tam 12 yi gordukten sonra clean bulka basliyacagim.

Bu asamada yine ister istemez yaglanacagim ancak bu sefer 70 kg da %15 yagi gecmemek hedefim sizce olabilir birsey mi ? Benim normal kilom vucut tipe gore 72 bulk icin + 6-7 kilo alsam iyimidir ?

hsnsylk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş