Zamanı Yönetemiyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ehlisuur tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar,

Üniversiteyi ikinci öğretim kazandığım için spor salonu çalışmalarım aksıyor.
    Antrenman için uygun saatleri bulmakta zorluk çekiyorum ne yapsam bilemiyorum.

Derslerim Akşam 17.00'da başlıyor ve 21.30'a kadar sürüyor.Eve dönüşümle birlikte bu süre gece 23.00'ı buluyor.
    Evden de okula gitmek için 15.00'da çıkmak zorunda kalıyorum.

Siz olsanız ne yapardınız ?

Sabah 9'a kadar uyku,kahvaltı,12'de yemek 1'de antrenman iyi bir seçim olur mu ?
    Öğlen yemeğini antrenmandan önce yemem gerek aslında ama aradaki optimum 90 dakikalık süreyi sağlayamıyorum hiçbir şekilde.

Cuma günleri dersim yok.Cumartesi boş,pazar salon kapalı.
    Önerilerinizi bekliyorum.

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bahsettiğin gibi kahvaltı, antrenmandan 60-90 dk öncesi (illa 90 dk şart değil) antrenman öncesi öğün, 13.00-14.00 arası antrenman ve 14.30 gibi antreman sonrası öğün mantıklı olur.

Eğer kilo almak için çalışıyorsan okulda yanında götüreceğin kuruyemiş ya da esmer ekmekle hazırlanmış peynirli, fıstık ezmeli, ballı ekmek arası tüketebilirsin. Okuldan dönüşte uykunu sıkıntıya sokmayacak gıdalarla yapacağın öğünle günü tamamlayabilirsin.

beslenmeyle ilgili bilgiler için linki incelemeni tavsiye ederim;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme/genel-beslenme-mantigi-nasil-kilo-alirim-58793.html

3. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    10 10.30 gibi kahvaltı 12.30 gibi de antremana gidiyorm ben.

4. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    ben konuyu anlamadım , sabah 10-12 arası neden antremana gitmiyorsun.tüm sabahın boş ,daha nasıl zaman bulabilirsin ki. ben tüm gün çalıştığım için sabah 07.00-08.00 arası antreman yapıyorum.kahvaltımı yapıp saat 9,00 da işte oluyorum.

5. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    bende yönetemiyorum mesale yarın okul var 12-13 saat feriştahım gevrilecek ama 4-5 saatlik uykuyla eroin çekmiş gibi gidiyorum.zaman akıp gider...hayat devam eder.şimdi bu tümsekli yolun başındayım ben tırmandıkça geride kalır günler...ler.ler...

6. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Söylemek istediğim şu.
    Kahvaltıda yeterince karbonhidrat alamıyorum,hani normalde öğlen yemeğinde kompleks karbonhidrat yer o şekilde 60-90 dakika bekler giderdim antrenmana ama;
    Kahvaltıdan sonra antrenmana gidersem sanki verimsiz olacak gibi hissediyorum.

12gibi öğlen yemeği yedikten sonra,1'de antrenmana gitmek en mantıklısı gibi görünüyor.
    Hatta ara öğünlere de destek olması açısından blend protein kaynaklarına da yönelmeyi düşünüyorum.

7. Burak53

Burak53 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Bende antrenmanlarımı sabah yapıyorum. Sabah kahvaltısında gerekli besin değerlerini alıp 1 - 1.30 saat sonra antrenmana başlıyorum.

Anladığım kadarıyla sen hem kahvaltı hemde öğlen yemeğini yemek istiyorsun antrenmandan önce. Ama bence buna gerek yok, sabah kahvaltısında gerekli besin değerlerini alırsan antrenmanın verimli geçecektir diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş