Yurtta Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve FuKaGa tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. FuKaGa

FuKaGa Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar ben 17 yaşındayım ve yaklaşık 7 - 8 aydır bu siteye üyeyim ve fazla yapamasamda body le ilgiliyim. Bu forumda baya bir bilgi edindim. Foruma üye olmamamın sebebi 172cm olan boyuma göre çok fazla kilo almış olmamdı yaklaşık 94 kiloydum. Kendi kendime zayıflama kararı aldım ve tam 3 ayda 15 kilo vererek 79 kiloya indim fakat benim için hala yeterli değildi ve hala yağ oranım biraz fazlaydı ama malesef 3. ayın sonunda bırakmak zorunda kaldım nedeni araya ramazan girmiş olmasıydı ama yinede ramazanda sadece 1 kilo aldım 80 81 kilo civarında idim. Sonrada üniversite sınavına hazırlık için yurtta kalmaya başladım ve ordada yapamam çok zor olduğundan yapmadım ve nerdeyse 3 ay oldu yurtta kalmaya başlıyalı ve ben 85 kiloya ulaşdım. Şimdide eski aşırı yağlı halime dönmek istemediğimden yeniden kısıtlı imkanlarla başlamaya karar verdim ve 1 hafta denedim ve gerçekden ilk haftamda 1.8 kilo vermeyi başardım evet belki büyük bi kısmı su biliyorum ama yinede bu kiloyu vermek beni mutlu etti. Şimdide hedefim olan 75 kiloya ulaşana kadar devam etmek istiyorum.

Ölçülerim

Kilo: 83
    Boy: 173
    Bel: 95
    Bacak: 62
    Kol: 35
    Göğüs: 105

Diyet Programım

Aslında çok düzenli bir diyet programım yok malesef de olma imkanıda yok çünkü yemekler yurtta veriliyor ve verilen yemekler haricinde yeme imkanım malesef yok bende şöle bir şey yapmaya karar verdim. Ekmek, Pilav, abur cubur, şeker, ...vs gibi şeylere dikkat ederek verebileceğimi düşünüyorum. Sabahları 2 dilim ekmek yiyorum genelde etli veya yumurtalı yemek çıkıyor yanında 1 bardak yeşil çayla içiyorum. Öğlen yemeği ise sabah yemeğinden 5 saat sonra oluyor ve ara öğün olarakda bir meyve veya 1 bardak çay içiyorum. Öğle yemeğinde ise hiç ekmek yemiyorum genelde sebzeli ve etli yemek çıkıyor. Bunun yanında olur sa eğer bulgur pilavı yiyorum. Ve Bol miktarda salata yemeğe çalışıyorum. Daha sonrada yine ara öğün olarak meyve veya çay içiyorum. Akşamda yine aybnı şekilde sebzeli yemek ve pilav çıkıyor yada döner tavuk genelde etli şeyler çıkıyor bunları ekmeksiz veya bulgur pilavıyla tüketiyorum. Yani genel olarak abur cuburdan aşırı karbonhidratdan uzak durmaya çalışıyorum. Çayalara şeker atmıyorum veya 1 tane atıyorum. Son oalrakda şeker ihtiyacımı karşılamak için haftada 1 çikolata yiyorum.

Antreman Programım

SALI
    Push Up 12 15 20
    Dips 3x 15
    Mekik 3x 20

PERŞEMBE
    Push Up 12 15 20
    Dips 3x 15
    Mekik 3x 20

CUMARTESİ
    GÖĞÜS
    Dumbbell Bench Press 12 10 8 6
    SIRT
    One Arm Dumbbell Row 3x 12
    OMUZ
    Lateral Raise & Shoulder pres 2 x 12 süper set
    ARKA KOL
    Lying Dumbbell Extensions
    Dumbbell French
    KOL
    Dumbbell Curls 3x8
    Dumbbell Hammer curls 3x8

PAZAR
    Dumbbell Squat 3 x 12
    Bulgarian Split Squat 3 x 12
    Stiff Legged Dead Lift 3 x 12
    Calf raise 2 x 20
    Hip raise 1 x 30

Hafta içileri malesef dambılları yanımda götüremedim için yapamıyorum hafta sonraları da evde olduğumdan bu şekilde destekliyorum cumartesi akşamlarıda koşu yapmaya çalışıyorum ama her zaman malesef mümkün olmuyor.

Bu 3aylık değişimim

Şimdiki halim ise 79 kilodaki halimden biraz daha yağlıyım. Yaklaşık 1 ay sonra yeni resimler atıcam.

Diğer Eski Konularım

Eski yağ yakım günlüğüm

https://www.bodyforumtr.com/threads/yağ-yakım-günlüğüm.89159/

Son düzenleme: 16 Kasım 2014

Sayfayı Paylaş