Yurtta kalıyorum ve beslenme sıkıntım

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Fortran tarafından 18 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Fortran

Fortran Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ;
    Konuyu yanlış yere açmış olabilirim o yüzden kusra bakmayın.
    8 mart'da kilo verme kararı aldım 1.70 boyunda ve 84 kiloydum şu an 71 kiloya kadar düştüm ancak skinnyfat dedikleri durumdayım halen daha göbeğim var ! Arkadaşlar beslenmeme çok dikkat ediyorum ancak yurtta kaldığım için akşam yemekleri bazen bol karbonhidratlı ve yağlı olabiliyor mecburen yemek zorunda kalıyorum ve hergün neredeyse pirinç pilavı makarna bulgur pilavı vs bunların yanında çorba da çıkıyor tabiki. Aç kalmamak için mecburen yiyorum ama az yiyorum dışarıda da yiyemiyorum sizce ne yapmamı önerirsiniz yanlış mı yapıyorum her akşam yiyerek ? Haftada 3 gün 45 50 dakika kardiyo yapıyorum bunların haricinde ağırlık antremanlarımda var tabi. Yardımcı olursanız sevinirim nasıl bir beslenme düzeni oluşturmam gerekir sizce ?
    Teşekkürler...

2. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bence kilo vermeyi bir kenara birak kardiyoyu azalt agırli antrenmanlarini aksatma ve bulk yapmaya basla buyudugunde kas kutlen arttiginda o yağlarda cok sırıtmicak bu kiloda o karındakilerden kurtulman zor biraz zaten kurtulsanda cılız bir görüntü oluşur ilerleyen zamanlarda definasyon yaparsın yine

3. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    @betreal in dediği gibi hemen ağırlı antrenmanını arttır ve sağlam bir bulk dönemine gir. Kas kütleni geliştirdikçe yağ yakımınada yardımcı olacak.

4. Fortran

Fortran Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Ancak merak ettiğim bir nokta var bulk yapacak olursam günlük en az 3000 3500 kalori almam gerekecek ve bunların haricinde yağ da almam gerekecek yüksek miktarda da karbonhidrat (yanlış biliyorsam düzeltin lütfen) ... Sizce bu beni en başa döndürmez mi ? bütün herşeyi boşa yapmış demeyelim de U dönüşü yapmış gibi olacak gibime geliyor. Bu konuda biraz daha bilgilendirirseniz sevinirim .

5. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    yani eğer bu sekilde olsaydı ortada kısır bir döngü olurdu ve kimse kas yapamazdı Adam zayiflardı bulk yapardı yağlı olur tekrardan zayıflar elde var sıfır.Değil neyseki.Sen eger doğru şekilde bulk yaparsan dogru miktarda kalori alırsan yağın 2-3 katı kas yaparsın ardından kilo verdiğinde ise cok daha iyi bir görüntü oluşur.Bence 5-6 ay sık dişini kötu bir goruntun olsun(her geçen ayda güzelleşicek) kasın yanında sandığından daha az yağ al ve tüm yağları yak

6. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Süreç genelde şöyle işler.
    Bulk bönemiyle mümkün olduğunca kas yaparsın. Sonrasında yapacağın diyet ile en az kas kaybı ile yap yakarsın ve kasların ortaya çıkar. Bulk dönemine gir ve sıkı çalış. Forumda değişim resimlerini görelim. Kolay gelsin :)

Sayfayı Paylaş