YurtDışı suplement alım netrition

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kro123 tarafından 4 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Ben soyledigim gibi 3-4 dolarlik caffeine tablet siparisi vermistim ve hediye olarak gelmesini istemistim. Bu bir hata olmus demek ki. 3. hafta ve hala haber yok. Umudu kestim sayilir artik. :p

2. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    gelme ihtimali yüksek bir siparişe benziyor, eğer bu bile gelmezse hiç bir şey alınmaz yurt dışından demektir.

bizim oto parçası aldığımız dönem tampon, far gibi büyük parça alanların malları takılıyordu genelde. böyle küçük şeyler yüzde 90 geliyordu.

prosedürü öğrenmek lazım, eğer düşük tutarda gümrüksüz alma hakkınız varsa hediye yazılması gereksiz olmuştur. yğksek tutarlarda mecburen bir numara yapmaları gerekior limit olunca

3. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Valla ben de oyle dusunmustum bu da gelmezse hicbir sey gelmez herhalde. Bilerek de whey falan almadim hem ucuz hem de gecme ihtimali yuksek bir sey olsun diyerek caffeine tablet siparis ettim ki soyledigim gibi 3. hafta bitiyor. Internet sitelerinde 1-2 hafta denilmis. Ufak da olsa bir umudum olacak 4. hafta itibariyle ancak pek sanmiyorum.

Turkiye'de satilsa buradan alacagim fakat caffeine tablet satisi her nasilsa yok. :)

4. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Limit 75 euro, kutu büyük olursa +75 euro olduğunu düşünebilirler. Limitin altında olması gümrükten geçeceği ya da vergi alınmayacağı manasına gelmez.

Üzerinde sporcu besinleri olduğunu belirten bir şey yazmaz ise o açıdan sıkıntı olmaz, başka bir sebeple kutu gümrükte kalır ise sporcu ürünü olduğu anlaşılır tabi yine.

Zarflar kutulara göre daha rahat geçer. Takipsiz postaların geçmesi de daha kolaydır ama takipsiz postalarda kaybolma riski de vardır.

Site isimleri burada paylaşılırsa iherb'e döner hepsi, bir süre sonra siteler de gönderim yapmayı bırakırlar zaten.

Paketiniz gelmez ise ödemeyi paypal ile yapmış iseniz geri ödeme talep edebilirsiniz satıcıdan ama riski biliyorsunuz zaten gelip gelmeyeceğini görmek için sipariş veriliyor.

Posta şirketi olarak sipariş verdiğiniz ülkenin PTT'sini tercih etmeye çalışın.

murat.pinarbody ve khephnes bunu beğendi.
  5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Kara Kalem,

Ben bundan 4-5 sene once ebay'den tisort siparis edip duruyordum. Cogunlukla Amerikan PTT'si ile gonderiyorlardi. Bana da bizim PTT araciligiyla ulasiyor tabii ki.

Soyle bir sorun var ki bunu defalarca yasadim, apartmanin son katinda oturuyorum, PTT'ci eleman zile falan basmiyor yukari cikmiyor direkt asagi atip gidiyor kutuyu. Kac defa rastgele asagi indigimde kargomu gordum apartmanin onunde bahcenin orda yerlerde, alakasiz bir yerde. Gumrukten gectikten sonra bir de sansim olacak ki PTT elemani yukari cikacak kargoyu bana ulastiracak. Kafasina gore yukari cikanlar da oluyor, bazilari soylene soylene yukari cikiyor, cogu da yere apartmanin girisine birakip gidiyor iste.

Gumrukten gecse bile elime ulasacagindan emin olamiyorum PTT yuzunden.

6. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Takip numaralı kargo seçeneğini(eğer varsa) seçtiğiniz takdirde, apartmanın önüne bırakıp gidemezler. Size imza ile teslim etmek zorundalar. O yüzden takip nolu kargoyla ürün yollayan satıcıları tercih etmek gerek.

7. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Khepnes,

Benim takipsiz postalarımı da kapının önüne, posta kutusuna bırakıyorlar. Takipsiz postalarda sorumluluk kabul etmiyorlar. Bazen ıslak geliyor, bazen kapının önünde görüyorsunuz yani dağıtıcı çöpe bile atar isterse bu yüzden kapıya kadar getirmiyorlar. Benim bir takipsiz postam yanlışlıkla karşı apartmana bırakılmıştı. Maalesef durum böyle.

Bunu takipli postalarda yapamazlar. Çünkü imza alıyorlar ve takip sayfasında teslim edildi olarak görünüyor. Ama takipsizler de genelde ya posta kutusundan çıkıyor ya kapının önünden.

Özel kargo şirketleri gümrük konusunda daha sıkıntılı oluyor.

8. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Netrition'a nasıl üye olacağız ?

9. mavitürk

mavitürk Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0
    Geleceği yok ama, insan bekliyor işte..

10. arabo

arabo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı durum bende de var maalesef. ben 3. kattayım. zildede kocaman yazıyor ad. ama beyefendi zile bile basmadan not bırakıp gidiyor. sonra vay efendim biz bastıkta bilmem ney.

11. mavitürk

mavitürk Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kestim umudu gelmiyormuş demek 24 tl gitti sadece

12. mverel

mverel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ben yaklaşık on gün önce sipariş verdim. ufak şeyler aldım aslında, toz da değiller. bi on gün daha beklemeyi düşünüyorum. elime geçmezse sağlık ocağından ürünlerin reçetesini doktora rica edip yazdıracağım ve gümrüğe gideceğim.

http://imgim.com/5299incir4087994.png

13. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38

Ben böyle bir hata alıyorum arkadaşlar. Siz nasıl sipariş verdiniz?

Available Shipping Methods Cost
    No shipping method available to send to TURKEY.
    Please contact us so that we can assist you in selecting a shipping method

14. mverel

mverel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    shippingle yollayamıyorlar. airmail'ı seçeceksiniz. benim ürünlerim gelmedi bu arada takıldı sanırım gümrüğe. totalde 100 lira param gitti.

15. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun. Milli sporcu belgesi bulabilirseniz alabilirsiniz diye umuyorum gümrükten. Ben aradım gümrük bakanlığını milli sporcu belgesi olanlar yılda 5 kere ürün getirtebiliyorlarmış.

16. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Nisan'in son haftasi verdigim prolab caffeine siparisimi coktan unutmusken bugun geldi. :)

Tam iki ay gecmis siparisi vereli, nisan 20'de vermisim. Valla tamamen unutmusum, hatta kutuya ne acaba bu, ben bsi siparisi de vermedim ki diye dusundum, nitekim PTT'ci eleman zili calip yere firlatip gitti, asagi indigimde gordum. Yine de bir daha alisveris yapmam herhalde, belki boyle ufak tefek acelesi olmayan seyler :)

17. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Fotoğraf çekip paylaşır mısınız ?

18. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Simdi ugrasamiycam neyini paylasayim, fotograf paylasmami istemenin amaci nedir? :)

19. mavitürk

mavitürk Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0
    Ya arkadaşlar bişey sorucam supplement değilde eldiven filan getiremiyo muyuz ?

20. Hephaestus

Hephaestus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle Merhaba.Sakın kulaktan dolma bilgilere inanma derim ben daha ayın 9 unda sipariş vermiştim 13 ünde istanbul halkalı gümrükde takıldı ve ürün toplam bedeli 10.70 dolar kargo ile birlikte 144 dolar ediyordu ve ertesi gün eline kağıt geldi. Siparişiniz gümrükde kalmış diye 150 tl MNG kargo hizmet bedeli istiyor daha bunun dışında noterden vekaletname ben ankara da oldgum ıcın urun transferi için ve daha bunun vergileri var komisyoncuyla anlaşamazsan cok daha para ödersin.Son olarak 150 dolar deil o 75 euro olarak geçiyor.Ben gerekli resmi yerlerden bilgi aldım.Sakın ama sakın Fedex ve MNG kargo ile yurtdışı sipariş verme derim haklarında çok fazla sikayet ve mağdur var.O parayı almak için 1 gecelik ürünün depoda durması için 150 tl istediler benden. 2.4 lb lik bi ürün. Sonuç olarak; hesabını iyi yap 75 euro yu geçmesin ve biraz da şansın olursa geçebilir.

Sayfayı Paylaş