yumurtaya zam kapıda

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve fehmican tarafından 20 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Ramazan ayının zam şampiyonu olması beklenen yumurta biz bodycileri fena vuracak.

ne olacak bu memleketin hali kafa_

haberlerde izlediğim kadarıyla % 60 dan falan bahsediyorlar.fakirin bi yumurtası tavuğu var onuda aldılar mı neyimiz kalıyor ki.
    çok mu populist oldu?hyper_

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yumurtaya zam geldi bile 1 hafta önce 15 tane keskinoglu yumurtayı 2.69 ytl ye alırken son 2 gündür 3.29 ytl ye alıyorum...bunlar daha iyi günlerimiz, daha neler olacak kimbilir...

3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    :lol: Populist gibi gelse de realist olmuş.

yani bu zam gelirse 6 milyona 30 yumurta aldığını varsaysan, artık 9,5 liraya alacaksın aynı miktarda yumurtayı.

Ayda 12 adet 30'luk yumurta yesen ayda yumurtaya 72 lira yerine 114 lira veririz. Bu da ayda 42 lira ek gider demektir....

Nasıl da formülize ettim olayı weightlifter
    E=mc²

4. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    %60 zam çok abartı olmuş ama zam zaten geldi bi daha geleceğini zannetmiyorum eğer gelirse şu yaz günlerinde yumurtacılar batar baştan soyliyim spor yapandan başka kim yer bu mevsimde zaten yumurtanın kolisi bugün aldım 6.5 ytl nin altında yumurta bulmak imkansız olmuş baştan soliyim bi daha zam gelirse zaten ben daha yumurta mumurta almam kırmızı ete yönelttiriyorlar zorla insanı :)

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Halkın en önemli besin kaynağıydı, başlı başına bir besin deposu, ancak artık pahalı. Zaten kuş gribi diyerek halkın tavuklarını da katlettiler. Sonra birileri çıktı, kuş gribi olayları yaygınken yumurtaları neredeyse bedavaya topladı ve onları "likitleştirdi" sonra bir baktık bir yasa çıkmış; neymiş efendim tüm pastanelerde vs. likit yumurta kullanılacakmış daha hijyenikmiş o yüzden "yersen" tabi.

Konumuz yumurtaydı ama, size soruyorum hanginiz şuanki yumurtadan tat alıyor? Doğal yumurta diyorlar ama alanları kısıtlı, belkide suni yemle besliyorlar bilemiyoruz. Birçok marka aldım marketten denedim, ne tat var ne bişey...

Arkadaşlar, antalya'da çavuşköy'de bir köy yumurtası yedim yok böyle birşey. Sarısı altın sarısı, beyazı inci gibiydi.

Bu ülkede herşey "tamamen doğal" olabilecekken, maalesef tam tersi istikamete gidiyoruz; son zamanlarda organik tarım canlandı gibi olsada aslında çok zayıf ve kimse kolayı varken zoruyla uğraşmak istemiyor.

Bizim elimizde doğal yumurtamız varda, artık oda yok hemde pahalı ne diyelim sonumuz hayır olsun...

rockybalboa7 ve gaddarkemal bunu beğendi.
  6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtayı çok yiyen ve seven bir kişi olarak bu haber beni çok üzdü ne yapalım artık bir şekilde yine yumurta yemeye devam edeceğiz başa gelen çekilir bide şu sorun var tabi organik yumurta sorunu bazı marketlerde var organik köy yumurtası diye satıyorlar alıyorum ama ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilemem

7. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    abi gercekten ne olacak halimiz..
    bodycileri koye goc etmeye zorluyolar..
    tavugu kendimiz yetstircez hem yumurtasini yicez hem kendisini ya da gitcez siteden 3-5 adam banka soycaz :D

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Valla süper olur
    Forumunda ismini BankRobbersTR olarak değiştirir o zaman yönetim ya da eggrobbersTR :lol:

Arkadaşlar bu arada piyasada satılan bazı yumurtaların 12 tanesi 5-6 lira, bunlar güya süper markalar ve yok selenyumlu yok omegalı yok süper doğal diye yumurta satıyorlar. Bunlardan almanızı önermem çünkü zaten bi VG'ciyseniz omega momegaya yumurtadan takviye yapacak kadar düşük beslenmeniz yoktur.

9. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    kuş gribi aslında bize iyi yaramıştı bi ara tavukçular iflasın eşiğine gelmişti haliyle tavuk fiyatları da düşmüştü.Ama yumurtanın böyle bir anda neden zamlandığını anlamak mümkün değil.
    ne dersiniz tavukçular bizden intikam alıyor olabilirler mi? :)

10. kaplan1222

kaplan1222 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi köyde yaşamak inek var tavuk var süt bol yumurta bol et bol meyve bol yoğurt bol herşey bol

Sayfayı Paylaş