Yumurtaya gelen %100lük zam

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve melizcia tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yav tartısmaya gerek yok arkadas sınır bozmaya gelmıs buraya zam olması bı tek ona yaramıs bıdahakıne zam geldımı oleey zam geldı dıye konu acarız kusura bakmasın . Zam gelmesınden banane dıyor sankı buraya yorum at dıye zorlayan olmus . Madem sanane nıye sorun yaratıyosun .

Son düzenleme: 16 Eylül 2012
    ByVendetta, rockybalboa7 ve letsev bunu beğendi.
  2. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Demek istenen o değil kardeşim yoksa 20-30 kuruş arttı diye kimse yumurta yememezlik falan yapmayacak. Ama bugün yumurta yarın sigara yarın tavuk derken her yerden zam yiyiyorsun. Protein tozunu zaten çok aşırı pahalıya alıyoruz. Mal mıyız biz(bu da soru mu gerçi) her zama eyvallah diyelim niye her pahalılığı bizim üstümüze yüklesinler dimi. Katrilyonların olsun, Ali ağaoğlu ol ya da çok fakir ol farketmez. Neden sömürülelim ki? Gerçeği söylüyorum diye bişey yok yani burada.

rockybalboa7, letsev ve 2157 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    xxbadyxx usluba biraz daha dikkat etmek lazım,ben sana kuralları öğretemem sen zaten biliyorsundur,bence daha sakin olmaya çalış.

letsev, themertyildiz, MyShadowKing ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yumurta marketlerde zamlanmış ancak CP gibi yerlerde kolisi 7.5 TL den alınabiliyor tavuk fleto kilosu 8 tl ve gögüs de kilosu 6 tl den alınabilir

ancak marketlerde güzel zamlanmış yakında CP lerdede zam gelir stoklamak lazım :)

5. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    20-30 kuruş artmış diye düşünmeyin kim tane tane alıyorki yumurtayı kolisini eskiden 4-5 liraya alıyorduk bu yıl 6-7 liraya çıkmıştı şimdi %100 zam demek 6-7 liranın 12-13 liralara çıkması demek oysaki komple tavuk aldığım zaman bile 10 lira felan anca tutuyor sizce 2 si birmi ?

letsev bunu beğendi.
  6. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    az önce bir koli aldım,Zamlı fiyatı 10.5 lira olmus

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  8. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Niye her başlığın altında sadece beni uyarıyosun ? burda tek gerginlik yaratan ben değilim bu ortada yani.

9. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Her başlığın altında sen uyarılıyorsan sorunun sende olma ihtimalini düşündün mü acaba?

10. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Sana soru soran, fikrini almak isteyen biri varmı burda ?

Her başlığın altında beni uyarmadan kastım, geçen gün adamın teki siyasete vermiş veriştirmiş, bende "aynen öyle" gibisinden bi yorum yaptım gelip siyaset yapma diye beni uyarmıştı.

11. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Sinirden kendi kendine kavga ediyorsun resmen her başlıkta aynı zaten. Ara sıra klavyeyi falan sinirden kafanda kırdığını düşünüyorum. Çık bi hava al ya da hayatın mı çok kötü bilemiyorum durumunu. Bi sakin ol ama benden alıntıladığın cümlende bile gerginlik var resmen.

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    insan peynirede abanamıyor malum kalsiyum fazlası var. yolunmaya devam edeceğiz. yumurta en temel gıda maddelerinden biridir. insanlar eğer yumurta bile almazsa ya makarna yer ya ekmek yani sadece midesini doldurur. sonuç: aptal bir halk (vitamin yok protein yok)! bunu kim niye ister ki enteresan yani. pırlantadan vergi alma lüx arabandan alma amahadi bizi geçtim okular açıldı çocukların yumurtalarına göz dik.

dragox bunu beğendi.
  13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    asıl zamlar yeni yılla birlikte geliyormuş haberlerde izlemiştim yabancıl dil bilen iyi eğitim almış insanlara komik maaşlar teklif ediliyor ve o maaşlara bir türlü zam yapılmıyor ancak yiyeceğe, giyeceğe,kiraya ve faturalara devamlı zam geliyor üstelik işin ilginç yanıda dar gelirli insanların yarısıda bu zamları savunuyor ya diyecek bir şey yok yahu kendini düşünmüyorsun bari çoluğunu çocuğunu düşün be adam ya zaten asgari ücerete geçinip yada biraz daha fazla ücretle geçinipde evlenip 5 tane çocuk yapan çocuk kısmeti ile gelir diye düşünen insanlardan çok şey beklememek lazım sürünmek kafanızda sürekli ayın sonunu nasıl getireceğim diye düşünmek sizin hoşunuza gidiyorsa diyecek bir şey yok

Son düzenleme: 17 Eylül 2012
    ByVendetta, 2157, Phil_Heath ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bakalım et tavuk fiyatları ne olacak

15. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    annemde fiyatların arttığını söylemişti ama 2 katına çıkmamış tanesi 5-10 kuruş artmış sanırım.ve yine annemin dediğine göre her sene okullar açılırken aynı şeyler oluyormuş.

16. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    millet kaç çocuk yapacanı sana mı sorucak rocky. 5 tane çocuk yapan çocuk kısmeti ile gelir diye düşünen insanlardan çok şey beklememek lazım demekte ne oluyo bu karşıdakini küçük görme ve kendini bişe sanma durumları nedir. Böle dağdaki çobanla benimi karşılaştırıyonuz tipli aysun kayacı kafalı adamları spor forumda görmek istemem

17. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    dar gelirli olupda zor geçinen bir insan zamları savunuyorsa eleştiririm yine dar gelirli olupda 5-10 tane çocuk yapanıda eleştiririm sonra geçinemiyorlar olan çocuklara oluyor burada küçük görme hakaret vs yok buraya ortalığı karıştırmak için üye olduğun belli zaten

themertyildiz, Morte ve lordsoth bunu beğendi.
  18. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Tero xxbady ile aynı kişi misin bilmiyorum da diğer baktığım 2 başlıkta da ters ters cevap yazmışsın insanlara. Burada konuşuluyor yani bişey olduğu yok kimseye atarlanmanın terslemenin bi mantığıda yok, ego tatmini yeri de değil burası. Rocky'nin dediği doğru ayrıca 4 ay önce benim arkadaşımın ablasına tinerciler tecavüz etti hayatı bitti resmen kızın, çocukta kendine gelemedi hala. Kim bu tinerciler 5-6 çocuk yapıp bakamayıp sokağa atan ailenin çocukları işte. Durumun yoksa yapma yani çocuk falan bakamayıp sokağa atıyolar dilendiriyolar, mendil falan sattırıyolar çocuklara. Allah rızkını verir tamam da senin aldığın verdiğin belliyken nasıl bi rızk vericek Allah sana? Gökten para yağmayacak ya ayağını yorganına göre uzatacaksın. He bunların hiçbiri ilgilendirmiyor tabi beni herkesin kendi yaşamı sonuçta bana ne tabi de ama topluma zarar veriyolar, insanlar huzursuz oluyor,o ailede doğan çocuğa da yazık suçu günahı yok hayatı karartı tamamen.

rockybalboa7 ve 2157 bunu beğendi.
  19. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Temamız her ne kadar "Yumurta" da olsa, konu aslında yürütülmekte olan devlet işleyişiyle ilgili. Cari açık, ve dış borçlanma dolar bazında yapılarak, ihracatı bitirmek, ithalatı arttırmak. Bunlar devamı ile birlikte doğacak zamnların önünü açmaktır. Bütçe açık verdiği zaman, vatadanşın bu borcu zamlar eşliğinde cebinden ödemesi, demokratik ülkelere yakışmayacak bir durumdur.

Sevgili Üstad Friedrich Nietzsche' nin sözünü aktarmak isterim.

"Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!"

Saygılarımla,

themertyildiz, Swager, Morte ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  20. b0nd

b0nd Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ellerini bi yumurtaya atmamışlardı o da tam oldu vallahi diyecek söz bulamıyorum. bu ülkede yaşamak çok zor hemde çooook... :)

Sayfayı Paylaş