Yumrukla duvarı kırmak mümkün mü?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve BakiHanma tarafından 12 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. BakiHanma

BakiHanma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet, her erkek gibi bende dünyanın en güçlüsü olmak istiyorum, dövüş olayında.
    Yani vücut çalışıp güçlü olmak değil, yumrukla duvarı kırmak yada ağacı yumrukla delikler açmak gibi. Biliyorum komik geliyor olabilir, animelerden izleyip gaza geliyorum. Ama bende o kadar güçlü olmak istiyorum. Ayrıca boks dışında gücümü arttırabileceğim bir dövüş sanatı önerirmisiniz? Balıkesirde oturuyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2020 ---
    Ayrıca sadece yumruk olarak değil, tekme olarakta. Bir de elimin kavrama gücünü(sıkma) nasıl güçlendirebilirim

Son düzenleme: 12 Haziran 2020
  2. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Her gün 4 set 12 defa duvarı yumruklayacaksın kardeşim. Ama önemli olan şu, tüm gücünle vurmalısın duvara. Veya ağaca, neyi kırmak istiyorsan. Sağlıklı bir beslenme ve sert idman ile kıramayacağın şey yok. Bol şans.

3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Eğer yeterince çalışırsan sana atılan yumruğu tek parmağınla bile durdurabilirsin. Pardon, yeterince anime izlersen. :D

4. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Tabiki de bırak yumrukla delmeyi azimli sıçan duvarı deler kardesim.

5. BakiHanma

BakiHanma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Lütfen ciddi bir şekilde yazın, dövüş sanatlarında olan şey, tabş duvarı kırmak değil de, bir tahtayı kıracak güce sahip olunabiliyorsa duvarı çatlamak bile olabilir

6. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Kardeşim güç dediğin şey duvar kırmakla olmaz. Biraz MMA izlemeni tavsiye ederim. İki kişi arasındaki dövüşlerde gücün çok büyük kısmı teknikten, hızdan ve zamanlamadan gelir. Hiçbir MMA Striker'ı duvarı delemez ama yaşayan neredeyse tüm insanları tek yumrukla nakavt edebilirler. Anime dünyasından çıkıp biraz gerçek dünyayı kavramanı tavsiye ediyorum.

7. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    konu başlığının ve içeriğinin ne kadar anlamsız olmasından ziyade duvarıı tokatımla çatlattığım doğrudur.
    çok pis sivri sinek avlarım ve yarım metre mesafeden var gücümle duvara press yaparım düz tokat ile.
    bu sayede sivri sinek elimi görüp kaçmaya zaman bulamaz bu yüzden gelmiş geçmiş en iyi sivri sinek avcısıyım diyebilirim.
    gel gör ki duvarı çatlattım meselesi de yalandır. öyle bir sert vurdum ki vurduğum yerin boyası çatlamıştı. bu da böyle anımdır. yeni spor yaptım da mutluluk hormonlarım tavan maruz görün bu mutluluğumu :joy:

edit: üstteki arkadaş mma demiş ben de bari arttırayım. kickboks yaptığım dönem bir kadın vardı 5 yıldır yapıyor. inan bana istersen duvarı yık ama seni tekte indirir yere :) ama yine de sen bilirsin kardeş.

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Güldürdüğün için sağ ol :D

9. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Tamam yapman gerekenleri söylüyorum not al;3 tane çay bardağını yan yana diz birine süt,birine yumurta beyazı ve sonuncusuna da yumurta sarısı koy bak burası çok önemli pencerenin önünde bu üçünü 48 saat beklet.Herşey çözülecek.

10. BakiHanma

BakiHanma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adam gibi birinizde cevap vermedi, size göre her şey imkansız zaten. Bir video izlemiştim, Guinness e girmişti kadın. Hemde tavayı bükerek madem tavayı bükebilecek gücümüz var, neden bir tavayı yumrukla yamultacak gücümüz olmasın. Neden ya neden? Daha bir kum tanesinin sırrını bile çözemedik. İnsan hakkında daha bilmediğimiz şeylerde var, Allahın gizli tarifi diyelim ona :) yani diyorum ki bizim düşünemediğimiz ve asla yapamayacakmışız gibi görünen şeyleri Allah yapabiliyorsa, işte o zaman imkansız denen bir şey yoktur...

11. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Evet. Şimdi 10kg dumbell'ı yerden kaldırarak başla, daha sonra demiri bükersin. Uslu bir çocuk olursan duvarı bile kırabilirsin.

Skinnyfat ve ahmet377 bunu beğendi.
  12. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    ve belki bir gün şirinleri bile görebilirsin sjdsdj

Skinnyfat bunu beğendi.
  13. LazyLizard^^

LazyLizard^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dostum duvarı falan kıramazsın ha bazı duvarlar karton gibi tuhaf bir şey oluyor adını bilmiyorum onu kırabilirsin. O tava falan bükenlerin kasları biraz farklı çalışıyor bildiğim kadarıyla bi bakabilirsin denk gelmiştim. Kaslarını yeterince geliştirirsen belki sende bükebilirsin kim bilir. Ayrıca knk o anime ya hani ne diyim çok da hırslandırmasın seni gweğpülg. Çizimi dert etmezsen Hajime no ippo izle boksa baya teşvik eder. Ha şimdi fantezi alemini bırakırsak gelelim kavrama gücü nasıl gelişir. El yayları var onu parmaklarınla sıkmaya çalış dikkat et parmağın falan çıkmasın. Onun dışında parmak şınavı çekebilirsin (avucun yere deymiyecek 5 parmağını kullanacaksın) onun dışında barfiks demirine yapış ne kadar geniş olursa tuttuğun demir o kadar faydasını görürsün yapış demire sal vücudunu bekle, setlere ayır 5 set 1 er dk falan işte ayarla kendine. Eldiven falan da kullanma artsın kavrama gücün elin falanda nasırlaşır alışırsın (elim yumuşak falan olsun diyorsan eldiven kullan). Cümleler falan devrik yazım yanlışlarıda bol bol vardır takılma

14. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Sadece şu kadarını söyleyim bu zamana kadar bir muhammed alinin tysonun veya gelmiş geçmiş bir boksörün duvarı kırdığını kolonlarda delik açtığını ne duydum ne gördüm ne de gördüm. Bu insanlae günlerinin yüksek saatlerinde boksa ayırmış insanlar. Belki onların başaramadığını sen başarabilirsin. Fakat bu bile öyle buraya kırılabilir mi diye yazmakla olacak şey değil. Kırılabilir desek kırcan mı:joy:

15. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73

böyle bir eleman vardı çinli.. karateye git bence..

16. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Uzakdoğu Sporlarıyla ilgilenmeni tafsiye ederim..

17. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Baki the Grappler'da doğru olan bir çok şey olsa da aşırı abartılmış bir çok şey de var. Güçlü olabilir miyiz? Tabi ki de olabiliriz. Ama Baki gibi 100 kişinin arasına atlayıp 38 tanesini dövemeyiz :). Birebir dövüşlerde çok güçlenebilirsin. Baki fark edersen saf kaba kuvvetle dövüşmez. Bir çok MMA tekniklerini kullanır. Bu teknikleri öğrenip kullanman gerekiyor. Kavrama konusuna gelirsek kavrama tipleri üçe ayrılır, Pinch, crush ve support. Bunları araştırıp öğrenmen lazım. Static bar hold, bilek için curller, Havlu ile barfiksler, Plate pinch, Farmers walk vs gibi hareketler ellerini güçlendirebilir. El yayları çok işe yarar. Ama CoC tarzı olanlardan almalısın. Türkiye'de var mı bilmiyorum. Ama Tuğrabozan el yayı çok iyi. Ayarlanabilir ve çok yüksek kilolara kadar çıkabiliyor. Eğer CoC da 4. yani en zor olanını yapabilirsen çıplak elinle patates, elma gibi şeyleri sıkıp suyunu çıkarabilirsin. CoC (Captains of Crush) #4'ye yapan çok az insan var. link: youtube.com/watch?v=exWcH9u42uM
    Tuğrabozan: youtube.com/watch?v=EZDP_iG5gws
    Facebook'ta üreticisini bulup bizzat temas ile satın alabilirsin. Tüm söylediklerimi sağlam bir araştır. El gücün zirve yapacak. Bende 7x7'yi kapatabiliyorum :)

Sayfayı Paylaş