Yumruk güçlendirmek ve boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Kar Katili tarafından 16 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Kar Katili

Kar Katili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben boksun temel haraketlerini öğrenmek istiyorum nerden öğrenebilirim ? (amacım boksör olmak değil kendimi korumak yani boksa gitme gibi bi şansım olsa boksör olmayı çok istiyorum ama olmuyor) ve yumruğumu güçlendirmek istiyorum ve kendimi güçlendirip kodummu oturtmak istiyorum :) ne yapmalıyım ?

Son düzenleme: 17 Mayıs 2015
  2. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Boks hocası bulman gerekiyor netten veya dolma bilgilerle öğrenilmesi çok zor daha doğrusu öğrenilmez

Adam dövmek için tehlikeli boks kavgada sonuçları çok tehlikeli bitiyor .tabi ki is sende egoyu sınırı öfkeyi kontrol edebilirsen ona göre vurursun. Bu söylediklerimi boş yere savunmasız kisilere uygulama ama olurda kendini savunacak durumda mecbur uygulaman gerekiyor.

Boksör olabilirsiniz yaş boy kilo spor geçmişi hakkında bilgi verirsen daha iyi yardimci olabilirim.

3. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Sarisinmodel'in dediklerine katılıyorum..
    Ayrıca Kodunmu Oturtmak İstiyorsan Kesinlikle box'a gitmelisinki teknik ögrenesin ha gitme imkanım hiç yok dersende internetten izleyerek(beklentin yüksek olmasın pek ögrenemen) aparkat-direk-kroşe-eskiv'lerini az çok metodunu oturta bilirsin ve eline 1kg lik dumbbeller alarak yumruk savurabilirsin aparkat tarzı filan. Ayrıca Duvara Asılan-Yapıştırılan Amatör Süngerler Var 30' a 90 Ölçülerine yakın Bunlardan 2 tane alıp monte edip yumruk vurabilirsin..
    Tabiki Bu Saydıklarım Sadece Evde yapılabilcekler çok fazla etki etmez ama hiç yapmamaktan iyidir.

4. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Nette hiç birşey yok nerdeyse, öğretmezler de ben şuan milli sporculardan eğitim alıyorum torba, duvar vs o şeylere eldvensiz vurayım deme bileğini incitebilirsin.

5. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Hakan Demiray'ın Var Youtubede Videoları Ne Kaparsa Ordan Yararınadır. Eldiven Söylemi Unutmuşum Ben İyiki Söylemişsin.

6. Kar Katili

Kar Katili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler beyler

7. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Şöyle söyliyim bir kursa yazılmadan çok zor çünkü evde yapacağın hiç bir şey profesyonel birinin gözetiminde yapacağın antremana benzemez. Ayrıca spor disiplin demektir. Evde bu disiplini sağlayamazsın. Kafam esti 2-3 yumruk sallıyım 10 şınav çekiyimle olmaz bu iş düzenli olması ve blinçli şekilde yapılması şart.

8. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende box yapıyorum 1,72 boyundayım 57 kiloyum yumruklarım geliştirmek için dumbell ve barlara ağırlık takarak çalışıyorum ön kol geliştirmeye çalış, yumruk ve elmas şınav çek fazla abartmadan da barfiks çekebilirsin
    bunları uygula teknik öğrenmeye çalış ha öğrendikten sonra gidip saçma sapan şekilde oraya buraya yumruk atma bileklerini incitirsin yemek yerken kaşık çatal bile tutamazsın başıma geldiği için biliyorum dikkatli ol düzenli yaparsan her türlü olur.

9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Tutuş avuç içi bilek gücü için en kral 2 egzersiz;
    Deadlift, deadhang.

Calisthenics Athletics

10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    www.sugarboxing.com
    Giflerini çok faydalı buldum, tek başına yeterli olmasa da en pratik kaynak olmaya aday, örnek bir gif,
    Boks evde öğrenilebilecek bir branş değildir öncelikle, ancak temel disiplini en öz sporların da başında gelir. İmkanın varsa kısa bir süre ders almayı dene, daha sonra kendin belirleyeceğin bir program ile diri tutmaya çalışabilirsin.

11. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    evde öğrenemezsin özellikle bilmiyorsan evde hiç öğrenemezsin, yani boksu bilen tecrübeli bir boksör kendi halinde evde çalışsa ona faydası olur ama sana olmaz internetten videolara bakarak hiç öğrenemezsin

Sayfayı Paylaş