Yulaf Ezmesi Yiyemeyenler İçeri Baksın Pişman Olmazsınız :)

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Enes Drmz tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Enes Drmz

Enes Drmz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar bugun kendimde her sabah yediğim yulaf ezmesi tarifini sizlerle paylaşayım dedim kahvaltıda vazgeçilmeziniz olacak tatta :)

Malzemeler :
    1 çay bardağı yulaf ezmesi
    1 Adet incir
    15-20 tane kuru üzüm
    Yarım Muz
    Tarçın
    Light Süt

Yapılışı :
    Uyumadan önce bir çay bardağı yulaf ezmesini bir kaseye dökelim üstüne dilimlediğimiz inciri ve kuru üzüm tanelerini serpelim ve karıştıralım. Daha sonra yulaf ezmesinin seviyesine kadar sıcak su dökelim ve sabaha kadar suyu emsin. Sabah kalkınca yarım muzumuzu küçük küçük dilimleyip yulaf ezmesinin içine karıştıralım. Karıştırdıktan sonra yine yulaf ezmesinin seviyesine kadar sütümüzü dökelim ardından 1 çay kaşıgı tarçını serpiştirip 10 dk bekleyip afiyetle yiyebiliriz.

Neden bu kadar karışım yaptın diye sorabilirsiniz nedeni şu günün ilk öğünü olduğu için gerekli karbonhidrat,şeker vb. gereksinimleri vücut burdan karşılayacaktır hem incir kuru üzüm ve muzun içindeki doğal şekerde çikolata vb. ürünlere yönelmenizi engelleyecektir.
    Besin değeri olarak 300 kalorilik bir kahvaltılıktır. Protein açısındanda fena sayılmaz diyet için tabiki uygundur.

İyi forumlar yorumları bekliyorum

2. Alper17

Alper17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    1 cay bardagini yemekte skinti olmuyor kki 2 kasikta bitiyor :) ben 8
    Yemek Kasigi yemem gerekiyor 4. Kasiktan sonrasi iskence burda yazilan diger tarifleri falanda denedim muzlada yaptim suylada blender da da cektim bunu en kolay omletin icinde yiyorum tadi bile gelmiyor 1 yumurtaya 2 veya 3 yemek kasigi en iyi boyle oluyor bence

3. thisismusto

thisismusto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    NETWORK SECURITY OPERATIONS ADMIN
    Yer:
    ISTANBUL
    bu şekilde yulafın besin değeri kaybolacaktır. yulaf vb. besinler oda sıcaklığında maksimum 2-3 saat beklemeli.

Sayfayı Paylaş