Yolda yürürken bulaşanlar, laf atanlar, atarlı atarlı bakanlar.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kalashnikov tarafından 9 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Konu başlığından belki de kadın olduğumu düşüneceksiniz, erkeğim.

Cidden artık merak ediyorum sizin de başınıza geliyor mu böyle şeyler. Ben oldum olası rahat adamım, şort, kapri giymeyi severim. Havalar ısındığında da özelikle sabah yürüyüşlerinde şort giyiyorum. 4-5 yıllık da VG geçmişim var, haliyle dikkat çeken bir vücut da var.

Ayrıca bacak kıllarını da makineyle alıyorum, öyle erkekliği kıla tüye indirgeyen hödüklerden değilim. Dediğim gibi rahat adamım, başkaları ne der falan diye zerre kadar düşünmem. Kılları kısaltma nedenim de quadların, kalfların iyice ortaya çıkması, bu kadar basit. Zaten çoğumuz da bu sporu estetik görünmek amacıyla yapıyoruz.

Bugün yine sabah yürüyüşünde bi dükkanın önünden geçerken içeri kasa taşıyan tiplerden biri ben uzaklaştıktan sonra arkamdan "a. k*yum bacaklara ağda yapmış bi de" şeklinde laf yaptı. Normalde arkamdan söylenilenleri duymazdan gelirim ama bu sefer dayanamadım. Hışımla döndüm şöyle bir diyalog gelişti:

- Problem mi var?
    + Bana mı bakıyon sen?
    - Evet sana bakıyorum problem mi var? Varsa yüzüme söyle arkamdan dırdır etme.
    + Ben adamın yüzüne söylerim zaten ASSSLANNN.
    - Yav he he. Hem sanane lan milletin kılından tüyünden başka işin yok mu senin?
    + Buraya gelsene helele hölölö helele hölölölö

Döndüm yoluma devam ettim. Arkamdan gelseydi cidden 10 yıllık yeminimi bozup dalacaktım, (yine böyle bir vakada 5 kişi dalıp üstüne sırtımdan bıçaklamışlardı).

Benim anlamadığım herif benim yarım kadar, yanında 3-5 yaveri var diye salça oluyor, ya da muhtemelen bıçakla falan gelecek. Bugüne kadar tek olup da bana böyle ters ters bakan veya laf atan birine rastlamadım. Hayır işine baksana arkadaş, yoldan geçen adama niye bulaşıyorsun? Kafa dağıtmaya çıkıyorum böyle tipler yüzünden eve sinir harbiyle dönüyorum. İşim gücüm, sporum her şeyim yerli yerinde, atarla giderle işim olmaz itle kopukla da muhatap olmak istemiyorum ama böyle yapılınca da kanıma çok dokunuyor. Kız arkadaşımın yanında falan yapsalar mapus garanti. Eskiden he deyip geçiyordum ama yaş 30'a yaklaştı, görmezden gelemiyorum eskisi gibi. Yaş ilerledikçe tahammül seviyem azalıyor beyler, evde ruhsatlı da var ciddi ciddi taşımayı düşünüyorum artık. İki kurtlar vadisi, eşkiya dünyaya hükümdar olmaz falan izleyen kendini eline tesbih alıp tanımadığı adama artistlik yapıyor. İstanbul'dan İzmir'in nezih bi semtine taşınacam zaten ama kesin orada da bulur beni bu çomarlar.

Siz böyle ite köpeğe karşı nasıl tavır alıyorsunuz? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Ben muhatap olmuyorum. Omuz atan bile oluyor. Kaale almıyorum. Hani korkudan falan değil. Uzun yıllar dövüş sporları ile yoğun şekilde uğraştım. Judodan,Karateye, Kick Boksa, Kafes döğüşüne kadar...Profesyonel dövüştüm. Dereceler aldım.
    Korku denen şeyi aşmışım. Ama ne uğraşacağım itle kopukla. Dövsem elime ne geçecek.
    Bıçak ya da silah çekmelerinden de korkmuyorum. Ben de üzerimde bayıltıcı spreyde taşıyorum, çelik jop da taşıyorum.
    Onu ancak çok kalabalık gelirlerse ve ellerinden bıçak,silah vb.. olursa kullanırım. Savunma durumunda, çok çaresiz kalırsam ancak...

Ama sevdiğim kıza laf atılırsa, o zaman sonucu ne olursa olsun dalarım. Tek kırmızı çizgim o.

Egenazz bunu beğendi.
  3. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Daha geçen gün forumdan Berkayı böyle bir mesele yüzünden kaybettik. Ben bir süre avrupa da yasadım kimse kimsenin umrunda değil herkes rahat ama maalesef ülkemiz başkası neder hapishanesi. Muhatap olmamak en doğrusu.

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Aslanlı kaplanlı konuşan kekolar insanın sinirlerini zıplatabiliyorlar konu ne olursa olsun. Konunun bu kısmı ile ilgili yorum yapmak istedim. Ve gel hele gel diyen kekoya istediğini vermemek senin hatam madem öyle dönme arkana, tereddüt edeceksen tenezzülde etmemelisin. ;)

5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Forumdan berkay 150 kg bench pressle set cikaran adamdi 2 3 zibidi yuzunden olmadik yere canindan oldu. Teke tek degil 3 ü girse muhtemelen yıkamazlardı adamı. Ancak ne olacagi hic belli olmaz en iyisi bulasmamak

cmrds ve zzzxxz bunu beğendi.
  6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bugün Bahadır Grammeş anılacak. Sokakta kadınlara laf atan hanzolara dur demek istediği için öldürülmüştü.
    İnsanlar yaşamaya hangi gözle bakıyorlar anlamıyorum. Kaybedecek şeyi olmayan insanlardan uzak durmak lazım. Herkes adam öldürebilir.Bu maharet değil ki. Bunu erkeklik sanıyor hanzolar.

erenburak01 bunu beğendi.
  7. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum yanlış anlama ama gerçekten işin içine bıçak vs. girmeyeceğini bilsem dayak yiyeceğimi bilsem bile geri durmam, canımı sokakta bulmadım ben. 25 yaşında kendi işimi kurdum, onca sıkıntıdan sonra çok şükür şu anda güzel bir hayatım var. Daha önce de bu şekilde basit bir kavgada 4-5 kişinin arasında kaldım hepsinin elinde ustura, bıçak falan içlerinden biri de taktı zaten sırtıma. Adli vaka olduğundan polis de girdi işin içine. Mağdur ben olmama rağmen hastaneye 350 lira civarı masrafı biz ödedik (10 yıl önce), üstüne karakolda hakkımda kıza laf atmıştır ondan kavga çıkmıştır diye çıkarımda bulunmuşlar ki kavganın başlangıç sebebi tamamen ben araçla yeşilde geçerken önüme atlaması ve arkamdan küfür etmesiydi.

Velhasıl bu ülkede adalete de olan inancım sıfır, o gün mezara girseydim emin ol yanlarına kar kalırdı. Bu yüzden itle köpekle muhatap olmamaya çalışıyorum mümkün mertebe.

ohnofor bunu beğendi.
  8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Diyorum ya, ya tam gir yada hiç girme. :) Çünkü bir kere dönüp " Ne var yüzümü söyle " demek açıkça kozları paylaşmaya davettir. Madem canını sokakta bulmadın hiç bulaşma, demek istediğim bu. Yada dediğin gibi İzmiri falan boşver Kanada'ya falan yerleş :)

9. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısın, her zamanki gibi duymazdan gelebilirdim. Ama sinirlerine hakim olamıyorsun bazen. Bu şerefsizlerin amacını da anlayabilmiş değilim, sen orada manav mı market mi artık neyse bir çalışansın. Nasıl bi aşağılık kompleksi ki bu işin gücün arasında yoldan geçen adama salça oluyorsun? Bu millet bu enerjiyi nereden buluyor merak ediyorum. Velev ki piskopatım, çıkardım bi şarjörü boşalttım üzerine geberdin veya sakat kaldın bunu mu istiyorsun? Anlam veremediğim konu bu işte, tanımadığın etmediğin adama niye bulaşıyorsun arkadaş? Yemin ediyorum dünyanın en boş beleş insanları bu memlekette yaşıyor. Bu tipler yüzünden ülkeden nefret eder hale geldim neredeyse. Yıl olmuş 2017 muhatap olduğumuz tiplere bak.

freeletics ve 2pacist bunu beğendi.
  10. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    bu ülkede bunlar bit me ye cek.insan sosyal bir varlıktır ancak bunlardan sizi ne kas gücü uzak tutabilir ne de silah uzak tutabilir.vurursun gider hapse girersin hayatın kararır dövsen dövemezsin bıçaklarlar vs zaten öyle bir şeye güvenmeden sataşamazlar.bunlardan uzak kalabilmenin tek yolu para.elitlik kime göre neye göre vs vs çok tartışılır ancak zengin bir muhitte yaşamanın bir nebze böyle tiplerden bizi uzaklaştıracağı da bir gerçek.birkaç yıl yurtdışında yaşadım klasik orayı övüp ülkeme saydıracak değilim ama yurtdışında yaşamak gibi bir düşüncesi olmayan herkesin malesef bu ülkede medeniyeti parayla satın alması gerekiyor.tabi o durumda da istisnalara denk gelmek mümkün ancak ihtimali azaltmış oluyoruz.kız arkadaş mevzusunda da olabildiğince onu böyle semtlere sokaklara yerlere götürmemek,çok seviyorsak bebekler gibi bakmak gerekiyor çünkü böyle tipler bir dişi görünce 2x saldırırlar bilirsiniz.
    yani uzun lafın kısası çok iyi yapmışsınız.bu dediğim yanlış anlaşılabilir asla kibirli bir insan değilim ama insanlara biraz tepeden bakıp ciddiye almamayı başarabilmek ve yeteri kadar para kazanabilmek tek çözüm.

cmrds, Dvrmchrky ve 2pacist bunu beğendi.
  11. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Nacizane onerilerim;
    -Hic kimseye karisma, laf atma, hatta uyarma
    - birleri size laf atarsa, ilgilenmeyin, hatta anne baba kufur bile etseler karsilik vermeyin, uzaklas sonra polise haver ver
    - yolda yuruyen adam tekme yumruk dalmazlar herhalde? Haa burasi turkiye, yuruyen adama bile dalabilirler derseniz o zaman kendini koruma amacli arbedeye girersin, ama mumkunse kacmaya bak

Ozetle, her ne sartta olursa olsun kavgadan kacinin, polis var bu tarz isler icin

Sonucta insanlar canindan oluyor, daga otesi yok

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

12. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    öyle salon teknikleri de bir işe yaramaz taksimde sat komandosunuun böbreğine taktılar. ufak ufak sıvışmak en iyisi........ portatif kompresör ve çivi tabancası icad edilene kadar :)

13. orhan kalayci

orhan kalayci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeş bir iş aksamı çırakla yolda giderken 10 kişi yanımdaki çıraga çattı amaçları bana dayılanmak sonra ben gözümü kararttım kavga edicem geri adım attılar bir 5 dk sürtüşme oldu karşılık çıkmayınca yolumuza devam ettim 150-200 metra sonra ayrıldık çırakla ben yolda giderken adam çagırmışlar çagırdıkalrı adam leş-apdal dedigimiz her türlü pislik olan biri elinde döner bıçagı ben kaçtım hepsi peşimden bayaa koştu ben kaçtım 10 dk sonra olayın yaşandıgı yere dayılarımla gittik çagırdıkalrı oglan yok 10 kişi hala orda hepsi püsük gibi oldu hepsi abi çekiyor bir çakı çeken vardı birde küçük puşt oda kaçmış.Demek istedigim orda kaçmasam kesin bıçaklanmıştım çünkü karşıdaki kişi uyuşturucu olsun hertürlü pislik bulunan biri korkmak yada ölmek degil maksat sakat kalıp bir ömür boyu onun acısını çekmemek önemli bir sakatlık bıraksa bende ömür boyu her gün ölürüm demek istedigim bu yoksa ölmekten korkum yok şükür.Basit insanlarla muhatap olmana degmez.

14. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ben de saçları 2 yıla yakın bir süredir kestirmedim, omzumu geçiyor. Sana yapılan yorumların benzerine de denk geldim, geliyorum. Eğitimsiz, amaçsız, hayatsız çomar sürüsü bunlar. O yüzden hiç alakadar bile olmuyorum malum hayatını seninki gibi yapabilecek olsa bir saniye beklemez ama eziklik psikolojisi ile uzanamadığı ciğere pis diyor işte.

kalashnikov ve 2pacist bunu beğendi.
  15. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Açıkçası bugün dönüp karşılık vermeseydim bu gece gözüme uyku girmezdi. Laf attıktan sonra benim dönüp karşılık vereceğimi beklemiyor olsa gerek afalladı biraz. Sonra yiğitliğe sürdürmemek adına adamın yüzüne söylerim vs. şeklinde savunmaya geçti. Ben yukarıdaydım, laf dalaşı esnasında gelebilirdi gelmedi. Ben zaten en ufak bir sürtüşmede bu haysiyetsizlerin sopa, bıçak, kasa ne varsa dalacaklarını bildiğimden üzerlerine gitmedim, salak değilim. Olayın bir de şu boyutu var, ilk mesajda bahsettiğim 10 yıl önceki olayda o elemanlar usturaları sokaktaki bi berbere elini kolunu sallaya sallaya girip almışlardı, belli ki tanışıklıkları vardı. Biz polisle oraya gittiğimizde berber de diğer esnaf da elemanları ele vermediler, olayı görmelerine rağmen biz görmedik, tanımıyoruz falan dediler. Ben bugün eminim ki bi kavga durumunda çevredeki esnaf ulan artiste bak iki vücut yapmış garibana çalışana vuruyor bahanesiyle bana dalarlardı. O herifi önemsediklerinden de değil, senin tipini beğenmediklerinden. Bu arada semt de o kadar varoş değil ama beni buluyor işte bunlar. Polis konusuna gelince, polis çağırıp bu herifler kıldan tüyden kavga çıkarmaya çalışıyor desen, polisin kendisi de gardaş erkek adama yağışıyor mu falan der eminim. Valla memleketten tiksindim şu zihniyet yüzünden.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mayıs 2017 ---
    Aslında haklısın, seneler önce ister istemez yüz göz olduğum bazı elemanlar saçına jöle sürene bile malum yakıştırmayı yapardı. Delikanlıyı bozar diye spor ayakkabı giymez, mahallede bile kundurayla gezerlerdi. Hatta bizim binada veterinerlik okuyan bi abiyi küpe takıyor diye hastanelik etmişlerdi hayvanlar. Şimdi bakıyorum aynı tipler saç boyatıyorlar, cillop gibi kaş aldırıyorlar, kırmızı papuçlar, kısa paça skinny pantolonlar havalarda uçuşuyor. Kimsenin tarzı umrumda değildir ancak tezatlık da ciddi seviyelerde.

Son düzenleme: 10 Mayıs 2017
    2pacist bunu beğendi.
  16. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Kardeş TR'nin bu hali bu kekolar bir şekilde eriyip buharlaşmadıkça düzelmez, en az 20 sene. Birde bunların tohumundan türeyecekler var. bir kaç farklı ülkede uzun kısa kalma gezme şansı yaşadım, Kanada ve TR'yi bu konuda kıyaslamaya kalkarsak, arada fark değil çağ var resmen. Hani şimdi çıktığınız kabuğu beğenmiyorsunuz diyen olabilir konu tam olarak bu değil, ülkem evet belki turistik ve coğrafi olarak dünyanın en güzel 5 ülkesi listesine girer ancak yaşam konusunda bazı hakları parayla satın almak zorundasınız, yukarıda ki arkadaş çok güzel demiş. Türkiye'de belli 3-5 küçük bölgeler harici bu tarz sıkıntılar çok fazla. Haber okumayı çok uzun süredir bıraktım ancak, yine de duyduğum olaylar beni üzüyor. Hamile kadın tekmeleyenler, motosikletli genci linç eden kekolar. Ya aslında yazacak çok şey varda, belli bir kesimin çoğunluğunu, genelini hedef alacağından tatsızlık çıkabilir. Uzun lafın kısası ülkemize dışarıdan bakıldığında henüz toplum bilincine ulaşamamış olduğumuzu net şekilde görebiliyoruz, konu çok uzar ama hakettiği beklediği medeniyeti saygıyı görmek isteyen göreceği yere gitmeli kim ne derse desin.

17. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Açıkçası Kanada benim lise bittiğinden beri düşündüğüm bir yer. Okuma bahanesiyle gidecektim ancak maddi imkan yoktu, ben de bir süre Ukrayna'da yaşadım. Ukrayna bile bizden çok daha ileri toplumsal mevzularda. Şimdi kendi şirketim var, sermayem var falan ancak başka bir ülkede vatandaşlık almak konusunda en ufak bir fikrim yok. Benim bildiğim ya öğrencilik, ya çalışma, ya da evlilik gibi bahanelerle vatandaşlık alınabiliyor. Yatırımcı olarak gitme konusunu araştırdım biraz ancak net bilgiye ulaşamadım.

18. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    yatırımcı olarak gitmek için benim bildiğim kadarıyla epey yüksek bütçe gerektiriyor. Youtube'da kanadalı Türk diye bir kanal var detaylı bilgiyi ondan alabilirsin. Denemek lazım yani huzur neredeyse özgürlük oradadır.

19. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Amerika Miami de yatırımcı birçok Türk var. Oraya gitsen sana yardımcı olacaklardır. Çok uzun yıllar orada kaldım, harika bir yer. Ama yatırımcılığın ne yönde bilmiyorum.
    Bazı sektörler tekelleşmiş gibi. Yani, doğrudan tekelleşme yok ama dolaylı yoldan var. Bazı sektörlerde birçok firma var ama baskın çıkan firmalar var.

Aslında sana tavsiyem, orada eğitim alman ve küçük küçük kazansan da çalışman. Ben orada okurken aynı sınıfta olan bir arkadaşım, garsonluk yapıyordu. Okul bitti, evlendi ve şimdi çok harika 2 evi ve 2 süper arabası var. Bu herkeste olur mu dersen, hedefleri olan, çok çalışan ve sabreden herkes yapar.
    Miami güzel bir yer. Tavsiye ederim. Kafana takılan bir şey olursa, özel mesajla da sorabilirsin.
    Benim akrabalarımın(2 dayımın ve 1 amcamın) orada yazılım şirketleri var. O sektörde yatırımın varsa tavsiye etmem. Yeni yeni sektöre girenler yüzünden eskisi kadar iyi değilmiş işler.

20. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Biber gazı tarzı bir mered taşımak gerek. Kalabalık geldiklerinde ya da bıçak vs. çektiklerinde gazı çıkarıp basmalı suratlarına. Bu tipler siz geri çekildiğiniz zaman sizin muhattap olmak istemeyişinizi anlamaz, kendilerini yiğit zannederler. Bir şekilde tornadan geçirmeniz lazım.

Sayfayı Paylaş