Yine omuz sakatlanması!!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve cherokee tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    hernan çok teşekkür ederim. bugün ikinci antrenmanımı yaptım tabi gene 0 ağırlık. ama süperdi. moralim çalışamadığım günler boyunca hergün biraz daha kötüleşiyordu.Sanki bir daha hiç çalışamayacakmışım gibime geliyordu. sanırım herkese oluyor bu. çok şükür.
    hernan77 buz uygulaması ağrılı dönemde yapılır. bu ağrılı dönemde iki gün yani 48 saat; omuza 3 saat arayla 20 dakikalık buz uygulanır. eğer hala ağrıların varsa buz uygulaması yapabilirsin.
    ben sana uyguladığım tedaviyi özel mesajdan atacağım. şimdi bir kaç ilaç karışımı olduğundan daha doğrusu kendi denemem olduğundan tıp literatüründe yer almadığından buraya yazmak istemedim. bir uygula istersen. ben faydasını gördüm.

2. schwarzy

schwarzy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Student, Recepsionist
    Yer:
    Istanbul
    Stretching esneme yapılmadan başlanan özellikle her kış idmanı sakatlığa açık bir davetiyedir arkadaşlar. Dediğim gbi özellikle esneme hareketlerinin önemi kışın yapılan idmanlarda iki kat önem kazanmaktadır. Ben de spora ilk başladığım yıl olan 2001 de soğuk bi kış gününde direk ısınmadan soğuk halimle barfiks çekme girişiminde bulunma gafletinde bulundum. Zaten çekemediğim için özellikle girişim diyorum. Neyse ilki tam gelmedi zaten ikinciyi zorluyum dedim o da nizami gelmedi ve bununla beraber hafif bi ağrı hissettirdi ön omuzda ve üçüncüyü denemeye çalışmamla kitlenmem bir oldu. Olduğum yere bıraktım kendimi.
    Ancak tabii ki o hırsla o istekle göğüs çalışmaya gelmişim kendimi alıkoyamadım da çalışmadan yattım bench prese barı bastıkça ön omuz taraflarında bi kemiğin oynayışını hissediyom hafif sızı da veriyo. Neyse baktım olmayacak iyice canım sıkılmış idmanımı yapamamış olarak terk ettim salonu. 3 Hafta kadar da uğramadım. Döndüğümde yenilenmiş gibiydim ne ağrı ne sızı kilolara da çok daha iyi basabiliyordum. Yani sakatlığın bi anlamda faydası oldu. Başka türlü vucudu böyle aralar verip dinlendirmeyeceğiz yoksa.
    Şu anda vucuduma baktığımda ise hala o sakatlığın olduğu yerdeki kemiğin sol taratakine göre daha farklı bi duruşu olduğu gibi bi durum var psikoloöjik midir nedir?

3. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ewt arkadaşım sakatlanmasak akıllanacağımız yok bu bize ders oluyor ve bida vücudu çok zorlamamaya gayret ediyoruz.Omuzunun durumu ise psikolojik olabilir bende sağıma soluma fazla takarım ama yinede doktora görünmende fayda var bi terslik olmasın.

4. murat67

murat67 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba,
    benzer ağrıyı çekmiş arkadaşların tavsiyelerine şiddetle ihtiyacım var.
    eski bir sukayağı yarışçısıyım yaşım 42.
    20 li yaşlarda çekmeden mütevellit sakatlanmıştım.
    şimdi 1-2 aydır sol omuzumdaki ağrı ,kolumu yana açmamı engelliyor.
    Mesela araba kullanırken cam açıp kolumu koyamıyorum.ceket giyemiyorum.kolumu veya dirseğimi yana ve baş üstüne açamıyorum.
    ne yapmam gerekiyor.tecrübelerinize ihtiyacım var.
    teşekkürler

5. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    sol omuzundakı agrı içtenmı .hissettıgın agrı veya acı omuzunda kemıklerın bırlestıgı yerde gıbımı.kollarını yukarı dogru basma hareketı yaparken agrı varmı.varsa buyuk ıhtımalle rotator cuf sakatlıgın vardır.kesın demıyorum tahmınımce dıyorum.sana gosterecegım linkte tedavi edici hareketleri var.yanında jelatın alabılırsın, kelle paca corbası iç her gun.sıkıntılı ve uzun zamanda gecen bır rahatsızlık.benım basıma geldı bu hareketlerı yaptım.jelatınlı gıdaşlar almaya dıkkat ettım ve kesınlıkle zorlama yapma.agırlık vs.

gececegını tahmın edıyorum.ama uzun zamanda,yınede bır doktora gorun.
    saygılar dılerım.
    http://www.sporhekimligi.com/omuz.php

egzersizleri
    http://familydoctor.org/online/famdocen/home/healthy/physical/injuries/265.html

murad1 bunu beğendi.
  6. murat67

murat67 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bahsettiklerinin üçüde var.ağrı içte .ayrıca verdiğin linklere bir göz attım çok yararı olacak.

zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim.kolay gelsin...

7. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar zamanda geçti?

8. denizce

denizce Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba lar bende aynı şekilde bir hadise yaşadım ilk başlarda ufak ağrılar başladı ama ağırlık kaldırırken sadece durduk yere bir ağrı yoktu Sol Omzumu böle kasıp sıkıstrdıkca agrı var mr cektrdim doktor omuzda ödem oluşmuş dedi ve neredeyse 1 ay oldu buz tedavisi ve birkac hareketler verdi yaptım tamam ama suan genede kasınca az da olsa agrı var bu sekilde normall mi tekrar hafif agırlıklar kaldırsam bişi olurmu ilerleme olurmu acaba cünkü cok ara verdim :(

9. deimos

deimos Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ARFF Memuru
    Yer:
    İstanbul
    Selamun Aleyküm arkadaşlar dün antrenmanda arnold press yaparken sol omzum bir anda boşladı ve bi ağrı oldu şimdi kolumu paralel hareket ettirmek istediğimde ağrı oluyor kaldırdığım ağırlıkta on yada oniki kiloydu bu ağrıdan kurtulmak için ne yapmam lazım

Sayfayı Paylaş