Yeniden, aylar sonra ! :)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Setenay tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    hayır coyote :(

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bide diğer mesajlariniza biraz dikkat ettim. Yani bir istikrarsizliğa sahipsiniz sanki.

Aylar sonra diyet yapmak yerine bunu bir yaşam tarzı haline getirebilseniz. Cok daha iyi olucak sizin icin. Ben 1.5 yılda büyük değişim yaşadım. Size akıl vermiş gibi olmak istemem.

ama 2-3 ayda kendinize belki tarifi olmayacak hasarlar verebilirsiniz.

Sorumluluklarınız vardır bunu anliyorum ama sıkı diyetlere karşı olan biri olarak kendinize bu sekilde zarar veriyorsunuz.

Bu arada duygu durumlarıda beslenmeyi etkilemekte. Önce duygu kontrolü şart.

hedefiniz uzun vadeli olsaydı eğer su an cok daha başarılı olucaktınız sayın setenay.

alkol ve sigara kullanimi kahve asitli içecekler yetersiz yağ alımı kuru yiyecekler miğdeye hasar verir.

ayrıca aç kalmakta adrenalini ve kortizolu arttirir. Buda miğdeye zarardir.

dikkatli beslenmeniz şart. Ancak o istikrarı bir yakalayabilseniz işte o zaman her sey farklı olabilir.

3. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İstikrarımda yahut irademde bir sorun yok.
    Sadece ağır bir kadın rahatsızlığı geçirdim ve beslenme-spor düzenim bozuldu.
    Sigara-alkol sadece sosyal ortamlarda özellikle de haftasonları alıyorum. Herhafta sonu bile değil hatta !

Sadece uyku problemim var.

Hedefim uzun vadeli zaten ...

Nerede bir yalnışlık gördünüz okuduklarınızda :confused:

Son düzenleme: 29 Aralık 2009
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar 3 gecedir kusuyorum kafa_
    Hatta daha az önce kustum... Noluyo anlamadım; ama mideme ağrı giriyor geceleri ve ardından da kusuyorum. Kusmazsam mideme kıramp giriyor. Beslenme düzenimin değişmesinden olmuş olabilir mi ? Tüm gün yediğim haşlanmış tavuk, yağsız salata, light yoğurt. Çok az yiyorum zaten. Midemi bozacak bişeyler yemiyorum, yaklaşık 2 haftadır sıkı diyetteyim. Ama 3 gecedir olması düşündürücü. 3litreden fazla su içiyorum. Acaba çok su içtiğim için mi oluyor ? Yoksa sadece vucut beslenme düzeni değiştiği için mi şaşırdı, çünkü aylardır baya sağlıksız besleniyordum... Şimdi tuz yağ un şeker, hiç bişey yok..

Yoksa blumia mı oluyorum
    Yemeklerden tiksiniyorum 3 gündür ayrıca çünkü duh

Bakın ben insanları eleştirmeyi sevmem. yazınızda geçen konu işte burada (çünkü aylardır baya sağlıksız besleniyordum)... Şimdi tuz yağ un şeker, hiç bişey yok..

Yanliz detaylar önemlidir.

Bu yaşam bana detaylari önemsemem gerektiğini öğretti.

Ayrıca büyük geçmiş olsun sayın setenay. Hepimiz gercekten sağlıkla ilgili problemler yaşayabiliyoruz. insanız neticede.

Ancak siz kendi yazınızda gördüğünüz gibi sağlıksız beslendiğinizi belirtmişsiniz.

Ben bu yuzden yorum yaptim. Buradaki her üyede benim için değerli kimseyi kırmak istemem.

Antreman duzeniniz bozuldu sayın setenay bunu iyi anliyorum. Ancak sağlıksız beslenme tercihinizi iyi anlayamadim. İşte ben istikrarsizliği bu noktada gördüm.

Bu yeme içme konusu inanın antremanlardan çok daha önemli.

Bende yuzde yuz mukemmel bir sporcu hayatı suremiyorum açıkçası. iş yaşantısı sebebi ile ama yüzde 70-80 bunu sağlamak için 2 yıldır mücadele ettim yillardirda sporun içindeyim.

Yani demek istediğim hedefiniz uzun vadeli ise eğer, yapmanız gereken önce mutfağinizi yenilemek sayın setenay.

Bunu başarırsanız kesinlikle yürüyüş ve kosu ile dahi güzel sonucla alacaksınız.

Bakın ben umursamadan bu yazıya yorum yapmadan cıkar gidebilirdimde. Ayrıca bunu bir erkek arkadasımız veya bir kız arkadasımız yazmıs buda onemli değil.

Maksat kaliteli bir iletişim için hep birlikte birbirimize yardımda bulunabilmek. Hepimiz benzer amaçlar doğrultusunda spor yapiyoruz.

5. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çok düşüncelisiniz, çok teşekkür ederim...

Ama isterseniz size biraz yazdan bu zamana kadarki geçen aylarda çoğunlukla nasıl günler atlattığımdan bahsedeyim biraz, ne dersiniz...

Bırakın spor yapmayı, ağrıdan uyku nedir unuttuğum, kanamadan yataktan kalkamadığım, yemeğimin bile önüme getirildiği, ağrının en babasını çektiğim günlerden bahsediyorum ben...
    Hangi beslenmeden bahsediyorsunuz ? Tutup da bu durumda protein -kalori vs hesabı yapacak durumda mısınız ki ?

Ki tümüne rağmen ne zaman kendimi ii hissetsem, beslenme anlamında olsun, spor anlamında olsun, denedim. Sadece bir mesajdan yola çıkarak bana istikrarsızlık görüyorum sizde demeniz de bana biraz tutarsız geldi ama niyetli olduğunuzu düşündüğüm için sorun yok. Ama yaz aylarında yazdığım mesajlara da bakcak olursanız katı ve uzun vadeli bir tutumum olduğunu görürsünüz. Ben tek ödülüm olan probisi yediğimde bile vicdan azabı çekiyordum, bunlar zamanında yazıldı, çizildi ... neyse ...

Basit bir hastalığım yok benim; halen riski var, gözetimdeyim, bense riske rağmen tutunmaya çalışıyorum hayata ! Çünkü güçlüyüm, seviyorum ve başarıcam.

Son düzenleme: 29 Aralık 2009
    Coyote bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Durumunuzu tam bilmediğim için bu detayıda bilmediğim için yaptığım yorum için özür diliyorum.

Cok büyük geçmiş olsun.

Tabiki böyle bir durumda hesap kitap yapilmaz.

Kesinlikle rahatsızlıgınızı bilemediğimden oldu sayın setenay. Bende olsam bende aynı sekilde beslenirdim. Bu sefer size hak verdim.

eğer tekrar sorunsuz bir hale dönerseniz Başarılı olmamanız için hiç bir sebeb yok. Biz hep buradayız.

Tekrar çok büyük geçmiş olsun.

Setenay bunu beğendi.
  7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Yoğun antrenman yaptıysan ondan olabilir bende bir ara ara vermiştim uzun süre spor yapmadım gene aynı tempoyla başlayınca sonuç malum:)........fazla antrenmandan olmuştur özellikle fazla koşmak kardio yavaş yavaş tempoyu arttır her hafta biraz arttır kolay gelsin.

Setenay bunu beğendi.
  8. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    siz vakit kaybetmeden bir hekimle görüşün...bizler ne desek boş..

Setenay bunu beğendi.
  9. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    bence de. psikolojik destek de lazım...

Setenay bunu beğendi.
  10. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Psikolojik degil ama fizyoljik bir sorun var, ondan kaynaklaniyor olsa gerek ;)

İkinize de tesekkur ederim...

TuGhAn bunu beğendi.
  11. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Bence henüz zayıflamak için acele etme. Hastalığın tam olarak geçsin ondan sonra başlarsın. Hala gözetim altında olduğunu söylemişsin. Bence hiç riske girme. Yaşını bilmiyorum ama gençsin galiba azimde var. Önce hastalığını tamamen atlat ondan sonra sıkı diyet ve spora başlarsınız. Geçmiş olsun

12. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    amacın ne merak ettım. fitness mı body mi?

13. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Body tabii ki.
    Geçen mayıs ayı civarında başlamıştım amacım önce yağ yakmak, ideal kiloma ulaşınca da vucut geliştirmekti.
    Halen aynı :) Araya hastalığım girmemiş olsaydı, 6 aylık body ci olacaktım şimdi; sağlık olsun :)

Şuanda henüz zayıflama aşamasındayım.
    Cardio çalışıyorum. Sıkı diyetim var.

BB aletlerine bakarken içim gidio:(
    Bir ay sonra geçecekmişim BB ye :eek:

Sayfayı Paylaş