Yeni Dogum Yapmis Bayan'a DOGAL Protein Tozu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve redonion tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. redonion

redonion Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Biraz offtopic bende agirlik calisiyorum, bu sebeple uye olmadim ama durumun acileyeti oldugu ve uzmanlar bu forumda oldugu icin konuyu buraya acmanin uygun oldugunu dusundum.

Kardesim dogum yapti, sutu biraz eksik, 20 gun bende kalacak ve bu sure zarfinda doktorunun dedigi gibi kilo basina 1.5gr protein alacak. Bence VG tercubem ile olaya dahil oldum, proteini mumkun mertebe cesitlendirip 2-3 saatlik aralar ile almasini tavsiye ettim.

Bu dietin yetersiz kalmasi durumunda bazi yeni dogum yapan'lar protein tozu kullaniyormus. Piyasada ki en dogal, en az islenmis protein tozu hangisidir ? Tadi, karisip karismamasi nerdeyse icindeki seker orani hic onemli degil, en onemlisi dogal'a en yakin urun olmasi.

Ayrica, yurtdisinda satilan bir urun olmasi durumunda bunuda getirtmeye calisabilirim, en kotu kargolayip durumu gumrukte anlatmayi planliyorum.

Tesekkurler. thums:

2. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Doktor raporu olursa gümrükte belki işinizi kolaylaştırabilir. Alırsanız PTT gümrüğüne gelecek bir kargo tercih edin. Havaalanı gümrüğünden geçerse çekmesi zor olur. Rapor olsa bile prosedür çok uzun sürüyormuş yalnız haberiniz olsun. Bence yurtdışına giden birisinden isteyin.

Ürün olarak şimdikerin çoğu iyi zaten. Ama proteinin kendisinden çok içindeki katkılara dikkat edin. Aspartam vs, olmayan ürünleri tercih edin. Gerçi gün içinde içtiğiniz içeceklerin çok büyük kısmında aspartam, yiyeceklerin çoğunda kanserojen maddeler var. Yani protein tozuna gelene kadar çok daha zararlı şeyler tüketiyoruz.

Yine de hassasiyetinizi anlıyorum. Dediğim gibi proteinin kendisinden ziyade ürünün kimyasal katkılarına dikkat etmekte fayda var.

technical1967 bunu beğendi.
  3. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bi kadın 100 gram protein tüketse fazla fazla yeter ekbesin alıp fantezi peşinde koşmak abartı olur. en basiti kaşar peyniri kafadan yüzde 30 gram protein içerenleri var 200 gram alsa yüzde 60 ını karşılar. yanınada üç beş yumurta attınmı tamamdır. hem kalsiyum hem protein hem yağ hemde vitamin mineral bol bol süt yapar.

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Bencede dogal yollaradan gereken proteini alabilir kardesiniz. Ama %100 emin değilim ama Nanox diye bir marka var ve uzerinde GDO yoktur diye yazıyor. Ancak o kadar cok kanserojen madde varki kullandığımız. Zaten kadınlar normal bir hastalıkda bile hormon kullanmak zorundayız.

5. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Wheye neden ihtiyac duyuyorki kardesiniz? Bir bayan zaten 3 ogunle kilonun 2 kati dahi protein ihtiyacini karsilayabilir..

6. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Maşallah.
    Allah analı-babalı büyütsün hayırlı bir evlat eylesin.

kilo *1,5 gr proteini zorlanarak alıyorsa yeme konusunda bir sıkıntı varsa, zaten doktora danışarak (Ki genelde kendileride tavsiye ediyor belli başlı durumlarda) eczanelerde satılan sanırım saf protein ve ve saf karbonidrat tozları var. Doktorlarında vakıf olduğu bu ürün için danışabilirsin onunda dışında bizim kullandığımız ürünlere hiç bulaşma.

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kilo başına 1.5 gr protein doğal yollardan kolaylıkla alınabilir,
    kahvaltıda lor peynirli iki yumurta, yağsız kaşar peynir, yanında yağsız süt,
    öğle yemeğinde balık-tavuk göğsü-kısmen kırmızı et, yanında yağsız yoğurt,
    arada light kefir,
    akşam yemeğinde yine kuru tahıllı bir öğün, yağsız yoğurt,
    sonrasında lor peyniri takviyesiyle,
    günde en az 150gram protein alabilir.
    mevcut kilosu 90 bile olsa rahatlıkla ona yetecektir.

ayrıca 'protein tozu'nun doğalı var mı ki? sanmam.

Sayfayı Paylaş