Yeni Baslayanlar Icin! Lutfen Oku!

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve Despo tarafından 7 Temmuz 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Su an belkide kafana bin cesit hormon isimleri geliyor, arkadaslarinla veya Fitness centerdeki tanidiklarinlada konusmusundur ve belki internette biraz okumusundur ? - Yalniz steorid ne oldugunu hic bilmiyorsun ?.Benim aklimda böyle geliyor newbie,yani yeni baslayan kelimesi.
    Iyide niye yaziyorum bunu ? Hemen cevaplayim cünkü birgün bende aynen seningibiydim, Hormonla ilgili hic birsey bilmezdim, ilk Deca kürümü aldigimda, Bildigim tek sey benim dealernin anlattigi seylerdi yada arkadaslardan duydugum bir kac sey, onlarda zaten anlamiyan kisilerden duymustu. O kadar sanssizdimki benim salak dealerim, "haftalik 800 mg nandrolon´dan düsük hic olmaz" dedi. Bu kadar büyük ölcüde nandrolon (deca) almak Artan estrojen seviyesi nedeniyle göğüs sarkması ortaya cikar. Bana tam ters, senin bu konuda okuyup bilgi kazanip daha akilli olman lazim, hormon almak istiyorsan tabi.

Kür hazirlamadan önce hormon almanin yan etkilerini düsün, kim ne derse desin hormon almanin herzaman yan etkisi vardi!Bunun icin, bir tehlikeli hastaligin varsa önceden doktura muayene ol! yoksa cok büyük zorluklara ulasin.
    Bazi hormonlarin tabi digerlerden daha düsük yan etkileri vardir, yalniz söyledigim gibi hepsinin bir yan etkisi vardir. Neredeyse yeni baslayanlari cogu oral hormonlar almayi tercih ediyorlar, bunu anliyorum, cünkü igneyle kendilerini batirmak hicde zevk alici degildir. Ben tam tersine bunu hic almadim, nedenini sorarsaniz, oral hormonlarin Karaciğer ve böbreklerimize cok zararlidirlar, Oralların yan etkisi daha fazladır. Eger karaciger kanseri olursan 2 senen kaldi, yani anliyacan: "SEN BITTIN!"

Bu nedenle eğer kullanılacaksa enjeksiyon olanlar tercih edilmelidir, eger enjekse edemem diyorsan, UNUT Sert calis ve vucütunu bu yönde gelistir! hayat vucüttan daha önemlidir, yani ORAL hormona HIC gecme!

Enjekse etmeyi okuyup ögrendiysen, hangi hormonu alayim diye düsünebilirsin. Bunun icin hormonlarin vucütuna ne yaptiginida ögrenmelisin.hormonlar vucutuna nasil hareket edecegini haber veriyorlar, hormon alinca, kaslarin ya Kretin syntezini fazlalastiriyor yada bölüyor, kreatin syntezi fazlalasinda daha güclü oluyorsun, kaslar bölününce kaslar büyüyor. En önemlisi Anabolik steoridler kaslari bölüyor, androjen steoridler kreatin syntezini artiriyor. Yani hormonu Enjekse edince, kana karisip kaslara girer. Fazla enjekse edersen receptorlar "yorgun" olurlar, ve pek cok yardimi olmaz. Onun icin Çok yüksek dozlar kullanılmamalı.Iyi sonuclar alabilirsin yalniz bir daha alacaksan ilk aldigindan daha fazla alsanda daha kötü sonuc ortaya cikar.
    Mesela 1´le baslarsan daha sonra 1,5 alacaksin, yani 100 aiyorsan sonrakine 150 alacaksin. Steorid kullanmanin amaci kandaki testosteron oranini yükseltmek.
    Kür sonunda normal testosteron seviyelerine dönebilmek için kür bitiminden sonraki iki hafta boyunca hcg alın.(pregnyl,profasi,choragon)Ya da kür bittikten iki hafta sonra klomifen sitrat veya siklofenil alın. İlk gün 100 mg daha sonra 10-15 gün süreyle günde 50 mg(gonaphene,serophene,fertilin,klomen,fertadur) Tabii nolvadex,tadex alınabilir fakat bunların hem fiyatları çok yüksek hem de bana göre klomifen sitratlar daha etkili. Yalniz Jinekomasti ortaya cikarsa hemen nolvadex gec kalinirsa ancak cerrahi müdale ile ortadan kaldırılabilir.
    Kür sırasında çok iyi beslenmeli ve protein,B kompleks,C vit. ve minarel alımına dikkat edilmeli.
    Mümkünse devamlı kan,karaciğer,idrar ve kan basıncı testleri yaptırılmalı.

Ve unutmayin: Her kürden sonra 2-3 ay ara verip doktorlara karaciger, kan, hormon ve diger saglik testi yaptirmadan asla kullanmamalisiniz.

Yardimci olabildiysem sevindim.

YAZAR Desponun Tanidigi birisi..

Ayandon1923, St@mP, umutn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bişiy sorcam.Ben body nin tamamiyle doğalından yanayım doğal beslenip doğal kas yapmak istiyorum neden hormonlara neden steroidlere başvurim?.Ya da şöle sorim doğal yoldan kas yapmanın bana avantajı yok mu ki çoğu kişi hormonlara dayanıyor?

3. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Tabikide dogal calismak daha iyidir, yarismaya katilanlar, digerlerinin kullandigi icin egerki ilac kullanmadiysa digereline oran geride kalarlar, ilaclari kullanirsan daha cabuk gelisirsin. Ve dogal calismaninda bi siniri vardir, bi yerde takilirsin ve cok yavas gider, burada hormona yonelenler oluyor, bazilar 3 ay calisir ve sonra steoridlere yonelir, ki bu cok yanlis.

Tabikide Dogal calismanin avantajlari var ilk olarak steoridlere basvurana oran, yan etkilerden kacinmis olursun. Sen dogru yoldasin ve dogal olarak calismak istiyorsun bunu herkez boyle yapmasi gerekir, yanliz bu tercih meselesidir. Sonucta kendi sagligindir. Guzel vucuda dogal olarakta sahip olabilirsin, yanliz dedigim gibi ilaclar tabikide daha iyi sonuc verir onun icin tercih edenler olur. Bugun vucut gelistirme sporu denilince akla ilk bas steoridler gelir, bu sporun icindedir ve buna kimsey goz yumamaz, malesefmi diyelim artik ne diyelim. Belki bilmiyorsundur, Mr. Olympiaya katilanlarin herbiri kac bin dolarlik ilaclar kullanirlar...... dogal olarak kesinlikle bu yarismalara katilamazsin imkansizdir.

4. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın ama ben zaten yarışmaya fln katılmayı düşünmüyorum bu işi ne profesyonelce ne de amatorce yapmak istiyorum.Ama bu artık benim için bi tutku oldu ve bu sporu bırakmak istemiyorum.hergeçen gün daha da güçlendiğimi ve geliştiğimi görmek çok büyük haz verior.Artı ben BB ile ilgili her şeyi bilmek istiyorum çünkü bu sporu yapıyorum.Ben bunu sağlığım için yani ideal kiloma ulaşmak için ve güzel-estetik bi vucuddum olsun diye yapıyorum.Doğal yolla bunu başarabilirim yani istediğim ideal kiiloya ve estetik görünüme kavuşabilirim ben yapacam ve resimlerimide koyucam hepiniz görceksiniz :roll: .Zor da olsa yapıcam :)

5. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    En iyisinide yapiyorsun, ornek olmasin. Her seyi ogrenmede yarar vardir, ilaclar hakkindada bilgi almak yararlidir acisinda, yoksa anabolic steoridler bolumu olmazdi bu foruma.

Resimlerini ekleyince once ve sonra resimlerini yollaki bu acidanda ornek ol, nasil ilacsiz gelisme oluyormus degilmi ? ;)

6. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    Herşey dozunda güzel...

hrşey dozunda zamanında ve yerinde olmalı... Yoksa sırf %100 doğal Bodybuilding 'te hiç bir şeye benzemez,bence... Onun yerine ben olsam, fitness yapıyorum derim, form tutuyorum derim,şişko olmak istemiyorum derim ama kas yapıyorum demek çok komik olur bence!.... :)

7. zk166

zk166 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakmayın ben konu açamadığım için buraya yazıyorum.18 yaşında 1.88 boyunda ve 66(!) kilo ağırlığındayım. basket oynarken avantaj sağlayack vücut istiyorum neerden başlaamlı en yapmalıyım. ya da konu nasıl çaacam onu söyleyin burası yeri değil galbai gene de yardım ederseniz sevinirim

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda aradığınız herşey zaten mevcut..forumla aşina olunuz ve forumu iyice okuyunuz..özellikle yeni başlayanlar bölümü sizler için..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni_ba_layanlar_b_l-f53.html
    araştırsaydınız bu soruları sormanıza gerek kalmazdı..
    konu açmak için çok erken..arama özelliğini kullanarak devam ediniz..

St@mP bunu beğendi.
  9. YaTTaRa24

YaTTaRa24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese slm benım bır sorum olacak cevaplarsanız cok sewınırım gercekten.ben salona baslayalı 1 ay oldu.iss amıno asıt we SİZE On denılen 2 ılac kulllanıyorum.bunların ne gıbı bır etkısi olur yany kas gelişimine yardımcı olurmu.amıno asıt 8 tane alıorum gunde salondan sonra.sıze on tozuda salondan sonra ıcıyorum.we sıkı calışıyorum salonda elımden gelenın en agırını calısıryorum we tam yapıyorum.sizce ne kdar surede faydasını gorurum bu ılacların.sımdıden cok tesekkur ederım herkese... ilaçlara başlayalı 9 gun oldu bu arada:D

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    lütfen forumda arama yapın ve bu linkleri inceleyin..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlarda-supplement-kullan-t8691.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

kara maca bunu beğendi.
  11. Kupa As

Kupa As Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    ben yenıyım ve ılk vucut gelıstırme hakkında bırseyler arastırırken bu zararlı ılaçlar hakkında bırseyler okudum ve galıba yıne bu forumdaydı bır uye ben zayıfım hemen 2 ayda bucudum ıyı olsun dıye steordi kullanıcam nerden temın ederım eczane recete sorarmı felan dıye yazmıstı burdakı arkadaslarda vazgecırmeye calısıyorlardı sonra nette arastırdım neyın nesıdır dıye zararlı bıseymıs tabıkı ozellıkle yenı baslayanlar bu ılacı ısteyebılırler suan bende yenıyım ve bende ıstıyorum vucudumum 4 5 ayda gozle gorulur sekılde normalden bıraz daha fazla gelısmesını fakat sonrasıda var bırıncısı saglık yonunden cok zararlı ıkıncısıde kullanmayı bıraktıgın zaman bır balon gıbı sonmen bu bence daha kotu kasların sönmesi bu yuzden hıc aklımdan gecmıyor suan fakat bırde bazı toz ve ek besın ıcın ılaclar varmıs öışşı vucutcu tavsıye etmıstı bana suplement demıstı sanırım ek besınmıs galıba ?

12. Jundar

Jundar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen , Öğrenci ( Hacettepe Üniversitesi Güzel
    Yer:
    Ankara

Sayfayı Paylaş