Yeni Başlayanlar İçin Supplement

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Brkcnk tarafından 25 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Brkcnk

Brkcnk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba,
    24 yaşındayım ve hayatımı hep oturarak geçirdim, herhangi bir sporla hiç uğraşmadım. Yaklaşık 3 aydır düzenli olarak spor yapıyorum. Haftada 5 gün antrenman yapiyorum; göğüs, bacak, omuz, sırt, kol olarak günlere ayırıp.
    Şu an kullandığım supplementler;
    Weider Premium Whey Protein Tozu
    Olimp BCAA Xplode
    Olimp Glutamine Xplode

Beslenmeme dikkat ediyorum. Günde minimum 4 öğün yemeye çalışıyorum, fazlası zaman açısından sıkıntılı oluyor.
    Kahvaltıda;
    200 ml yumurta akı pastörize
    60 gr fitgrains pirinç patlağı / 200 ml laktozsuz süt
    2 dilim uno kepekli ekmek / fitnuts fıstık ezmesi ile

2. ve 3. Öğün;
    100 gr basmati pirinci
    150 gr haşlanmış tavuk / 150 gr antrikot

Aralarda elma, badem, ceviz, fındık yiyorum

4. Öğün;
    Ton balıklı salata

Antrenman programımın ağırlığından ve bazı günler motivasyon kaybı yaşadığımdan dolayı preworkout almayı düşünüyorum. İçeriklerinden benzerlik gördüğüm kadarıyla 3 ayrı üründe kararsız kaldım.
    Weider Maximum Krea-Genic
    Grenade .50 Calibre Preworkout
    Weider Pure Creatin

Aşağıya iceriklerinin olduğu fotoğrafları ekledim. 2 aydır spor yapan biri olarak sizce bu kadar supplement kullanmam sakıncalı mı?

Ekli Dosyalar:

2. Apollan41

Apollan41 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam bismillah 3 yıllık spor hayatım var o supplementleri ben kullanmıyorum :D
    İlk önce sakin ol o kadar supplementin yeni başlayan birine yararı olmaz üstten alırsın alttan çıkar.İlk 1 yıl yeni başlayan birinin supplement kullanmasını tavsiye etmem neden dersen kaslarının ihtiyacı yok daha o seviyeye gelmemişsin büyük ihtimalle kendini supplement alarak motive ediyosun daha iyi olucam diye ama sana yararından çok cebine zararı dokunur hadi protein tozu kullan antrenman sonrası hemen öğününü tüketemiyorsan.Zaten spora yeni başlayan biri ilk 6 ay ayda 1-1.5 kg kas kütleri çok rahat geliştirebilir 1 yıldan sonra bu süreç 1 ayda 0.25 kg kas kütlesine kadar düşer kullandığın o supplementlerin amacıda o zaten 0.25 i biraz da olsa arttırbilmek vücüdun kas kütlesi arttığı için ihtiyaçları da artıcak.
    Senin vücudunun ihtiyacı olan besinleri sen zaten günlük beslenmenle alıyosun hele kreatindir pre-workout dır bunlar en son alıcağın şeyler artık çok ağır kilolarla antrenman yapıyosundur 100-120 kg bench press giriyosundur o zaman alabilirsin sen şuan birtek protein tozu kullan bu supplementlere vericeğin parayıda beslenmene yatır emin ol daha çok yol kat edersin.
    Ayrıca o antrenman programını kim yazdı sana suppelemnte vericeğin parayı özel personel trainer tut bence.

Brkcnk bunu beğendi.
  3. Brkcnk

Brkcnk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Maalesef ctesi günü Musclepharm Assault aldım. Bakalım deneyeceğim.
    Senin dediğini söyleyen çok kişi var ilk 6 aydan önce gereksiz olduğunu fakat alınmasında sakınca olmadığı da söyleniyor. Bakıp göreceğiz artık :)
    Antrenman programını da Baran Kalaycı'dan 12 haftalık antrenman programı şeklinde aldım.

4. Apollan41

Apollan41 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Baran kalaycı full bodye karşı zaten o yüzden split yazmıştır ama internetten ufak bir araştırmayla spora yeni başlayan birine full body daha iyi gittiğini görebilirsin.Daha aldıysan kullan ama yinede vücuda çok yüklenmemekte fayda var.

5. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    açıkçası en baştan böyle aşırı titiz başlamayı ben pek tavsiye etmiyorum, çünkü bu tarz başlayanların çoğu 6. 7. ayda bıkıp sporu bırakmış oluyor. umarım devam edebilirsin uzun süre, kendinden eminsen sıkıntı yok.
    ben genelde ilk 6 ay, kahvaltıda 3 yumurta yanında peynir falan, günde en az 2 öğün daha ye kahvaltı dışında (protein ağırlıklı). kırmızı et tavuk balık vs... ekmek unlular ve şekeri minimuma indir. yağı azalt. beslenme kısmı bu kadar. supplement olarak spordan sonra 1 whey iç bitti gitti...
    bu şekilde 1 yılda çok ciddi gelişim elde edilebiliyor, tabi ki seninki daha ideal ama işte aradaki fark bence değmiyor özellikle ilk yılda.
    1 seneden sonra ama işte mutlaka bu tip supplement çeşitliliği ve daha sıkı bir diyet normal gitmeye göre çok daha verimli oluyor.
    benim kişisel görüşüm bu tabi daha tecrübelileri de dinlemek lazım

Brkcnk bunu beğendi.
  6. Brkcnk

Brkcnk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bi merak ve hevesle bu supplementleri almış bulundum. Beslenmeme dikkat edebildiğim kadar dikkat ediyorum. Hayatim boyunca hic spor yapmadığım icin 2 ayda benim acımdan gözle görülür bir değişim oldu. Karın bölgesi hariç. Fakat bu değişimde kullandığım supplementlerin ne kadarlık bir yararı var hic bir fikrim yok açıkcası. Yalnız pre-workout motivasyon açısından benim icin cok iyi oldu antrenmanlarım cok daha verimli geçiyor 2 gündür.
    Eğer sağlık açısından herhangi bir sıkıntı yaşamazsam BCAA, glutamine, protein tozu ve pre-workout kombinasyonuna yakın zamanda hacim kazanmak icin gainer eklemeyi düşünüyorum. 80-85 kilolara kadar hacimli olarak cikip daha sonra 75 kiloya definasyonla beraber düşmek istiyorum.
    Suan büyük bir şevkle antrenmanlarımı tamamlıyorum umarım 6-7 ay sonra bırakma gibi bir düşüncem olmaz.

7. Oktay26

Oktay26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Kaportacı
    Yer:
    Eskişehir
    Beyler formda nasıl konu açıyoruz bi türlü bulamadım

Sayfayı Paylaş