yeni başladım nolur bi bakın

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve t5965t tarafından 8 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. t5965t

t5965t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Allahın Selamı Üzerinize Olsun Arkadaşlar ben spora başladım yeni ama bi çok az geçmişim var yani 1 ay yapıp bırakmıştım eskiden şimdi tekrar başladım
    kol ölçümüm 31 sol 32 çıktı 8 gün oldu başlayalı karma hareketler yapıyorum program öyle 3 hafta bunları yap sonra gel dediler tamam dedim işte kol arka kol ne bileyim hepsi var 3 set 10 tekrar yapıyorum fakat bi alet var kol aleti abi ısınıkken veya deilken 0da bile zorlanıyorum hergun 2 yumurta yiyorum yani ne yapmalıyım yaş 16 bucuk lise 3 kilo 69 yani kol kasımın çıkmasını istiyorum mesela arka kol aletini 5 de 6 da yapıyorum yani iyi gibi fakat kolu zorlanıyorum
    normalmi yani rezil oluyorum gibi geliyor salondakilere bide abi dediki ağırlık önemli deil düzgün yapman önemli dedi doğrumu bu peki eğer okuduysanız teşekkür ederim lütfen bütün yorumlarınızı okuyacağım SAĞLIKLA KALIN

2. Rasimss

Rasimss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    neyden bahsettiğini hiçbir şekilde anlamadım ama kolda yapılan yarım hareketlerin faydası olmayacaktır

3. t5965t

t5965t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    i
    inan bende seninkini anlamadım ben diyorum ki 8 gün oldu hayla ağırlıkları arttıramadım

4. Rasimss

Rasimss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    zaten 2 yumurta ile kas falan asla muhtemelen beslenmende kötü,yarım yapılan kol idmanlarında kolun gelişmez mesela hammer curlu yarım yaptıını düşğnsene ? etkili olur mu olmaz ama ilaçlı insanın etkisinde olur

5. t5965t

t5965t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ne önerirsin beslenmeye yani dediğim gibi 8 gündür bazı hareketlerin ağırlıklarını arttıramadım beslenmemmi kötüdür bazen sadece 2 öğün yiyorum okulda yemiyorum öğlen

6. Rasimss

Rasimss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    başka iyi bilen biri yazsa olur ama yeni başlamışsın zaten hızlıca kilo arttıramazsın

7. t5965t

t5965t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hıımmm anladım yineden yorumlarınız benim için değerli bklmm başkalarıda yorum yapar inşallah yani dediğin gibide 8 gün oldu daha az ama bilmiyorum mesela arka kol hafiften belirginleşti

8. Rasimss

Rasimss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    arka kol belirginleşmesi çok kolaydır özellikle yağ oranı az olanlarda yani arka kolun çok çok az olsa bile sen onu kaslı görürsün yağ oranın az olduğu için

9. t5965t

t5965t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben ön kolun yağını nası eritebilirim

10. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Anladığım kadarıyla biceps curl de hafif çalıştığı için utanıyormuş. Burası teknik paylalımından çıktı psikolojik destek forumuna döndü son zamanlarda.

11. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Bicepsde az kaldırırım diye üzülme ben 30 kg dumbella biceps yapıyorum ama gittiğim salonlarla kimse 15 kg dumbella geçemedi

12. t5965t

t5965t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    anladım düzenli beslenmiyorum yani okulada yemek yemiyorum eve geliyorum 2 3 bişey yiyorum sonra spora ondanda olurmu 2 yumurta yiyip çıkıyorum spordan sonra eve gelince yemek yiyorum adam akıllı ondan olurmu spor salonunda bi cocuk var benden küçük 1 2 yaş mesela ben bi alet var onu 4 de zor yapıyorum cocuk bi geldi 4 de başladı zorlanmadan ondandan utandım diyorum bu kadarmı güçsüzüm

13. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Yaklaşımının baştan aşağı yanlış olduğunu düşünüyorum.
    1) Beslenmeni toparla,2 yumurta yeterli değil evet. Ayrıca karbonhidrat kaynakların neler ? Öğlen yemeğini atlayıp aç karnına spora gidiyorsan güçsüz düşmen çok normal.Vücuduna güç verecek olan şey kaliteli beslenme.
    2) Uyku düzeni nasıl ? Yeterince dinleniyor musun ?
    3) 8 günde ağırlık arttırmak yeni başlayan birisi için yüksek bir hedef, ilerleme istiyorsan mevcut kafa yapından çok farklı olman lazım. Egonu bir kenarı bırakıp sabırlı ol.
    4) Ağırlık önemli evet ama hareketi yarım bırakırsan hiç bir önemi yok, hareketlerin formunu bozma ve setleri tamamlayabileceğin hareketlere gir.
    İnternette bir sürü kaynak var, anladığım kadarıyla hiç araştırmamışsın. Hedeflediğin ve istediğin şeyin araştırmasını yap. Direk insanlardan cevap bekleme , aç kas nasıl gelişir oku, beslenme ile ilgili makaleleri oku. Bu forumu biraz kurcala sorduğun şeyin cevabı ile ilgili yüzlerce konu var. Dediğim gibi ağır kaldıramamakta utanacak birşey yok, ama bu yaklaşımı değiştirip istediğin şey için sadece fiziksel değil zihinsel de emek vermezsen zor.

14. t5965t

t5965t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hepinizden Özür diliyorum konuyu yanlış açtıysam uyku düzenim gayet iyi 8 -9 saat arası uyuuyorum yumurta kaç adet yemem gerek 3 yiyorum karbonhidrat alıyordumdurda ne kadar alıyorum hangi yiyeceklerden alıyorum bilmiyorum. bide demişsin ki hedef ben spor salonuna gittiğimde bana bi program verdider 3 hafta yapıcaksın bunları dedi bende onları uyguluyorum direk işte ben kol çalışıcam sadece diyemiyorsun baktım ama göremedim yani beslenme için adam akıllı düzen vardır fakat içindekiler maddi olarak beni bazen dara sokabilir dediğim gibi yorumlarınızı bekliyorum özür dilerim tekraradan

15. t5965t

t5965t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yumurtayı spora gitmeden mi yoksa geldikten sonramı yemeliyim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş