Yeni başladım bi yardımcı olur musunuz

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve HakanAykutt tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. HakanAykutt

HakanAykutt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.
    Ben Hakan yeni katıldım aranıza bi heves ettik başladık vücut geliştirmeye hadı hayırlısı.
    Ben 62.60 kiloyum boyum 1.65
    benim zayıflamam mı lazım yoksa kilo mu almam lazım direk ağırlık calısıyorum 10 dakika kosarak ısındıktan sonra günde 10 a yakın yumurta yiyorum lor peyniri bol bol su pilav tavuk makarna yiyorum cogunlukla doğru mu sizce yaptıgım kimi diyor ekmek ye kimi diyor yeme ben yememeyi tercih ettim kepek ekmegi yiyorum günde bi çeyrek o kadar hoca dedi 1 kaç hafta her hareketi yap hamlıgı at dedi ama her hareketi yapınca sanki amaç yok gibi mal gibi oluyorum 25 kg basıyorum çoğu alette bacak 30 hepsini 3 er set yaptıgım için mi ne ağrı yapmıyo ağrı yapmayıncada sanki bi işe yaramadı düşüncesine kapılıyorum hamur işi yemiyorum ama bir vücut geliştirmecinin günde aldığı kalorinin 2 katını alması felan diye bişey okumuştum şimdi beslenmeye dikkat edince herşeyi yiyemiyoruz yani çok mu yemeliyiz az mı yemeliyiz kafam acaip karışık her ağızdan başka bişey cıkıyor

2. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim yeni başladıysan 1 hafta aynı hareketleri yapman normal durum her spor salonunda öyle başlanılır. Hatta 2-3 hafta bile yapabilirsin istiyorsan. Daha sonra bölgesele geçersin. Sporda önemli olan kaç kilo bastığın değildir. Önemli olan vücudunun istediği kadar ağırlık kaldırmandır. Çalıştığın yerinin yanması, sızlaması lazım. Acı çekmeden başarı elde edilemez maalesef. 3 set halinde devam edeceksen tavsiyem ilk sette orta ağırlıkla başla kalan diğer 2 setinde ağrılığı maksimuma çıkar yani ilk sette birden yüklenme kaslarına.

Yemek konusuna gelince kilo alman lazım ve boyunun uzaması lazım bence. Belki boyun kısa diye kollardan hacim kazanabilirsin ama pek hoş durmaz. Tavsiyem günde 2 bardak süt iç, yumurta yemeye devam et (sarılarını fazla yeme), yağsız peynir tüketmeye çalış, kuru yemiş yemeye başla (özellikle kuru üzüm, fındık ve fıstık) ve son olarak da spordan önce karbonhidrat al, spor bittikten sonra da Kızarmış Tavuk al kasaplardan.

Sütleri spordan önce içme boşu boşuna karnında şişlik yapar zaten süt 8 saatte sindirilir kana karışır sporda ağırlık kaldırmada pek etkisi olmaz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş