Yeni üyeyim bıraz yardım kilo verme

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve cuneyt1098 tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadailar öncelikle herkese slm ;

Dediğim gibi yağ yakmak kilo vermkle ilgili bıraz sorunum var sunu söyleyeyim başda

1.87 boy
    95 kg (bir aydır boady salonunda cardio yapdım 98.8 den düsdüm)

Kilo öyle vucudumda kotü durmuyor ama bölgesel kilo almısım en kötüsü yani kalca (bıraz daha üstü :( ) , baldır

Yapdıklarım ;

ip atlamak ( izin verseneler sabaha kadar :) )
    eliptik bisiklet ( 20 - 30 dk )
    koşu bandı ( 10 - 15 dk )
    mekik ( 5 dk )

bunları yapdım yememede DİKKAT ETMEDİM ! 1 ayda 3.8 kilo verdim göbek duzelmeye başladı ama kalça ve baldırlar hala çok kotü oralara yonelik nasıl bir program izlemeliyim

İlgilenenlere şimdiden tşk derşim.

ömer_47 bunu beğendi.
  2. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    öncelike hoşgeldin..

hocalarımız daha detaylı bilgi vericektir ama (yememede DİKKAT ETMEDİM !) diyerek özellikle belirtmişsin çalışmanın beslenme olmadan çok büyük bir katkısı olmaz çalışmanın yanında ÖZELLİKLE beslenme çok dikkat etmelisin forumumuzda gerekli bilgiler mevcut kendine bunlardan bir liste hazırlayıp burada yayınlayabilirsin bu listede de sana yardımcı olunacaktır..

ii çalışmalar

ömer_47 bunu beğendi.
  3. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim dedigim gibi beslenmeye dıkkat etmedım ama beslenmessemde yorgun ve bıtık duserım dogru soyluyorusnam bu dedıgım bolgesel kıloları vermek ıcın o bolgelere yonelık hangı hareketlerı nekadar yapmalıyım bu bulmam lazım

Tekrar teşekkürler

ömer_47 bunu beğendi.
  4. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    yemek yerken kilo almanı sağlıyacak yada en azından kilo vermeni engelleyecek yemekleri yememelisin diyorum yemek yeme demiyorum ki yada en azından olabildiğince azaltabilirsin diğer besinlerle de vücudun sağlam durur merek etme..

sanırım isteğin sadece kilo vermek yani bunları kasa çevirmek değil bu yüzden ben çalışman konusunda bir bilgi veremicem üzgünüm..

bu arada teşekkür etmene gerek yok teşekkür butonuna basman yeterli :)

ömer_47 bunu beğendi.
  5. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Soyle soylıyım ozmn kasa cevırmekden kasdetdıgım fit bir vucuda sahıp olmak vede kalcayı kasa cevırıp ne yapcam :D yanı bı 80 dusup koca kalcalı olmak var bıde 80 dusup orda derecelı olmak var kendıme bı dıyet porgramı cıkaracam ewet ama kalcadan kılo vermek ıcın yapmam gereken hareketler ne acaba bu arda tskr butonunu bulamadım hızlı cevap bolumunden yazdım bıde :D

ömer_47 bunu beğendi.
  6. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    teşekkür butonu benm msjımın sağ alt bölümünde :D senn derdin sadece kalça bölümü yani hiç bu bölgem üzerinde çalışmadım :D

ömer_47 ve cuneyt1098 bunu beğendi.
  7. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    piyasa karısdı anlasamıyoruz ozmn dertlesme bolumu deyıl ama genede soylıyım sen hıc cok sevıpde hıc alamadıgın pantolon oldumu benım hep oluyor sevdıgım seyler hep 36 37 beden ama ben 38 assagıya gıyemıyorum 38 lerde bı bacak boyu eeyı fazla paca genı bıde onu terzıye ver kısaltmak daraltmak ıcın ınada para ztn severek secdıgım seyler deyıl ısde derdım bu benım :( ama tabı fit bı vucut yapacam genel yargı calısırsan cok ıyı bı vucut sahıp olrsun agır calısıp sısme az agırlık cok tekrar parcala kasları fıt bı vucut ol dıyorlar bende oyle yapacam ama once su kalcadan kurtulmam lazım yada acıkca soylıyeyım emanet baya buyuk :D

8. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    en önemli aşamayı zaten aşmışsın sen bunu yapıcam demişsin bundan sonrası gelir ve bu işe başlyıpta bu sporla ilgili herşeye dikkat eden ve sabırlı olan istediği vücudu zaten elde edebilir. canını sıkma istediğin pantolonları sende giyebieceksin bende daraltmak zorunda kalıyorum :D

9. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    :D:D neyse simdi dıyer ark lerden kalca bolgemı zayıflatmak ıcın neler yapmalıyım hakkında bılgı beklıyorum

10. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ewet beyler hala kımseden bı yanıt gelmedı kımse bısey bılmıyormu yoksa ???

11. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    bölgesel zayıflama bizim milletin en büyük hurafelerinden biri ...

genetik kodlara göre vücut yağ yakıyor...dengeli bir şekilde..

kalçadaki yağlar en zor ve en son giden yağlardır....kalça çalışmaları ile sadece kaslar güçlendirilir ve kas kaybının önüne geçilmiş olur..uzun süreçte ise artan kas dokusu vücudun daha hızlı çalışmasını sağlyarak yağ yakımına dolaylı katkı sağlar....

dolaylı çünkü homini gırtlak ve sağlıksız beslenince getirisi olmaz .)

genetik kodlara göre dengeli vücut yağ yaktığına göre...zayıfladığınızda heryerden belli bir şekilde incelirsiniz...bir dönem gelir incecik beliniz olurken kalça ve basenler hala kalındır...

bunları en iyi eritme de değişken koşulardır (devşirmesi interval cardio) forumda detaylı bilgi mevcut

bunun içinde iyi bir kas kalp akciğer kapasitesi gerekir...buna ulaşmak için düzenli olarak haftada 4 -5 gün 45 55 dk maksimum nabzın %65 ile yapılacak sabit tempolu koşular (1 ay boyunca) tavsiyemdir.hiç spor geçmişiniz yoksa yaşta 30 lara gelmişse bu alışma süres 2-3 ayada uzayabilir.

ek destek olarak karnitin + kafein ya da animal cut ilave edilebilir

son olarak bilimsel ve gerçekçi olan bir beslenme düzeni edinilmedikçe hiçbir çalışma, ürün, fayda vermez

vücudu kullanmayı öğrenmek gerekiyor...işleyişini....özellikle insülün hormonunu..

Son düzenleme: 16 Kasım 2009
    cuneyt1098 bunu beğendi.
  12. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    '' devşirmesi interval cardio '' hakkında sıtede bısey bulamadım ama onerılerın ııcn genede tşkrlr

13. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    İnterval cardio olarak aratırsan bulabilirsin ayrıca yazdığın herşeyin sitede cevabı var defalarca aynı konular tartışıldı..Bölgesel yağ yakımı diye bir konuda var araştırırsan onuda bulabilirsin..

Bölgesel yağ yakma yoktur o yüzden genel olarak diyet yapıp cardio yaparsan kilo verebilirsin...ayrıca diyet programını kendin hazırlama gittiğin salonda hocan vardır ona danış..

14. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ark kalça ve baldır kısmındaki kiloları verme için nasıl bir ekzersiz yapmalıyım bunla ilgili hala bi cvp alamadım?

15. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    eet arkadaslar hala kımseden bı cvp yok konu nezaman acıldı ısdedıgım cvp alamadım :S

16. torres67

torres67 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    sonundaaa :D aynı problem bende de mevcut hiç bir erkekte bu sorun yok zannediyordum :D Bu konu hakkında ben de çok düşündüm ne yapmalıyım sadece kalça hareketleri yaparak oradaki yağlar erirmi diye sordum hep kendime.bu birazda genetik yapı ile ilgili sanırım. bazen genetiğime lanet edesim geliyor :D ama bu bir sonuç doğurmaz .biraz kendi tecrübelerimden söz edeyim bu konu hakkında.şu anda 79 kiloyum boy 1.84 (93 kilodan düştüm) fazla kilom varken ilk olarak spor yapmayı düşünmedim sadece yemek düzenimi sağladım en önemlisi beyaz ekmekten kaçındım sabahları iki dilim kepek ekmeği yedim tatlıdan kıstım vs fazla kasmadım kendimi yani en önemlisi bir daha söyliyeyim (benım açımdan) beyaz ekmek yememek! Bu çok önemli bir artı oldu.Zaman geçtikçe baktım ki kilo verıyorum hem de hiç spor yapmadan ve de çok aktif olmadan yanı gunlerım genelde pc basında geciordu bu sekılde 14 kılo verdım.gelelim kalça bölgesine.Benım de ilk hedefım o bolgeyi eritmekti.Belirgin bir erimede oldu.Yani bölgesel oalrak zayıflamaya ınanmıyorum.Vucut belli orantıda atıyor her bolgeden yağ zaten.Kalçanda bu oran doğrultusunda eriyor.En önemlisi sabırlı olmak bu konuda.Ben bu şekilde erittim baya. daha istediğim seviyeye gelmedı ama diyete devam.Spor yaparak daha da zaman kazanabilirsin tabiki ama açıkçası ben bu konuda ağırlık çalışmalarını sevmiyorum.En iyisi kardiyo yürüyüş koşu.Bunları da abartmaya gerek yok oyle.Yok 1 saat koş falan.Koşmasan bile yürü.dostum senı en iyi anlayan benimdir kesin :D kalçadaki yağlar bakımından en takıntılı isim de benımdır :D onlara savaş açtım adeta :D galibiyet yakındır :) çok konustum ya bilip bilmeden :D yani benım kendı tecrübelerim bakımından sana söyliyeceğim iki şey var.Birincisi beyaz ekmeği kes hayatından kepek ekmeğini kullan o da sabah sadece.Biraz da yürü işte öyle fazla kasma fazla kendıne problem yaratma gözünde büyütme çözülmeyecek sorun değil.

samimiyetimle cevaplamaya çalıştım saygılar ...

Son düzenleme: 27 Kasım 2009
  17. cuneyt1098

cuneyt1098 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hmm dıyorsunkı spor yapmasan bıle ekmegı kes duzenlı ye 7 den sonra yeme 3 4 aya duzelırsın sonra body yap :D

18. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    tmmda arkadaşım senin o hale gelmen yıllar süren bi zaman dilimine yayılmış .bunu bi anda yapamazsın günlük ekmek şeker aşırı tuzlu aşırı yağlı yemekleri unutmadıgın sürece .avatarımdaki bi vucuda sadece bakmakla yetinirsin :)
    calısma +dinlenme +beslenme bunların biri eksikse gelişim olmaz. yağlanmak cok kolaydır ama yağ yakmak cok zordur.bu işe azimle başladıysan cok sıkı sarılacaksın 1 1.5 yıl sonra hala devam edersen 75 80 fit duran bi vucuda kavuşacagından eminim.

yeterki iste.. günlük 1 saat orta tempoda mutlaka yürü .gerekirse minibuse arabaya binme yürü.kardiyonu aksatma mutlaka yağ yakarsın. başarılar dilerim..

19. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle, şunu söylemek isterim. şu ana kadar 9 ay içerisinde falan 29 kilo vermiş bulunmaktayım ve fit bir vucudum olmak üzere. Önceleri çok iyi bir rejim ve sadece cardio yapıyordum sonuç iyi degildi. Daha sonra, bu iş böyle olmiyacak dedim en bftr den okuduklarımı uygulamaya başladım. Bunlar nelermi? Hemen söyliyeyim öncelikle agırlık antremanlarını güzel yap. Bacak antremanını aksatma en büyük kas grubu oldugu için harcadıgımız kaloride bir okadar çok oluyor, metabolizmamız tavan yapıyor. Sadece cardio yapmamalısın bence. Platoya girdiginde Animal cuts kullanmanı öneririm. Bol protein al ama kilo başına 2gr almana gerek yok. Kolay gelsin

Sayfayı Paylaş