Yemek yedikten 4 saat sonra antrenmanın bir zararı varmı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Toprakemr tarafından 1 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Toprakemr

Toprakemr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar bi sorum olacaktı yardım edene minnettarım
    Şimdi benim spor yapmam için en uygun zaman 3.30
    Lise öğrencisiyim okulum saat 08.00 da başlıyor 11.30 da besleniyorum sonra 3.30 da eve geliyorum ve bu saatlerde spor yapma şansım var beşka yok yemek yiyeli 4 saat oluyor bunun bir zararı varmıdır antrenmandan yarım saat sonrada besleniyorum bana yardımcı olurmusumuz ne yapmam lazım akşam derslerim var spora zamanım olmuyor

2. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    bende lise öğrencisiyim, 7.30-40 gibi kahvaltı 12 gibi öğle yemeği, 15.30 da tekrar yemek ve saat 18.00 da antrenman ve daha sonra 19.30 gibi yemek yiyorum, antrenman sonrası öğünümden sonra birde 20.30 20.40 gibi ara öğün yiyorum, sende bu şekilde yapabilirsin.. 4 te yemek yeyince 6 ya kadar boş oluyorum, sende bu 2 saat içerisinde ders yapabilirsin..

3. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Bende öğrenciyim.11:30 gibi öğle yemeğimi yiyorum.4.5gibi ant. gittigimden 4.15 gibi biraz yiyorum çok deil şişirmesin die.6:30 da ant sonrası whey fln alıyorum 7-7.30 gibide akşam yemeği.

4. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    En azından okula giderken yanında aparatif birşeyler götürebilirsin antrenman öncesi beslenmek için sandviç,elma,kuru yemiş vs.

5. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Ben antrenmandan 3 saat once yemek yemeyi kesiyorum, az yemek yediysem eger 1 kucuk muz yiyorum 1 saat once, 2 yemek kasigi olcek ile nescafe iciyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında tam olarak bir aydınlanma söz konusu değil, çünkü sadece ne yapman gerektiğinden ve ne yaptığımızdan bahsettik, kendi bildiğini okursan ne olur? Bu konuya hiç değinmedik...
    4 saat uzun bir süre, böyle bir açlık süresinden sonra antrenman verimli geçmez, halsizlik ve cansızlık oluşturabilir, psikolojik olarak yaptığın spordan o anda zevk almadığın için spordan bile soğuyabilirsin.. Dediğim gibi halsizlik olur ve tam anlamıyla sağlam antrenman gerçekleşmez, kas kaybına gelecek olursak, öyle kas kaybı abarttıkları kadar kolay ve hızlı olan bir iş değil, hemen öyle 1-2 kere 4 saat aç kalıp antrenman yapınca bişi olmaz ancak, bu şekilde yemek yedikten 4 saat sonra antrenmana gitmek, yani bu işi sürekli bir rutin haline getirirsen, uzun süreli vadede devam ettirirsen bu 4 saat aç kalıp antrenman yapma işini, o zaman durum kas kaybı açısından tehlike arz edebilir diye düşünüyorum..

7. Toprakemr

Toprakemr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısın bir hafta denedim halsizlik çok oluyo bide antrenmandan kaç dakika sonra beslenmeli bazı yerlerde bi takım yazılar okudum ve antrenmandan 30-60 dk sonra yemek yemenin yağ yakımı açısından avantajlı olduğunu okumuştum görüşleriniz nelerdir

8. urgan

urgan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Antremandan once 1 veya 2 saat once yemek yemek gerekiyor tabi bu yemeklerin kana karismasi olasiligi goz onunde bulundurulmali(esmer ekmek vs beyaz ekmek ) 3 4 saat sonra kanimizda glikozun bulunmamasi halinde enerjisiz kalip hareketlerden verim alamayabiliriz.antreman sonrasida kana hizli karisabilecek(glikoz ve aa)tuketimine ozen gostermeliyiz aksi taktirde kaslardaki glikojen depolarindan kullanilir ve aslinda gelisme geriye dogru gider.

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakımı açısından değil ama kas kütlesini korumak için antrenmandan sonra yemek iyidir. Yağ yakımını toplamda yediklerinin kalori miktarının ihtiyacının altında olması sağlar. 30-60 dakika da sihirli sayılar değildir. Antrenmandan sonra vücut kas protein sentezine daha yatkın olur ve bu sürede alınan protein başka zaman alınandan daha çok işe yarar. Kas protein sentezi antrenmandan sonra artmıştır ve 48 saat içinde yavaş yavaş normal düzeylerine döner fakat bu dönüş yavaş olur. Yani 30-60 dakika sonra değil de 90-120 dakika sonra yersen dünyanın sonu değil, çok küçük fark olur. Stres yapmadan, dakika tutmadan, ilk fırsatta ye gitsin.

Sayfayı Paylaş