Yediğimiz dayaklar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve B.B. King tarafından 2 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    beyler böyle bir başlık açtım.belki tutar,hoşunuza gider,belki saçma bulunur silinir ama hem eğlenmek hem de anılarımızı paylaşmak için böyle bir başık açtım.

hemen hepimiz hayatı boyunca dayak(lar) yemiştir.hiç yemedim diyene şaşırırım doğrusu.bu kimi zaman öğretmenden olmuştur,kimi zaman aileden birisinden,kimi zaman sokak kavgası,kimi zaman kız kavgası..1001 çeşit kavga var.ve dayak atmak kadar dayak yemek de var.bu hayatın içinde olan birşey.
    eğer kötü sonuçlar doğurmayıp basit bir dayak yemek şeklinde kaldıysa kimi zaman bu dayaklar eğlence konusu bile olabiliyor.

ben en son kardeşim dediğim,eski bir arkadaşımdan dayak yedim.ufak bir argo kelime kullandım diye (ana-bacı yok kesinlikle,küfür de değil) çok büyüttü ve üzerime yürüdü..çok samimi ve eski bir arkadaşım olduğu için karşılık vermedim..suratıma geçirdi ve boğazımı sıkmaya başladı..ben gene karşılık vermedim.sonra ayrıldık.5 dk. sonra da özür diledi barıştık.hala mahcubiyet duyar bana karşı,bilirim.bu tam dayak sayılmaz,çünkü karşılık vermedim (veremedim değil,vermedim) ama gene de surata sağlam bir darbe yedik.

top 5 listemse:
    -lise 1'de kimya hocasından yediğim dayak. (sakız çiğnediğim için elinin tersiyle geçirdi,yüzük dudağımı patlattı)
    -orta 3'te babamdan yediğim dayak. (devamsızlıktan kaldığım için sokağın ortasında tekme,yumruk kickboks hareketleri falan :D )
    -3 sene önce tinercilerden yediğim dayak. (en pisi,yalnız yakalandım ve karşı tarafı sayamadım bile. :D hastaneye kaldırıldım hiç hoş bir anı değil. :()
    -2 sene önce bar çıkışı şarkı isteme meselesi yüzünden 5'e 2 yakalandığımızda kan kardeşimle yediğimiz dayak. (ama karşı tarafa ağır zaafiyet verdik,hakkımızı yemeyin.;))
    -gene lise 1'de eski milli boksör olan tarih hocamızdan yediğim tek yumruk. (ben hayatımda böyle yumruk yemedim kardeşim. :))

tabii yaş büyüyünce artık kavga mavga zor oluyor biraz.cesaret edebilen de çıkmıyor zaten.o yüzden hep eski anılar bunlar.yeni yok malesef.en son ilk başta bahsettiğim arkadaşımdan dayak yemiştim 1 sene önce falan.o da benim efendiliğimden,karşılık vermeyişimden kaynaklandı.
    ama eminim çok daha komik anıları olanlar vardır içimizde.

2. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    ben 6 bucuk senemi boksa verdim düşün artık halimi :)
    ist /ümraniye anadolu spordaydım

B.B. King bunu beğendi.
  3. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    tesadüfe bak,ben de 2 sene pro. boks yaptım bşb de. ;) ne çektiğini tahmin edebiliyorum. :D

4. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    5 -6 ytl lık dişliklerle dövüşmekten dişler kaydı :)

5. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    2 yıl kickbox ile uğraştım,sol ayak bileğim-sol dizim-sağ bileğim ve sol omuzda sakatlık yaşadım,hatta bazı zamanlar ağrı yapıyor ,yinede aktif sporlara hevesliyim Box ile devam etmeyi düşünüyorum..

Birde şu olayın farkına vardım;Nedense herkes en sol olarak VG sporuna dönüyor, futbol,box,basketbol,yüzme vb. bu tür sporları yapanlar dönüp dolaşıp VG yapmaya karar veriyorlar, aynı bendeki durum gibi...

Ortaokula giderken 4 kişi aralarına alıp tekme tokat girmişlerdi,bende kafamı gözümü korumaya çalışmıştım,başkada dayak yediğimi hatırlamıyorum....

Son düzenleme: 2 Mart 2008
  6. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    yok ben o kadar uzun süre yapmadım,ondan kalıcı hasar yok. :D basketbolla birlikte yürümüyordu.bir de burnum kırılmıştı önceden,her darbe inanılmaz acı veriyordu.boksu spor olarak gördüğüm için dayak yedim demiyorum.o ayrı.

7. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
    Çok kavga ettim.Dövdüm de dayakta yedim ama yediğim en sağlam dayak 3 kişiye tek başıma selamsızda kapışmamdı :) Para istemişlerdi vermemiştim ilerde çevik kuvvet var bişey olmaz diye üstüne de heriflere gider yaptım :) Sonuç malum patlamış bir kaş ve burkulan serçe parmak..

8. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    oralardan cok geçtim ve senı cok iyi anlıyorum kardeşim:)

cbölgesi cevık kuvvetın önundekı polisler hiç işlerine gelmeyen seylere bakmadıgından guvenmekle hata etmıssın :) geçmiş olsn:)thums:

9. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bAYRAMPAŞA çevik kuvvet değil dimi ?

10. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
    Haklısın joker.
    Galiba polisin olmadığı yerde daha güvendeyiz :)

11. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
    Yok usta Üsküdar çevik kuvvetten bahsediyoruz.

12. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    yalnız kimse kolay kolay dayak yediğini kabul etmez ya bir kişiye 3 kişi dalmışlardır yada karşılık vermek istememişlerdir :) Biride çıkıp herif beni şöyle evire çevire iyi bir dövdü desin :) Ben hayatım boyunca hiç kavga etmedim yani ortaokuldaki çocukça dalaşmaları saymassak..Ne dayak yedim ne dayak attım umarım başıma kavgayla sonuçlanacak bir olay gelmez çünkü iyi dayak yerim kavga etmeyi bilmiyorum :)

TuGhAn ve snickers bunu beğendi.
  13. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    fıstıkağacı c bölgesi cevık kuvvet selamsız :)

14. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
    Kimseye yalan söyleyecek halim yok.1 kişi olsa 1 kişi derdim 5 kişi olsa 5 kişi derdim.Kaldı ki hiçbir gaspçı vs. 1 kişi para istemeye gitmez.

15. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Sunwood inanır mısın senin yazını bile okumadım onları yazarken :) yani genel konuştum üstüne alınma

16. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    olabilir arkadaşlar boşverin şimdi bunları ben ilk pro maçımda melez bi cocuktan kroşe yedim :) sağökulagım dan d dıııııııııııııııııııııııttttttttttttttttttttttttttttttt die ses gelmeye basladı ekranım kaydı :)

17. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    kulağa gelen darbeler en kötüsüdür. :)

18. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    taekwondo müsabakasında boyu kısa olan rakibimin suratımda patlayan tekmelerini unutamam.

birde B.B.King sanırım aynı duyguyu yasamısız ben en yakın tek arkadasımdan değilde en yakın 4 arkadasımdan bir dayak yedim bende elimi kaldırıp bir tane bile vuramadım ama benim durum vahimdi şişmiş gözler dağılmış bir kafa topallayan bi ayak vs. neyse bu dayağın bana tek faydası oldusu " sadece bir kişiyi dost seç , sadece bir kişiye güven ,insan en şerefsiz hayvan ,dayak yedikten sonra sakın traş olma"

tabi yediğim dayaklar bunlarla sınırlı değil ama beni en etkileyen ikisi bunlar eskiden çok kavga yapardık tabi hepsinde dayak atamıycam için baya yedik dayakta ama gördümki dünya tek basına kurtarılmıyor bu yuzden artık çok mecbur olmadığım sürece sorunları konusarak halletmeye çalışıyorum...

19. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Şimdi , hatırladığım 1 tane hadise var , orta son dayım , fatih de dersaneye gidiyom , DAF dersanesiydi adı... orda bi kızı seviyomuydum, çıkıyomuydum hiç hatırlamıyom ama kız meselesiydi.. neyse çıktım dersaneden , atmıyorum 8 yada 10 kişi var , dediler enes senmisin , o zamanda bruce lee hayranı olduğum her hareketini taklit ettiğim yıllar , tabi genede enes mi he geliyo meliyo falan dedimsede yemediler tabi :D , arkadaki sopayı çıkardı , sırtıma ilk darbeyi yeyince , zaten sonra kim vurdu hatırlamıyom , :mad: , ama hiç de bruce lee filmlerindeki gibi olmuyo yani.. hayatımda yediğim tek dayaktır , ( atari salonuna kaçtıımda pederden yediklerimi saymıyom :D)

AnkTıp92 bunu beğendi.
  20. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Taekwondo antrenman müsabakasında; dayak sayılmaz (zaten vücudun hemen her tarafı koruyucularla kaplıdır), biraz da kendi hatamdan dolayı öyle bir yere düşüşüm vardı ki; tüm iç organlarımın yerinden oynadığını hissettim!!!

Sayfayı Paylaş