Yeşil çay zararlımı yararlımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mustafailbeyli tarafından 31 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. mustafailbeyli
  Offline

  mustafailbeyli Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2012
  Mesajlar:
  9
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Adana
  Herkezın merak ettigi yeşil çay yag yakıyoyormu hepsı burad a lutfen hepsını okuyun :
  YEŞİL ÇAYIN FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR ?
  • 30 dakikada kritik damarları açıyor
  • pıhtılaşmayı önlüyor
  • Günde bir bardak yeşil çayın damarları hızla açarak kalp sağlığına önemli katkıda bulunduğu bildirildi.
  • Yapılan yeni bir araştırmaya göre, bir bardak yeşil çay 30 dakika içinde omuzlardan bileklere giden damarları yüzde 4 oranında genişleterek, kanın pıhtılaşma riskini azaltıyor.
  Akina Tıp Okulu kardiyoloji bölümünden Dr. Nicholas Aleksopulos ve ekibi, omuzdan bileğe uzanan, vücuttaki kan akışının iyi bir göstergesi olan brakiyal (koldaki) damarların, bazı sıvılar alındığındaki durumunu ultrasonla inceledi.
  - PIHTILAŞMAYI ÖNLÜYOR M U
  Bir grup sağlıklı deneğe yeşil çay, kafein ve sıcak su verildi. Her bir sıvıyı aldıktan sonra deneklerin brakiyal damarlarının durumuna bakıldı. Araştırmacılar, deneklerin yeşil çay içmelerinden 30 dakika sonra damarların yüzde 4 oranında genişlediğini, kafein ve sıcak suyun bu etkiyi göstermediğini saptadı.
  Yeşil çay faydaları nelerdir?
  Yeşil çay özünde bulunan polifonlar bilinen en güçlü antioksidanlardandır ve yeşil çay hülasasında bulunan yararların kaynağıdırlar.
  Antioksidanların
  • kanseri
  • , kalp hastalığını,
  • yaşa bağlı görme bozukluğu ve
  • yaşlanmaya eşlik eden pek çok başka hastalığı ve durumu önlemeye yardımcı olduğu ortaya konmuştur.
  • • Yeşilçayın faydaları arterosklerozu önlemede yardımcı olur. Yeşil çayı büyük miktarlarda kullanan kültürleri mukayese eden birkaç toplum temelli çalışma yeşil çayın kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olduğunu kuvvetle önermektedir.
  • • Yeşilçay özünün hayvanlar ve insanlar üzerindeki bir dizi çalışmada HDL- iyi kolesterolü yükseltirken toplam kolesterolü düşürdüğü ortaya koyulmuştur.
  • • Diğer yeşil çay faydaları – Yeşil çay hülasasındaki antioksidanlar kanseri önlemede yardımcı olur. Japonya gibi yeşil çayın düzenli olarak tüketildiği ülkelerde kanser oranı yeşil çay içmeyen ülkelerden sürekli olarak daha düşüktür. Araştırmacılar, vücudun kansere karşı savaşında önemli bir silah olarak yeşil çaydaki polifonları işaret etmektedirler.
  • • Şeker hastalığı bitkisel tedavi : Yeşil çay özü diyabet oluşumunun engellenmesine yardımcı olur ve bir kez oluştuktan sonra ilerlemesini yavaşlatır. Bir çalışmada, araştırmacılar diyabet olmaları için üzerlerinde genetik mühendisliği uygulanmış fareleri yeşil çay özü ile beslediler. Yeşil çay hülasası ile takviyeli diyet uygulanan fareler beklenen sürede diyabeti geliştirmedi.
  • • Yeşilçaydan üretilen kremler akne tedavisi içinde kullanılmaktadır.Yeşil çayın cilt üzerine olumlu etkileri vardır. Güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyucu olmasından dolayı bir çok kozmetik üründe yeşil çay kullanılmaktadır
  • • Kateşin, yeşil çay hülasasındaki aktif madde, viral hepatit tedavisinde yardımcı olabilir. Bir çalışma yeşil çay içen kişilerin karaciğer rahatsızlığı geliştirme olasılığının içmeyen kişilerinkinden daha az olduğunu bulmuştur.
  • • Alzheimer ve Parkinson gibi sorunlara karşı koruyucu olması bir diğer yeşil çay faydası olarak sayılabilir.
  • • Zayıflama çayı olarak : Yeşil çayın kalori yakımını hızlandırarak kilo vermede yardımcı olması bir diğer yeşil çay yararları arasındadır.
  Dikkat Uykusuzluk Yapabilir :
  Yeşil çayın içinde kafein olmasından dolayı çok içilmesi uykusuzluk gibi sorunlara neden olabilir.
  Yeşil çay folik asitin yararlarını olumsuz yönde etkileyebileceğinden hamilelerin kullanmaması gerektiğini belirten uyarılar vardır. Yine emziren kadınlar, içeriğindeki kafeinden dolayı yeşil çayı fazla tüketirlerse bebeğin uyku düzeni olumsuz etkilenir.
  Yeşil çay nasıl yapılır-Yeşil çay nasıl demlenir?
  Yaklaşık 80 derece sıcak suda 3-4 dk demlendikten sonra şekersiz olarak içilmesi tavsiye edilir.
  ZARARLARI DA VAR DİKKAT !
  Yüksek dozda kafein içerdiğinden hamileler üzerinde olumsuz etkiler bırakır.
  Her şeyin fazlası zararlıdır.Fazla tüketilmesi durumunda böbreklerde ve diğer organlarda tahrişe neden olur. Açık şekilde ve normal olarak tüketilmeli.
  Yeni yapılan araştırma yeşil çay düşkünlerinin büyük risk taşıdığını ortayaçıkardı.
  Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde bilim adamları yaptıkları bir araştırma sonucu yeşil çayın kanser tedavisi alan kişilerde kullanılmaması gerektiğini açıkladılar.
  Yeşil çayın ve içerdiği moleküllerin kanser karşıtı etkisi araştırmacılar tarafından detaylı incelendi ve bazı kanser hastaları yeşil çayı kendi tedavi süreçlerinde bu özelliğinden yararlanmak üzere tedavilerine yardımcı olması için kullanıldı Bortezomib (BZM) (boronik asit içeren proteazom inhibitörü) ülkemizde multipl miyelom ve dirençli lenfoma hastalığında kullanılan bir kemoterapi ajanıdır. Bilim adamları yeşil çay ile tedavi kombinasyonunun kanser karşıtı etkisini araştırdılar. Beklenenin aksine değişik yeşil çay bileşenleri BZM ile birlikte kullanıldığında tümör hücrelerinin ölümünü engelledi.
  Birlikte alındığında sonuçlar gösteriyor ki yeşil çay polifenolleri BZM nin tedavi edici özelliğini engellemekte. Hastalar tedavileri sırasında çeşitli bitkisel tedavi yöntemlerine başvurmakta ya da hekiminden bu konuda talep ve öneri almakta. Bu çalışma boronik asit içeren proteazom inhibitörleri içeren kanser tedavisi gören hastalarda yeşil çay kullanımın önerilmemesini vurgulamaktadır. Bitkisel ajanların ve alternatif tıp ürünlerinin kullanım yaygınlığı bu konunun önemini daha da ortaya çıkarmaktadır.
  Alıntı:saglıklıhayat.net
   
  Aranel ve himrkolo bunu beğendi.
 2. brhmcr
  Online

  brhmcr Guest

  Değerli üyemiz;

  Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

  Konu kilitleme sebepleri;

  - Daha önce benzer bir konu açılmıştır
  Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

  Link :

  Arama Kelimeleri : yeşil çay

  Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla
  BodyForumTR Ekibi
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş