1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yas:16-Kilo:62-Boy:175

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Voqka35 tarafından 24 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Voqka35

Voqka35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhabalar..

16 yaşındayım bu zamana kadar birçok sporu profesyonel olarak yaptım (yüzme-basket-paintball-diving vb.) fakat farklı nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldım

Öncelikle belirtmek isterimki vaktim çok arkadaşlar yaza kadar kavramı ile değil askere kadar olarak belirledim hedefimi, disiplinli ve kurallara uygun yılmayan

bir karakterimdir.Daha açık söylemek gerekirse sorunlarımı,streslerimi sporun verdiği büyük keyifle unutmayı seviyorum..

Sonucunda kendimi bu spora vermeye karar verdim, hem tek başıma çalışmanın , biraz acının , biraz değişimin verdiği etkiye kapılarak bundan sonra burdayımm.

1-1.5 aydır forumu dibine kadar okuyorum , farklı görüşler , yorumlar, bilgiler bunlar çok güzel.Ben de kendimi tanıtmak ve tecrübeleri arkadaşlardan görüş almak istedim.

Ölçülerim:

BOY : 1.75cm

Kilo : 62kg

Bel : 74cm

Kol : 29cm

Boyun : 38cm

Fotoğraflar :

http://img210.imageshack.us/img210/8130/foto008w.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/2039/foto007h.jpg

http://img714.imageshack.us/img714/508/foto006.jpg

http://img211.imageshack.us/img211/7070/foto005j.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/8827/foto004ib.jpg

Soğukken kendimi fazla kasmadan verdiğim fotolardır...

....

Hedefim :

Çok iri veya ücgen bir vücut istemiyorum..

Kollarımı genişletmek..Karın kası ve birazda hacim...

.....

Şimdi aklıma takılan benim hedefimi geliştirmem için dediğim gibi zamanım var ve yağ olarak değil,, kas olarak kütle kazanmak için bu yola baş koydum..

Hedefimi geliştirmek için kilomu almam gerek yoksa vermem mi gerek ? Amatörce yapabildiğim ağırlık antrenmanından sonra düzenli bir diyet ile Kondisyonum olduğu için her gün hit cardio yaptım 20 dakikalık bir

koşu yaptım 1 ay boyunca ve 3 kilo verdim...

10 kglık dambıl aldım.. Ve barfix demiri ...Evimde Flexorun programına başlıyacağım...Hafta sonlarıda p90 ab ripperX yapıyorum.(Sciccors 10 tane gerisi full yapabiliyorum)

Dediğim gibi flexorun programı ile birde hafta sonları ab ripperx yapıcam..

Fakat kilomu almam gerek yoksa vermem mi gerek yada bu kiloda kalmammı gerek ? Ona göre koşumu ayarlıycam gerekirse sadece haftasonları yada hiç koşmıycam..

Farklı görüş,,yorum ve tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum..

Herkese teşekkür ederim...

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    kosu filan yapma kilo alman lazım

bol bol ye antremanı kısa yap ve dinlen sakın daha kilo vermeye calısma zaten cok zayıfsın

Voqka35 bunu beğendi.
  3. Voqka35

Voqka35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Görüşün için çok teşekkür ederim ama bana en korktuğum şeyi söyledin :).. En severek yaptığımdı sahilde koştuğum için bu soğuklarda kimse olmadan gören deli diyordu :)

Koşuya bir süre ara veriyorum . Aklımdan geçiyordu. Destek olduğun için tekrardan saol.

Antrenman programı olarak max ağırlık da flexorun verdiği programı deniycem bu konu hakkında görüşleriniz de iyi olur..

4. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    antreman için flexor daha bilgilidir programı elbette iyidir uygula onun dediklerini

tek söyleyecegim sey bir seti bitirken basarısızlık noktasına kadar devam et ordaki acıyı hisset ve bırak basarılar diliyorum birde beslenme olarak kıs ayları boyunca bol ye hacim için en iyi zmanlar yaza dogru yağ yakımı kolay olur o zman baslayabilirisn

Voqka35 bunu beğendi.
  5. Voqka35

Voqka35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyelerin için bir kere daha teşekkür ederim..

Koşuya mayıs gibi başlasam herhalde iyi olur..

Şuan için yemekten kastım 5-6 öğün yiyorum bunlardan tek akşam yemeğinde yağlı oluyor annemin güzel yemeklerinden ne çıkarsa yiyorum tabiki...

sabahları 5 yumurta 4 beyazı 1 tam ...öğlenleri ton balığı yada fıstık ezmesi yada makarna janbon türü....2 saat sonra 1 elma...idman sonrası annemin yemekleri..gece yatmadanda 500ml light süte + 2muz + 1 corba kaşığı light yoğurt + 1 corba kaşığı bal + bi çay kaşığı tarçın koyarak içiyorum... Bu programı bozmadan yapabiliyorum..

Birde idmana başlamadan 10 dk önce ve idmandan hemen sonra 3 corba kaşığı pekmez içiiyorum..İdmanda performans katıyor..Sonrasında da yorgunluğumu alıyor.
    Bol karbonhidrat ve protein tüketiyorum açıkçası

6. Jacob

Jacob Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bu kol nasıl 29 cm ya. Ben 5-6 aydır şınav çekiyorum,eskiden de 3 ay bodye gitmiştim. Arka kol şişti baya görüntü çok güzel duruo ama 30 cm kolum. Bundan daha iri duruyo. Belki de boyum 1.93 olduğu içindir ve ya bicepslerin kolu daha şişik göstermesinden, çünkü benim bicepsler geri kaldı. :(

Voqka35 bunu beğendi.
  7. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    bence ilerleyen dönemlerde iyi olabilir.. fakat ben görüntülere takıldım 16 yaşında olduğunuza eminmisiniz sanki 17-18 gibi duruyorsun... bir de paintball spor mudur tartışılır...

FleXor hocamız sana program konusunda yardımcı olacaktır... şimdiden başarılar...

Voqka35 bunu beğendi.
  8. Voqka35

Voqka35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    eleştirileriniz için teşekkürler.. 93 doğumluyum...paintball 'ı profesyonel türkiye kupasında altay takımında mücadele ettim . Güzel bir kondisyon ve strateji sporudur....

Kolumuda pazunun üstünden mezurayla ölçtüm sağ-sol 29...

dinamik.ip bunu beğendi.
  9. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    rica ederim... amacım eleştirmek değil ama ben 92liyim daha çocuksu duruyorum bu avantaj mı dezavantaj mı düşünülmesi gerekir...

paintballu bir spor olarak daha önce hiç düşünmemiştim... açıklamanız aydınlatıcı oldu... başarılar dilerim...

göğüs, karın ve tahminen bacaklarınızda problem var... programınızda bu bölgelere daha fazla yönelmeniz gerekiyor...

amacınızda önemli devamlı mı yoksa kısa vadeli bir şekilde mi düşünüyorsunuz? bu da çok önemli yönlendirmede...

başarılar...

Voqka35 bunu beğendi.
  10. Voqka35

Voqka35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli görüşleriniz için minnettarım....

Askere kadar disiplinli bir şekilde devam etmeyi düşünüyorum yani bir 4-5 sene...

dinamik.ip bunu beğendi.
  11. Murderer.

Murderer. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    kilo alman lazım kosuyu falan bırak flexorun programıda gayet güzel eqer disiplinli yaparsan 5 ayda bile müthis degisim gorürsün

Voqka35 bunu beğendi.
  12. Voqka35

Voqka35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Desteğin için çok teşekkür ederim... Koşuyu bıraktım..Aletleri alıyorum bu hafta..10kg lık dambıl ve barfix demiri.. disiplinli bir şekilde hatta çevremdekileride bu spora yönelterek onlara sevdirerek sürdürüceğim..

Sayfayı Paylaş