YARIN MACIM VAR YARDIM EDER MISINIZ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Muharremp08 tarafından 14 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yaklasik 6 ay kadar kickboks yaptiktan sonra ramazan basladiginda biraktim ve 2 aydir yapmiyodum. (Evde 10 kiloluk uzun torba var onla calisiyodum) . Persembe gunu yeni kulube katilip ilk antremanimi yaptim. Kondisyon kuvvet calistik. 20 erkek 20 kiz falan var. 14 yasindayim herkes benle yasit sayilir. Erkeklerde hocanin cocuklari ve bir siyah kusak disinda digerleri cok kotu geliyorlar bana. 1 gun gordum sadece fakat yarin macim var. Musabik degilim salon ici ring maci yani.Heyecan yapmazsam herkesi alirim diyorum fakat cok heycanlanicam gibi yeni oldugumdan. Onerilerinizi alabilir miyim? Sakin kalirsam tekmelerle bile alabilirim gibime geliyor
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Temmuz 2018 ---
    + Bana kesin nakavt edebilcek bi kac kombinasyon soyler misiniz? Yumruklarim kilom kisileri rahat yikabilcek sertlikteler. Tekmelerim yukarida esnek. Nakavtina oynamayiz tabikide ama ekren gidip torba calisirim

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Geçmişte uzun yıllar kick boks yaptım ama şimdi daha çok kafes döğüşü antremanları yapıyorum ama geçmişte aklıma gelenleri söyleyeyim.
    Ben mesela rakibime sol ayağımla her 30 saniyede bir low kick vururdum. Karşı taraf artık benden soldan low kick bekliyordu, ben de sol ayağım kaldırıp low kick vuracak gibi yaparken ( rakipte benim soluma konsantre olup savunmaya geçtiğinden, sağı ihmal ettiği için) sol ayaktan güç alıp sıçrayarak sağ ayakla high kick vururdum. Genelde de yerlerdi bunu.

Bir de sol yumruğu ataccaken yarıda kesip sağ vurmakta etkili. Ama çok hızlı olmalısın. Bunlar ile nakavt eder misn bilmiyorum, sana ve rakibin gücüne bağlı. Ama rakibi şaşırtmak ve nerden hangi hareketi yapacağını kestirememek rakibin sinirini bozar. Psikolojik üstünlük sende olur.

PapillonV ve Muharremp08 bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Oyle bir taktik yok
    Sıkı çalış zamanla gelişirsin

Muharremp08 bunu beğendi.
  4. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Bende maç yaptım ringte ve kesinlikle sakin olan yerinde vuran açık görüp vurmanı öneriyorum iyi kapan hafif refleksler uygula yeter.

5. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yazan herkese teşekkür ederim. Dediğim gibi hoca kendi çocuğunu verdi karşıma . Çok esnek aşırı hareketli olduğundan uzak mesafe oynadı hep. Ve anlayacağınız gibi tekme attı. Blokladim ettim fakat sıçtı ağzıma işte audhab

6. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Bunlar birer tecrübedir açık oynayanlara karşı taktikler geliştir ki, yarın aynı şey başına geldiğinde daha hazırlıklı olasın.

7. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum ilk sparring imde hiç acığa bakmazdım ama hafiften vururdum hatta ikinci sparringte kız geldi başta vurdu kız diye izin verdim ama sonradan kızın elmacığına kroşe attım elmacığı şişti bazen tek yumruk işi bitirebiliyor. Karşına binlerce farklı insan gelicek hepsine karşı dövüşmeyi öğren ilk sparringte 11 aylık cocuk geldi 1,92 boyunca ters gard

8. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    6 ay falan yaptim sen benden sonra basladiydin hatirladim seni :D haklisin fakat sparringler eski salonumda cok yavasti. Hoca ilgilenmiyodu. Kilom kisiler vurmiyim diye dokunuyorlardi. Hocada kendi dedi bilerek verdim karsina daha iyi alis diye. Cogu hoca atak ogretiyor kickboksta. Savunma cok az veriyolar keske azda savunma olsa sade kapanma degil

Sayfayı Paylaş