yardımcı olurmusunuz

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve hugocuk tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar siteye yeni üye olsamda öncesindede çok faydalandım özellikle evde uygulanan egzersizler çok işime yaradı. öncelikle kendimi tanıtayım. 170 boyundayım bayanım. başlangıç kilom 83 tü 7 ay önce. diyetisyene gittim yağ oranım yüzde 36 çıktı. şimdi kilom 67 yağ oranım yüzde 22.5 oldu
    kardiyo yapıyorum her ay düzenli kontrole gidiyorum ölçüm yaptırıyorum. kas oranım yüzde 45.5
    3 yıldır spor yapıyorum. son bikaç aydır ağırlıkla kardiyo yapıyorum. 3,5,6,8 kiloda değişen ağırlıklarla en az 45 en fazla 1 saat kardiyo çalışıyorum gün aşırı. birgün kardiyo diğer günde pilates yapıyorum. karnımda biraz yağ kaldı ondan kurtulmaya çalışıyorum. bu zamana kadar kas kaybım minimum düzeyde oldu üstelik bikaç aydır kontrolde kasım arttı hep. 1 kilo yağ verdimse 1 kilo kasım arttı
    yanlız bu süreçte göğüslerimde sarkma oldu malesef. bu zamana kadar üçer kiloluk dumbelle bu sitede bulduğum evde dumbelle kol göğüs çalışma egzersizlerini yapıyodum ancak diyetisyen yapma kasın artıyo dedi. kol için çok ihtiyacım yok bunca zaman çalışmalarım idare ediyo ama göğüs için gerekli. sanırım 3 er kilo ile çalışmakta fayda etmiyo bu gün ilkkez 5 er kilo ile çalıştım ama tabee sadece göğüs çalışıyorum bu ağırlıkla. toparlanması için bu ağırlık miktarı yeterlimi. görüşleriniz nelerdir
    özellikle bu işe uğraşan arkadaşların faydasının oalbileceğini düşündüm. malesef bulunduğum yerde spor salonu doğru dürüst yok evde çalışıyorum. bu siteden bulduğum göğüs egzersizlerini çalışıyorum bunlar yeterli olurmu
    çok yağ verdim spor hep vardı yoksa berbat olurdum heralde
    yağ oranımı yüzde 20 ye çekmek istiyorum şimdilik çünkü bebek düşünüyoruz sonrasında yüzde 19 olabilir ama şimdi değil.
    yağ olarak sadece karnımda kaldı ancak kardiyo artı diyet artı pilatesle çoğunu hallettim buda gider zaman lazım sadece sabırla yapıyorum.
    neyseki çok değil kıyafetlerden belli olmuyo
    şeker tatlıyı tamamen bıraktım 7 aydır hiç kullanmadım. tamamen doğal sebze meyve et süt grubu ve esmer karbonhidratlardan oluşuyo listem. her ay duruma görede yenileniyo.
    kısaca durumumu anlattım
    hepinize kolay gelsin sizden ilham alarak bu yola başladım.
    3 yıl önce yağ oranı yüzde 45 lerde bi obezciktim :D bu siteyi illkez keşfedip okudukça bende başladım
    herşey için çok teşekkürler bench_O

2. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

3. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    normal şartlarda yardım, acil, bir bakar mısınız? yardım edin gibi başlıklar kapatılır ama bayan üye olduğunuz için muhtemelen kapatılmayacaktır.

4. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    öylemi çok özür dilerim bilmiyordum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:54 ----------

değerlerimi yazayım yorum yazan olursa sevinirim
    fat mass 22.5 kg
    ffm: 45.5 kg
    tbw: 33.3 kg
    bmr: 1402 kcal
    bmı: 23.5

şimdiden teşekkürler

5. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba hugocuk,

Öncelikle seni tebrik ederim. Azimle elde ettiğin başarın gerçekten çok iyi. Sağlıklı yaşam yolunda, hayat kalitesini arttırmak isterken yapmış olduğun çalışmalar sonucu göğüs sarkmasıyla karşılaşmışsın. Bu moralini bozmasın. O kadar verdiğin kilodan sonra, elde ettiğin başarını gölgelemesin. Bu tip şeyler bayanlarda sıklıkla olur, psikolojik yönden kendini sıkıntıya düşürme.

Yapmış olduğun çalışmalar kaç set kaç tekrar belirtmemişsin ama göğüsleri sıkılaştırmak için hafif kilo, çok tekrar yapman gerekli. Ağır kilo, az tekrar yaparsan daha yoğun olarak kas oluşur. Az kilo, çok tekrarda ise sıkılaşma, güç ve yağ yakımı meydana gelir. Göğüs sıkılaştırması, toplaması, şekil vermesi açısından dumbbell press, dumbbell fly ve dumbbell pullovers yapabilirsin. Hafif kilo 3x12 ile başlayıp tempoyu yavaş yavaş arttırabilirsin.

Dumbbell Press: http://www.shapefit.com/chest-exercises-dumbbell-bench-press.html
    Dumbbell Flyes: http://www.shapefit.com/chest-exercises-dumbbell-flyes.html
    Dumbbell Pullovers: http://www.shapefit.com/chest-exercises-bent-arm-dumbbell-pullovers.html

Sağlıklı günler dilerim...

6. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    çok teşekkür ederim cevap için. çok mutlu oldum. demekki doğru yoldayım. ben bu zamana kadar üçer kiloluk dumbelle linkte verdiğiniz egzersizleri yapıyordum. 20 tekrar ile 2 set yapıyorum dahada üzerine çıkabilirim zorlamaz. tavsiyelerinize uyacağım. sırt için şimdilik ters mekik çekiyorum 40 tane 2 set halinde ama ilerde barfixti sanırım ondan alıcam birde sırt için pilateste yapıyorum sorun yok sırtımda ama estetik olsun diye alıcam. 7 ayda epey yağ verdim kas ilk zaman oldu biraz kayıp ancak 3 aydır her ay birer kilo kas artıyo. önemli olan benim için yağ durumu zaten kas severim. şimdilik sadece kardiyo ve pilates yapıyorum pilates karın egzersizleri ancak göğüste ekledim mecburiyetten. geçmişte kol sırt düzenli çalıştım sorun çıkarmadı şimdilik ancak arka kol egzersizlerini ve göğüs egzersizlerini malesef ihmal ettim hatam bu oldu ama sizden aldığım destekle atlatırım. karnımda yağ var ancak çok değil onuda eriticem şimdi yağ oranım yüzde 20 olsun istiyorum gebelik durumu var diye sonrasında yüzde 18-19 a düşürmeyi orda kalmayı istiyorum
    bayanlar daha uzun sürede sonuç alıyor siz beylere göre
    karnımdaki yağda gitse karın kaslarım çıkacak ortaya pilateste epey yaptım. üst karın kaslarım belli ancak göbekdeliği etrafı alt karın var oda gitse çok fit olucam
    sizi takip ediyorum faydalanıyorum
    herşey için çok teşekkürler

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

- Konu forum kurallarına aykırıdır
    - Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    - Kaynak belirtilmemiştir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş