yardımcı olabilirmisiniz?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve dumbbell06 tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dumbbell06

dumbbell06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar adım Dursun, yaşım:25, boyum:1,84 kilom: 71. bundan 1 hafta önce evde çalışmak için Altıs marka set aldım(param buna yetti :) ) toplam 40 kg plaka, 2 kısa 1 uzun bar. forumda biraz araştırdım ve Flexor hocanın evde çalışmak için verdiği programın 1.gün programını dumbbellere 5 kg taktım (göğüs & kol) 3x10 olarak tamamladım. yalnız sormak istediğim birşey var;
    1- ısınmak için 10-15 dk yeterlimi (gerinme, gerdirme.v.s.)
    2- göğüs ve kol da aynı ağırlıklamı yapcaz? (5 kg azmı? )
    3- barfiks çekemiyorum sırt için önerileriniz (yapabileceğim ortam yok)
    4- solak olduğum için sağ kolda Dumbbell Preacher Curls hareketini tam yapamadım. sağ kolu nasıl geliştirebilirim.
    5- ve asıl sormak istediğim 2,5 yıl önce varikosel ameliyatı oldum. vg nin buna yan etkisi olurmu.

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

2. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    1. ısınmak için 10-15 dk bence yeterli benm ısınmam o kdr bile sürmüyor açıkcası :D
    2.göğüs ve kolda aynı ağırlık yapmak zorunda değilsin.Kendine uygun ağırlığı kendin bulmalısın 10 tekrarı yaptıktan sonra 11. tekrar çıkmıcak şekilde bir ağırlık belirle.bu 5 de olur 4 de olur 15 de olur senin gücün kalmş bir şey
    3.flexor hocanın programına 1_2 ay devam et en azından barfix çekmekte biraz daha iyileştiğini mesela şu an hiç çekemiyorsan 2_3 tane çeker hale geldiğini görceksin.bir de kendini zorla icabında 1 tane barfix çek bırak ama bunu yap zorla tam çıkmıoyrsa yarım çıksın zaman içinde oturacaktır.
    4.sağ kol da daha düşük bir ağırlıkla çalışabilirsin. aslında soluda sağı çalıştırdğın gibi çalıştır yani soluda düşük tut iki kolunun güçleri eşitlenen kdr böyle devam et
    5.açıkca söleme gerekirse varikosel ameliyatının ne olduğunu bilmiyorum :D biraz bilgi verirsen bende yeni bir şey öğrenmiş olurum

3. dumbbell06

dumbbell06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Alıntı : Varikosel; erkeklerde, torbalardaki ( testislerdeki ) toplardamarların genişleyip varisleşmesi sonucu içerisinde kan birikmesiyle oluşan bir hastalıktır.
    Genelde 20 yaşından sonra ortaya çıkar. Kısırlık problemi çeken erkeklerin yarısında varikosel vardır. Sonradan kısır olan erkeklerde ise bu oran çok daha fazladır. Yani şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; varikosel kısırlığa yol açan ciddi bir hastalıktır. şimdi çalışırken zorlama yapıyoruzya onun için sordum bir zararı olurmu diye.

barfikste iyiyim yani 3x8 yaparım ama barfiksi evde yapacak imkan yok kapı barfiksi almak istedim ama evdekilerede kapının biraz ezileceğini söyledim tabi sonuç negatif, zaten duvarada bişey monte edemem. yani sırtı nasıl çalıştırcam onu bilmiyorum.

4. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Sakın sag kolunu eksık falan calıstırma. Sag kolunda en fazla ne kadar tekrar yapabılıyorsan sol kolunada o kadar yap. Bır sure sonra esıtlenır zaten. Digerlerini fiko444 soylemis.

5. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    dumbbell06 öncelikle geçmiş olsun bu ameliyatla ilgili problem beni aşar sonuçta bir doktor kadar bilgili olmak gerekir acaba bir spor hekimine gitme imkanın varmı ona danışma imkanın birde forumumuzda tıp okuyan ya da tıpı bitirmiş doktor olmş bir arkadaşımız vardı inş sorunu görür ve o cevaplandırır

6. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    gerinme gerdirme dediğiniz şey aslında soğutma hareketleridir, ısınma tempolu yürüyüş veya koşma gibi olabilir örneğin, ancak söylemek istediğim ısınmadan gerdirme yaparsanız sakatlanabilirsiniz

7. dumbbell06

dumbbell06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki nasıl ısınma hareketleri yapabiliriz.(göğüs, kol , omuz, sırt.v.s..)
    birde pazar günü antreman yaptım. bugün yine yapıcam ama kollarım çok fena ağrıyor kilitlenmiş gibi zor açıyorum. sizce ertesi günemi bırakıyım yoksa devammı. bu ağrılarla nasıl olcak anlamadım. aaltacak bişey yapamazmıyız.

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bunların hepsi forumda defalarca konuşuldu.lütfen arama yapmadan başlık açmayın..
    ayrıca kurallar gereği kullanacağınız başlık açıklayıcı olmalı..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş