Yaptığım diet ve spor sizce nasıl?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve crsonr07 tarafından 12 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. crsonr07

crsonr07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye
    merhabalar iyi forumlar
    spor programımı ve beslenmemi yazıyorum

Sabahları Nestle müsli light süt ile bir kase yiyorum... ara öğün yemiyorum, fırsatım olmuyor. öğlen iş yerinde çıkan diet menüyü tercih ediyorum akşamda evde çıkan yemekten az tüketiyorum normal yaglı oluryor genelde. hiç ekmek yemiyorum gün içersinde. akşamlarıda abur cubur yok bol bol su tüketiyorum en az 3 lt günde
    Spordan 30 dk önce 2 tablet L-carnitin alıyorum.(Perfect nutrition cartine caps (500 mg tabletin tanesi))
    Bisiklet 30 DK
    Çift dambel yana eğiliş 5x50
    Twister 2x50
    Crunch (sehpada yatarak mide ezme) 4x15
    Çakı sehpada bacakları karına çekiş 4x15
    Good Morning (sopayla) 4x15
    Göğüs: makinada göğüs press 2x15
    Düz sehpada yatarak çift damb. yana açış 2x15
    Sırt / Kanat: telde geniş tutup sırta çekiş 2x15
    Telde karına çekiş 2x15
    Omuz: Makinada omuz press 2x15
    Ayakta dambel kırık kol yana açış 2x15
    Pazu / Ön kol: Barbel biseps curl 2x15
    Biseps hammer curl 2x15
    Triseps / Push down: telde aşağı itiş 2x15
    Yatarak tek kol dambel fransız 2x15
    Bilek: İp sarma 2 DEFA
    Bacak: Leg extension mak. bacak kaldırma 2x15
    Leg curl: yüzükoyu yatarak bacak kaldırma 2x15
    Ayakta KALF 2x15
    10 dk bisiklet ile bitiriyorum...

Sizce ağırlık çalışarak kilo vermek sağlıklı mı ve mümkün mü ? Yaptıgım diet ile spor yeterlimi kilo vermem için ? Psikolojik bir baskı var üzerimde sanki yetersiz geliyor ve boşa kürek çekiyormuşum gibi geliyor... bu hafta hemen hemen hergün tartıyo cıkıyorum bir gün 1 kilo eksik dier gün 1 kilo fazla cıkıyorum bi tuhafım kilo vermem durdu sanırım :S Kasların büyümesi ağırlık yaparmı vicutta ?
    şimdiden tşkler iyi forumlar..

2. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle kilonun bir inip bir çıkması yediğin şeylerden kaynaklanıyor. 1lt su içip tartıya çıkarsan 1kg fazla çıkarsın. Bence haftada bir sabah tuvaletini yaptıktan sonra tartıl, bu sana motivasyon sağlar. Yağ oranını yazmamışsın. Yağ oranının yüksek olduğunu varsayarsak önce yağlarını eritmelisin. Spora başlarken 10 dk bisiklet yeterli olur diye düşünüyorum. Spor sonrasında 15dk yüksek tempo yürüyüş ve 15dk bisiklet yaparsan daha iyi olur. Bu beslenme ve spor ile zayıflarsın merak etme, ne olursa olsun boşa kürek çekmiş olmazsın. Fakat hızlandırmak için yapman gerekenler var ve bunların hepsi forumda mevcut. Bir ay boyunca sporu ve beslenmeni düzenli yap ve bu süreçte araştır. Daha iyi bir beslenme nasıl olabilir ya da spordan max verimi nasıl alabileceğini öğren programını ve beslenmeni güncelle.

crsonr07 bunu beğendi.
  3. crsonr07

crsonr07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye
    Tşekkür ederm yorm için