Yan bölgeler ve alt karın asla erimiyor yardım edin :(

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve PapillonV tarafından 11 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler bayanlar, birçok spor ile uğraştım asıl branşım boks, boyum 165 anlık olarak kilom da 70. Öyle antrenmanlar yaptım Tişörtüm terden sırtıma yapışırdı o kadar çok terlerdim yorulurdum ama başta belin yan kısımları olmak üzere, alt karın ve kalça kısmından yağ kaybı hiç olmuyor inanılır gibi değil. Boks yaparken en aşağı 63 kiloyu gördüm ama o zaman da bu bölgelerdeki yağ oranı aynıydı, 6 ay neredeyse evden çıkmadan yaşadım işim gereği o zaman 72 kilo oldum sürekli otura otura ama o bölgelerdeki yağ oranı yine aynıydı. Hani bölgesel zayıflama yok deniyor falan ama vücudumda başka yerde neredeyse yağ yok çok saçma değil mi. Kollarım bacaklarım oldukça düzgün bacaklarımın üst kısmında (üst bacak kasının ve uyluğun olduğu kısımlarda) bile neredeyse yağ yok ama hepsi belli başlı birkaç yere toplanmış asla da gitmiyorlar neyi yanlış yapıyorum? Açıkçası yememe pek dikkat etmiyorum dürüst olmak gerekirse. Ama yağ neden sadece burada birikiyor ve sadece o bölgeyi çalıştıran antrenmanlar yapsam bile gitmiyor ? Hangi spora gitmeliyim? Boksa ara verdim çünkü boyum kısa, en büyük silahımın çeviklik olması gerek ama bu kiloyla hızımı da kaybediyorum crossfit yada bodybulding yapmayı düşünüyorum forma girene kadar ? Var mı öneriniz? Bir de Eskişehir'e taşınacağım salon önerisi de bekliyorum. Çok teşekkürler şimdiden.

2. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Genetik olabilir ama beslenmen kötüyse, ağırlık direnç yönelik antrenman yapmıyorsan kas oranın azsa yağlı bir vücut normal.

PapillonV bunu beğendi.
  3. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Genetin olarak evet ne yazık ki endomorf ağırlıklı bir bedenim var bir hafta sporu bırakırsam 2 kilo kesin alırım. Yağ oranım tahminimce %22-25 civarı. Aslında kas oranım pek az değil sporu bırakmış gibi olarak, boyuma göre kalıplıyım kaslarımı sıkınca da (mideyi ve diyaframı içeri itmiş oluyoruz ya) belin yan kısımları hariç oldukça düzgün bir vücudum var gibi karın kaslarım pek belli olmuyor ama çok göbeğim de yok. Ağırlık direnç antrenmanı nedir ?

Sayfayı Paylaş