Yakmadığım her yağ için bana küfür ediceksiniz !

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve queks tarafından 21 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ramazandan sonra yeni bi sayfa açıp herşeyimi düzene soktum ve dünden beri ilk kez kendımı bu kadar disiplin içinde gördüm. İlk önce kendimden bahsedeyim 97 kilo 1.80 boyunda 17 yaşında bi gencim ve kendimi bildim bileli yaşıtlarıma göre kiloluyum. Bu kilolardan/yağlardan nefret etmeye başladım ve 12 aylık bi spora üye oldum tabi 2 ayı düzensizlikle geçti kaldı 10 ay, önümde 10 ay var bunun 5 ayını yağ yakımı ve fit gözükmeye harcıcam ve geri kalan 5 ayda kendimi kobay gibi kullanıp sporda havuz & crossfit gibi aktiviteler yapıcam. Şimdi gelelim asıl konuya ve size biraz son 2 günde yaptıklarımdan bahsedeyim.

Dün (20.07.2015) ;
    Beslenme :
    Sabah 7.30 : 2 yumurta haşlaması
    Saat 13.00 : Ezo gelin çorbası & Göbek salata
    Saat 17.30 : 2 kutu/konserve light migros ton balığı
    Saat 22.30 gibi : acı ayran
    Dün (20.07.2015) :
    Spor
    Spora yeni bi sayfa açtım önceden sadece kardio çalışırdım dünden itibaren kardioyu 2. plana atıp ağırlık çalışmaya başladım fakat dün ve bugün biraz bilinçsiz çalıştım çünkü elimde program yoktu ve spor hocamız bana aletleri tanıttı ağırlıktan sonra 15 dakika dağ yürüyüşü yaptım. (19.10 civarı spora başladım)

Bugün (21.07.2015) ;
    Beslenme :
    Sabah 7.20 civarı : 2 yumurta haşlaması üzerine az biraz zeytinyağı
    Saat 13.00 : Ezo gelin çorbası & gavurdağı salata
    Saat 17.30 : 3 kaşık yağsız tuzsuz haşlama bulgur pilavı & bolca tavuk göğsü haşlama ( yağsız,tuzsuz)
    Saat 22.00 civarı : 2 büyük bardak ayran
    Bugün (21.07.2015) ;
    Spor :
    bugün 20-30 dakika koşu bandı 10 dakika uzay mekiğine bindim + olarak bugün yine program alamadım 3 saat aç ve spor yapmadan gelmemi söylediler nedeni ölçüm yapıp ona göre program vercek olmalarıymış bu arada kardioya ek olarak lateral raise yaptım (2 set 12 tekar 2.5kg ağırlıkta) .

Şimdilik böyle yarın spor için programıda alıp daha net bi şekilde ilerliyeceğim.

2. Ünal atmaca

Ünal atmaca Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Bence beslenmeyi yeteri kadar yapmıyorsun .. bende zayıflama dönemindeyim günlük programım 6 öğün , tabiki öğlen 1 de yediğim bir elma öğün sayılıyor ..
    ve yağ yemekten korkma (zeytinyağı) .. salatalarına koy yumurtanın üstüne pul biberle dök ve tüket .. yağ almadan yağ yakmaz vücut ..2,5-3 LT SUYU UNUTMA
    antremanına gelirsek ben kendimden örnek vereyim haftayı 5 güne ve 5 kasa böldüm kol,göğüs,sırt,omuz,bacak .. her antreman bitişi mide ve 20-25 dk kardiyo ..
    böylelikle hem kasların dinlenecek hemde kardiyonu yapabileceksin .. unutma kaslar dinlendikçe büyür , biz onları antremanda güzel bir şekilde yorarız ..

SPORLU GÜNLER ..

queks ve sergenaskin1996 bunu beğendi.
  3. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Bence kuş kadar yemek sana ciddi zaman kaybettirecek. Yazdıkların 1200 kalori bile etmiyordur diye düşünüyorum. Metabolizman tahminen 10-15 gün içinde bu beslenmeye alışacak ve yağ yakımı duracak. Bu platoyu aşmak için ya yediklerini azaltman gerekecek, ya da antrenmanı arttırman gerekecek. İkisi de imkansız gibi. Tekrar söylüyorum, tahminen 15 gün yağ yakarsın, 3-4 kilo verirsin, 15 günün sonunda diyeti bozup 1 hafta içinde geri alırsın ve 1 ayın boşa gitmiş olur.
    Diyete başlamadan önce yediklerini göz önünde bulundur. Ortalama kalori değerlerini çıkar. Örneğin 4000 kalori yediğini varsayalım. 3500 kalorilik beslenme bile kilo kaybına sebep olacaktır. Zamanla kaloriyi daha da azaltabilirsin, mesela haftalık 200-300.
    Bunları kişisel tecrübelerime dayanarak söyledim. Emeğin her türlüsüne saygı duyarım. Başarılar.

Ünal atmaca ve queks bunu beğendi.
  4. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Şu an kollarımı hareket ettiremiyorum neden bilmiyorum ama bu moralimi düşürdü ve beslenme konusundada yeterli besinleri aldığımı düşünüyodum herşeyi tekrar gözden geçiricem

Bu arada yağ yakımında önerdiğiniz besinler neler ?

Ayrıca cidden korktuğum ve bu korkumdan dolayı belkide hata yaptığım bi konu var : DERİ SARKMASI VE KİLO VERDİKTEN SONRA FİT GÖZÜKMEME.

sorum şu ki ; ağırlık kaldırmanın bana bu ağrılardan sonra çok ağır geldiğini gördüm, kardio ile zayıflasam (havuz, 40 dakika koşu bandı 20 dakika eliptik) derim sarkar mı ? veyahut deride bi yumuşama olur mu kardio ile zayıfladıktan sonra fit gözükebilirmiyim ?

Son düzenleme: 22 Temmuz 2015
  5. Ünal atmaca

Ünal atmaca Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Dostum deri sarkması hızlı kilo vermek dışında gerçekleşmez , sen sabrederek kilo verirsen derinde sana uyum Sağlamak zorunda kalıp Yavaşça kendini sıkılaştıracaktır..
    Bundan iki sene önce sağlıksız bir şekilde sadece kardiyo ile 88 kiloya kadar düşmüştüm , evet Kıyafet üstünden!! fit gözükebildim , ancak aynaya baktığımda bel bölgemin sarkık olduğunu gördükçe spordan soğudum ve bıraktım ..
    Şimdi 105 kiloyum aynı şekilde zayıflamıcam ağırlık kaldırmadan deri kendini toplamıyor..
    Ne kadar kardiyo yaparsan yap mideyi,kasları sıkılaştırmadan deri sarkıklığını önleyemezsin..
    Sana tavsiyem ağırlık kaldırmaktan vazgeçme düşük ağırlık ile 12-15 tekrar yap ..
    Unutma Pro bir body'ci değil isen Ne kadar ağırlık kaldırdığının bi Önemi yok , az ağırlık ile hareketi hissederek çok tekrar yapmanı tavsiye ederim ..

queks bunu beğendi.
  6. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    5 ay süre koydum kendime amacım belirli bi kiloya inmek değil 73leri görsem yeter, amacım fit ve düz bi vücut bunun için çabalıycağım yanlız şuan farkettim dün ki lateral raise'ten sonra omzun ve kolun birleştiği yerde çatlak gibi beyazlıklar oluştu bu iyi bişey mi kötü bişey mi bilmiyorum

7. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Diyette gramajını rahatça kontrol edebileceğin besinleri öneririm. Örneğin ekmek ise, bir hafta günlük 20 dilim tüketirsin, yağ yakımı durdukça 2-3 2-3 azaltırsın. Bulgur gayet hesaplı ve çok mantıklı bir seçim olabilir. Mesela bir hafta günde 2 bardak bulgur ile pilav yaparsın, yağ yakımına göre bardak hesabıyla oynamalar yapabilirsin. Ayrıca sevdiğin bir besin olursa diyete devam etmek daha kolay olur.
    Sadece kardiyo ile kilo vermek hem zor hem de mantıksız diye düşünüyorum. Savaş Cebeci'nin ''Bayanlarda kas yapma korkusu'' isimli videosunu izlersen, daha donanımlı birisinden bilgi almış olursun.
    Omuzdaki bahsettiğin lekeler çatlak olamaz diye düşünüyorum. Benim vücudumda çatlaklar oluştuğu zaman pembeleşmesi 6-7 ayı buluyor, tamamen derinin rengini alması ise neredeyse 1 sene sürüyor. Muhtemelen alerji gibi bir şey olabilir, giydiğin kıyafetlerden dolayı oluşan bir iz de olabilir. Ciddi bir şey olduğunu düşünüyorsan doktora görünebilirsin.
    Başarılar.

8. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Vücut ölçüm oranlarım ; http://i.hizliresim.com/XoDXv5.jpg ( Yorumlarsanız sevinirim )
    Olmam gereken kilo 71 , yağ oranım %29 çıktı ki çok kötü olmam gereken yağ oranı 12.1 (Maksimum değerler)
    Protein ve mineral oranları gayet yeterli. yanlız almam gereken kalori sol altta yazıyo fakat hangisi anlamadım

Bu arada RAPOR :

Dün (22.07.2015)
    Beslenme :
    Sabah : 2 yumurta
    Öğlen : gavurdağı salata, ezogelin , yoğurt
    Saat 4 gibi : haşlanmış bulgur, tavuk
    (dün kaçamak olarak fazladan tam yağlı ayran içip ev yapımı yoğurt yedim, ve 3 kaşık kabak yemeğinden yedim)

Dün (22.07.2015)
    Spor :
    15 dakikka dağ yürüyüşü , 11 dakika adını bilmiyorum fakat koltuğa oturur gibi oturuyosun pedal çeviriyosun onu yaptım ekstra olarak işe gidiş geliş yolum var ayrıyetten spora giderken bi durak önce inip yürüdüm.

9. quivalen

quivalen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bi an önce bu beslenme düzenine son vermen gerek. 17 yaşında, 97 kiloluk spor yapan bir erkek için muhtemel kalori ihtiyacı 3000'i geçiyordur. Senin dengeli bir şekilde yağ yakabilmen için bunun 400-500 kalori kadar altıda alman yeterli.

17 yaşında olduğun için seni anlayabiliyorum, biraz acele ettiğini düşünüyorum. Ama bu kadar emek boşa gitmesin, korktuğun sarkma ve deformasyonlar başına gelmesin istiyorsan dengeli bir beslenme ile birlikte ağırlık çalışman gerek. Sadece kardiyo ve öldürmeyecek derecede yemek yemek, birkaç ay sonra çok ani kilo kayıplarına neden olabilir.

Madem bu kadar yıl kilolarından rahatsızsın, 3 ay daha fazla bekleyeceksin kardeşim, acele yok. Ayrıca 97 kilo abartılacak bir kilo değil, zamanında doğru yolu seçmişssin, tebrik ederim ancak, bu işte gidiş yolundan puan alamayabilirsin ve sonuç hüsran olabilir.

Günlük kalori ihtiyacını bul, proteinin benim görüşüm 150 gram civarlarında olsun.
    Antrenörün varsa haftada ortalama 3 günü içine alan bir ağırlık programı çıkar.
    2 gün de üzerine dengeli bir kardiyo eklersen, haftada 1 kilo verecek şekilde de beslenmeni düzenlersen sonuçtan memnun kalırsın.
    17 yaşında testo ve gh seviyelerin zirvelerdeyken bu şansı geri tepmeni istemedim. bu şekilde sadece kardiyo ve minimum beslenme ile sonuç kötü olabilir. Dikkat et kardeşim lütfen.

Artık elinizin altında internet var, az çok ingilizceniz de vardır, olamasa bile kaliteli youtube kanalları var, takip edip biraz okuyup çok güzel işler çıkarabilirsiniz. Dediğim gibi bu spor için en uygun yaşlardasınız.

Başarılar dilerim.

queks ve sergenaskin1996 bunu beğendi.
  10. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Savaş Cebecinin verdiği definisyon ile ilgili beslenme programına başladım ve onun verdiği definisyon antrenmanlarını yapıyorum

Beslenmem şu şekilde

Sabah : 4 çorba kaşığı yulaf + 1 su bardağı light süt
    3 yumurta
    1 kaşık zeytinyağı
    bazı günler 5 bazı günler 10 zeytin

Ara : 5 Badem

Öğlen
    Ezo gelin çorba
    Gavurdağı salata
    1 kaşık zeytinyağı

Ara : 5 fındık

Akşam :
    150 gr bulgur
    150 gr tavuk yada 105 gr ton balığı.

Yatmadan öncede canım isterse : yoğurt

Yanlız yemek yemekten senelerdir midem bulanır kiloyuda hareketsizlikten aldım bu program cidden midemi bulandırıyo ve çok doyuyorum.

11. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Savaş Cebeci'nin definasyon için verdiği programı yollayabilir misin?

Sayfayı Paylaş