Yag Yakicilar

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Coleman tarafından 29 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    *******CLENBUTEROL*********

Etkin Madde Clenbuterolhydroclorid (Clenbuterol)

Üretici Firmalar

Broncoterol 0,02mgTab.; Quimedical Portekiz
    CesbronO,02mgTab.; Fidelis Portekiz
    Clenasma 0,02 mg Tab.; Biomcdica Foscama İtalya
    Clenbuetrol 0,02 mg Tab.; Pharmacim Bulgaristan
    Contrasmina 0,02 mg Tab.; Arzneimittel Werk Dresden Almanya
    Monores 0,02 mg Tab.; Caleas İtalya
    Prontovent 0,02 mg Tab.; Salus İtalya
    Spiropent 0,02 mg Tab.; Thomae Almanya
    Spasmo-Mucosolvan 0,02 mg Tab.; Thomae Almanya
    Ventolase 0,02 mg Tab.; Juste İspanya

GENEL BİLGİ
    Clenbuterol çok ilginç ve önemli bir üründür. Steroid hormonu değildir, aksine bir Beta 2 -Sempatikkomimetika'dır. Ama etki bakımından Steroidlerle karşılaştınlabilir. Winstrol Depot ve Oxandrolone kombinasyonu gibi Clenbuterol'de sağlam, kaliteli, yüksek değerli kas gelişimi sağlar. Bu güç artımı ile paralel gider. Clenbuterol ilk olarak anti - katobolizan etki yapar, yani proteinin kas hücrelerinden atılma payım azaltır, ve kas hücrelerinin büyümesini sağlar. Bu yüzden birçok atlet Clenbuterol'e ve bununla bağlanüh bir steroid tedavisine baş vururlar. Bu tedavi ortaya çıkan katabolizan dönemi atlatmak ve maksimum güç ve kas yapısına ulaşmak için yapılır. Clenbuterol'ün diğer bir etkisi de yağlan yakan bir etkiye sahip olmasıdır. Yağlan, vücut ısısını sağlamak için yakıcı madde olarak kullanılması için vücudu uyararak, vücut ısısını kolayca yükselttiği için Clenbuterol diyetsiz olarak bile yağ yakıcı bir etkiye sahiptir.
    Clenbuterol profesyoneller için popüler bir yarışma ürünüdür. Yoğunlaştınlmış bir yağ yakımı LT-3 tiroit hormon ürünü Tiromel ile sağlanabilir. Yükseltilmiş vücut sıcaklığı sayesinde Clenbuterol anabolizan / androjen steroidlerin etkisini artunr. Çünkü proteinin özümlenmesi hızlandınlmıstır.

DOZAJ
    Dozajlama vücut ağırlığına bağlıdır ve vücut sıcaklığının ölçümü sayesinde daha uygun bir şekilde yapılabilir. Genelde atletler günde 5-7 tablet, 100-140mcg alırlar. Bayanlara 80-100mcg/ gün yeterlidir. Önemli olan, kullanmaya ilk gün sadece bir tabletle, ve tablet sayısını istenilen maksimum dozajlamaya ulaşılana dek, günlük bir tablet arttırmaktır. Yağ yakımına ağırlık verilen veya güç ve kas yapısının dengeli ilişkisi amaç olarak belirlenen değişik kullanma şemaları olabilir. Kullanma süresi dengeli ilişkisi amaç olarak 8-10 haftadır.

YAN ETKİLER!
    Clenbuterol hormon ürünü olmadığı için, anabolizan steroidlere özgü yan etkiler görülmez olası yan etkileri; rahatsızlık hissi, çarpına, tremor (hafif el titremesi), baş ağnsı, fazla terleme, uykusuzluk, olası kas krampları, yüksek kan basıncı ve keyifsizliktir.
    Bu belirtiler geçicidir ve 8-10 haftadan sonra kullanmaya devam edilse bile kendiliğinden kaybolur.

KARABORSA FİYATI
    Clenbuterol karaborsada çok yaygındır ve fiyatı her 0,02mg tablet için 1-2 Euro arasındadır. Alman eczanelerindeki fiyatı 100 tablet için 4O Euro'dur. Etkin madde Clenbuterolhidroklorid Avrupa'nın her yerinde reçeteye tabidir . Clenbuterol, en ucuz doğu blok ülkelerinde bulunmaktadır, fakat homojen değildir. Bu ürünün rağbet görmesine neden profesyonel vücutçuların kullanması ve ucuz olmasıdır. Bu ürün 50'lik kutularda satılmaktadır ve fiyatı 9-15 Euro arasındadır. 50 tabletlik Bulgar Clenbuterol' u 9-16 Euro arasında alıcı bulmaktadır.

2. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    CYTOMEL

********CYTOMEL*********

Etkin Madde Liothyronin natrium

Üretici firmalar:

Cytomel 25mcgTab.; S.K. Rit Belçika; S.K. A.B.D
    Tiromel 25mcgTab.; S.K. & French Kanada, Hollanda, Almanya
    Thybon,-forte 20mcg, İbrahim Türkiye
    100 mcgTab.; Hoechst Almanya

GENEL BİLGİ
    Cytomel anabolizan / androjen ilaç değildir. Aksine bir tiroit hormonudur. Etkin madde olarak sentetik olarak elde edilen Liothironin sodyum içerir. Bu doğal tiroit hormonu L-Trijodhiro'nun (L-T3)'e benzer sağlıklı bir insan tiroit bezi normalde iki hormon üretir, biri daha çok tanınan L- Tiroxin (L-T4) ve yukanda bahsedilen L- triyothironin (L-T3). Cytomel son hormonun eşdeğeri olduğu için, tiroit bezinin ürettiği bu hormonunun aynısını ve fazlasını üretir. Burada ilginç olan, L-T3'ün bu iki hormon içersinde en güçlüsü ve etkilisi olmasıdır. Bu yüzden Cytomel piyasada bulunabilen L-T4 ürünlerinden (L-Thyroxin veya Euthyrox) daha etkilidir.

Alman L-T3-ürünü üreticisi Die Hoechst AĞ. L-T3'ün L-T4'e karşı üstünlüğünü açıkça ortaya seren ilacı Thybon'un (Cytomel) şu özelliğinden bahsetmektedir; Thybon'un içerdiği, sentetik olarak elde edilen, tiroksinin yanında yer alan L-T3'ün deneysel ve klinik çalışmalarda L-T4'e nazaran 4 -5 kat daha güçlü biyolojik etkinliği ve çabuk etki oluşturması sayesinde. Tıpta Cytomel Tiroit bezinin iş görmemesi dururumun da kullanılır. Bunun yol açabileceği yan belirtileri bazı kişilerde şişmanlama, özümleme fonksiyonunda güçlükler ve yorgunluluktur.

Vücut geliştiriciler bu özellikleri yararlanna kullanırlar ve Cytomel kullanarak karbonhidrat, protein ve yağ özümlemesini hızlandırırlar. Bunu yükselmiş lipoliz (yağ yakımı) olarak fark edebilirler. Cytomel yağ miktarını azaltmada yardımcı olduğu için yarışma vücut geliştiricileri bunu şampiyonluktan önceki haftalarda kullanırlar. Bu durumda diyete de gerek kalmaz. Cytomel'i çok az dozda alan atletler, aynı zamanda alman ilaçlardan daha iyi etki yaptığını söylemektedir. Bu yüksek bir olasılıkla proteinlerin daha çabuk özümlenmesi ile ilgilidir.

Cytomel vücut geliştiriciler ve özellikle bayan vücut geliştiriciler tarafından 'sert' kalmak ve formda olmak için günlük olarak aylarca almıyordu. Bize inanınız ki; kendilerine magazin dergilerindekilere göre şekil verenler sert ve biçimli görünüşe sahip olan vücut geliştiriciler fast food'la beslenir ve bunu Cytsomel'le telafi ederler. Fazla uyanlan tiroit bezi bir odun fırını gibi kalorileri yakar. Bugün atletler Cytomel yerine daha popüler olan Clenbuterol'ü kullanıyorlar. Bu iki ürünü birlikte alanlar, vücuda muazzam bir yağ yakımı sağlayacaktır. Şu veya bu vücut geliştirici şampiyonlukların hemen öncesinde bile günlük 4000 kalori aldıklarını bir yerde okursanız bunun neye dayandığını aruk biliyorsunuz. Cytomel bayan vücut geliştiriciler tarafından da tutulur. Bayanlar erkeklere göre daha yavaş özümleme yaptıklan için bu günkü ölçüler için gerekli yarışma formuna ulaşmak onlar için zordur. Beslenme kısıtlamaları ve 1000 sınırındaki kalori sayılan Cytomel kullanımı sayesinde birçok kez göz ardı edilebilir.

DOZAJLAMA VE YAN ETKİLERİ
    Bayanlar olası yan etkilere erkeklere göre daha duyarlıdır, ama günlük SOmcg ile başa çıkabilirler. Kısa süreli Cytomel kullanımı akıllı bir dozajlama ile açlık diyetlerine nazaran kesinlikle daha sağlıklıdır. Dozajlamada çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü Cytomel çok güçlü ve çabuk etkili tiroit bezi hormonu ile ilgilidir. En önemli şey, 25mcg'lik dozda başlanması ve gün geçtikçe yavaş ve düzenli olarak yükseltilmesi ve azaltılmasıdır. Çoğu atlet günlük 25mcg tablet alır ve her üç günde bir 25mcg artunr. Bu olay günde lOOmcg'ye kadar yükseltilir ve devam edilir. Günlük lOOmcg'den yüksek bir doz gerekli ve uygun değildir. Kür sonunda aynı şekilde yavaş ve düzenli olarak azaltılır. Tahammül edebilmek için, günlük dozu l kerede almayıp, 3 bölünmüş tek dozlarda almak önerilebilir. Cytomel'i 6 haftadan daha uzun bir süre almamaya ve en azından 2 ay süren kesintilerle almaya da dikkat etmek gerekir Cytomel'i yüksek dozda çok uzun süre alanlar, tiroit bezinin zarar görmesi tehlikesi ile baş başa kalırlar. Hayatının geri kalanı için tiroit bezi ilaçlan olmak zorunda kalabilir. Tablet sayısı yavaş ve düzenli azaltılmalı ve aniden kesilmelidir. Cytomel almak isteyen birisi, önce doktora danışmalı ve tiroit bezinin fazla çalışmadığında emin olmalıdır. Yan etkileri Hoechst Ag'nin ürünü Thybon'un kullanım kılavuzunda belirtilmiştir: kullanım sınırını aşımında ve fazla dozajlamada, özellikle hızlı doz artımlarında tiroit bezinin çarpıntı, titreme, kalp ritmi bozuklukları, kalp sıkışması, rahatsızlık, nefes darlığı
    idrarla fazla şeker atılması, fazla terleme, ishal, kilo azalması, psikolojik rahatsızlıklar ve fazla duyarlılık belirtileri, ama en fazla problemlerin elde titreme, keyfiyetsizlik, baş ağrısı, fazla terleme ve çarpına olduğunu gördük. Bu belirtiler günlük dozajın geçici olarak azaltılması ile ortadan kaldırılabilir. Özellikle etkinin başlaması çabuk ve şiddetli olduğu için Cytomel'in kullanımında dikkatli olmak gerekir L-T3'ün enjekte edilebilir versiyonu normalde sadece hipo tiroit komalanndaki acil terapilerde kullanıldığı için, atletler tararından kullanılmaz. Cytomel'i haftalar boyu kullananlar kas yapısında bir kayıp olduğunu fark edeceklerdir. Bu eş zamanh alınan steroidlerle önlenebilir, daha doğrusu bu olayı geciktirebilir. Cytomel azda olsa proteinleri de metabolize ettiği için yüksek miktarda protein beslenmesine dikkat etmek gerekir.

KARABORSA FİYATI
    L-T3 bulmak büyük bir problem değildir. Alman eczanelerinde reçeteye tabi Thybon ve Trijodthyronin 50 (Berlin-Chemie) bulunabilir. Thybon'un 100 tabletlik 0,02mg değerindeki N3- paketi 30 Euro ‘dur. Fiyatı 100 tablet için 60 Euro'dur, Karaborsada S.K. -Rit firmasının Belçika Cytomel'i dolaşmaktadır. Ayrılabilen kapaklı küçük, beyaz plastik kutunun içinde 0,025mg'lık 100 tablet bulunur. Yapıştırılan etiketin üzerinde yuvarlak köşelerinin olmasına dikkat edilmesi gerekir. Plastik kutu buna uygun kutusu ile gönderilir. Türkiye'de Tiromel'i bulanların sahte olmasına dikkat etmesi gerekmez, çünkü kutusu eczanelerde l Euro gibi ucuz bir fiyata bulunabilirken sahtesini üretmek akıl işi değildir. Tiromel'i Türkiye eczanelerinde bulmak zorlaştığı için karaborsada 30-40 Euro’ya satanlar var. NOT: Sahtesi yoktur.

3. bbaday

bbaday Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    baska yan etkileri?

peki clebuterol un bu yazmis oldugun yan etkileri haricinde baska yan etkileri varmidir ve kas gelisimi acisindan sustanon ve primavolon (yanlis yazmıs olabilirim :) arasinda fark varmidir yasa baska bir degisle clenbuterolden sonra yazmis oldugum bu 2 ilaci kullanabilirmiyim?

4. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    herşey acıkca yazıyo başka yan etkilerini bilmiyorum dosttum

5. Guest

Guest Guest

Clenbuterol maddesinde SIK görülen yan etkiler ; Kalb ritmin degismesi ve kalb carpintisi(yüksek dozlarda kalb krizi gerceklesebilir).
    Bunun disinda el titremesi olayi vardir. Bu yan etkiler eski sporcularda cok kullanimlarda kalici etki yapmistir. Hatta ilk defa kullanan sporcularda dahi kalici yan etki yapmistir. Bundan dolayi bu son 2-3 senedir ister internette isterse kitablarda olsun bu maddeyi kullanmada dikkat olunmasini hatta bir cok uzman kisiler bu maddeyi tavsiye bile etmemislerdir.
    Efedrin de ayni yan etkiyi dogurabiliyor ama yüksek dozlarda ortaya cikiyor. Clenbuterol standart doz ayarinda bile yan etkisini gösterebiliyor.

Uykusuzluk-terleme gibi yan etkilerde cok görülür ve bu yan etki zaten efedrin dede vardir.

6. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    ben yağ yakmak için ilaç kullanmıyorum. bünyem iyi şöyle de bir metodum var:

yanıma 3-4 litre portakal suyu 2 litre de normal azcık soğuk su alıyorum onunla bilikte (küvet sauna tipi) saunaya giriyorum kalp ritmimi düşürmek için sakinleşiyorum soluğumu yavaşlatıyorum sicakladıkça portakal suyu içiyorum kafayı dışarı çıkartıp biraz ferahliyorum sonra devam... içecekler bitince soğuk suyla ferahlayıp çıkıyom. bunu hergün yapınca tavaya atılmıs margarin gibi eriyorum.

7. mezarcı

mezarcı Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    20
    Yer:
    İZMİR
    arkadaşlar ben bir aydır clenj kullanıyorum ama bir etkisini göremedim.şu an diyetteyim.3kg verdim ama clen işe yaradımı bir fikrim yok.günde 5 tane alıyorum.

8. Arnold28

Arnold28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    28
    Yer:
    Almanya
    selam mezarcı

Sen nasil kulaniyorsun clenbuterol bunu buraya yazabilirmizin

9. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    clen

Şöyle söyleyeyim, benim izmir ssk hatanesinin baş ekimi çok yakın bir arkadaşm olur ve aynı zamanda kendisi bb ile uğraşır. Clenin ileride şeker hastası yaptığını söyledi bana, paylaşmak istedim...

clen ben uzun zaman kullandım dietle uygulandığı takdirde işe ayrayan bir ilaç , idmana girmeden önce bebe aspirini ve kahve (kafein hapıda olur) birlikte alındığında idmana konsantre , ve kan dolaşımında hızlanma gözlemldim, bence gerçekten işe yarayan bir ilaç. Ama diğer bir yan etkisi ilaca yeni başlayanlarda baş ağrısı yapabiliyor...

dozajına gelince : ilk hafta her gun 2 tane ile başlanmalı sonra maksımım 6-7 ye kadar cıkılmalı , ama artıslar hafta hafta yapılmalı yanı ilk hafta her gun 2, 2. hafta her gun 3 diye...

castorpollux bunu beğendi.
  10. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Beta 2 agonist sınıfındaki ilaçların hepsi titreme,uykusuzluk,baş ağrısı,aritmi vb yapabilir.Boğaz kaslarındaki reseptörleri uyararak boğaz kaslarının gevşemesini ve hastanın rahat nefes almasını sağlar,yan etki olarakta yak yakımını durduran bi hormonu(ismini unuttum prospektüste yazıyordu) inhibe ederler.(Bizi burası ilgilendiriyor)Clenbuterol ve efendrin kalpte kalıcı hasar bırakabilir.Ventolin çok daha temiz.

Sayfayı Paylaş