Yag yakamiyorum !

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve kevin tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. malko

malko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bende sorun daha kötü, ben ne zaman yemek yesem(şeker ve tuz asla kullanmam)göbeğim hemen kendini salıveriyor ve yanlarda anı şekilde yani external abdominal oblique denen kasların üzerindeki yağlarda artış oluyor.Şu an vücudum aynen bir çay bardağını andırıyor, özellikle de bel kısmı. :(

Sabah kalktığımda ısınma hareketleri, germe-açma ile başlıyorum ve vg hareketlerine başlamadan önce bir tüp l-kernatin içiyorum.30 dk lık vg bittikten sonra kahvaltımı ediyorum.Ve vg çalışmalarımı her öğünden 2 saat önce yapıyorum.Günde 3 öğün yiyorum.

İşin en can alıcı kısmı yaşımın 30 olması ve daha önce vg ile ilgilenmediğimden vücudumun şekil almasının artık çok zor olduğu ve seneler alacağı. kafa_

2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    değerli arkadaşım salona gidiyormsn bide günde 3 kere mi idman yapıosun ANLAMADIM

3. malko

malko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    @bycanertk, malesef daha bir spor salonuna yazılamadım işlerim dolayısıyla en yakında yazılmayı düşünüyorum.Şu an için kendim çalışıyorum.Kardiyo'ya fazla zaman ayıramıyorum.Bir tek pazar günüm boş sadece.Sabahları yaklaşık 10 km bisiklet, akşam üstleri ise yaklaşık 6 km yavaş tempoda koşuyorum.Sadece şu çirkin görünüşlü bel, karın yağlarından kurtulsam, gerisi çorap söküğü gibi gelir, havaya da girmiş olurum.

4. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    anladım .o zaman sana şöyle bi tavsiyede bulunayım.sabah bisiklet sürme yerine koşu yapmayı dene(şayet bisikletle işe gitmiyorsan) sabah ve akşam olarak günde 2 kere 5 kilometrelik kosularını sauna eşofmanınla yap koşu sonunda çekebildiğin kadar mekik çek yandaki yağlar içinde ayakta dik durarak sağa sola eğil yanlarını ez bunu setler halinde yap sayı vermiyorum kendi değerlerini koy... 1 ay sonra kendindeki deişime inanamıcaksın...ayrıca diyette şart tabiki....akşam yatmadan öncede yağsız bi kase yoğurda 1 yemek kaşığı keten tohumu dökerek ye eğer belin incelmezse bende adam deilim..

malko bunu beğendi.
  5. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle selamlar;

Bazı arkadaşlar çok agresif ve sanırsın Tom Cruise. Herneyse konu bu değil. Bende de yağ problemi vardı ve yavaş yavaş bu problemi çözdüm. Ama durum bu kadar deforme değildi onu belirtmek isterim en başta.

İlk olarak iyi bir diyet listesi gerekiyor vücuduna göre. İşini bilen, maddi amacından çok işinin kutsal yanına saygı gösteren bir diyetisyen arkadaştan güzel bir diye listesi almalısın. Beslenmek bana kalırsa en önemli unsur. Sadece evde mekik çekerek iyi beslenen insanların nasıl fitness vücutlar ortaya çıkardıkları aşikar ve birçok örneği var, tabii bu kadar deforme olmadığı sürece.

Durum bu iken bu, bizede bunun üstesinden gelmek düşecek elbette o vakit ; önce diyet sonra spor. Bunların yanında Muscletech Hydroxycut Hardcore X gibi yağ yakıcı supplement'lerden de kullanabilirsin. Vücudundan anlaşıldığı kadarıyla zaten sende kas öyle ya da böyle mevcut. Yani ben öyle görüyorum.

Diyetisyen'in verdiği listeyide bozabilirsin, nasıl mı? Örneğin; sanırım kola içen bir insansındır, bunu komple kesmelisin. Kola yerine meyvesuyu iç derler, yok efendim o da olmamalı. Şekeri 0 ' a indirirsen bu senin yararına olur.(Arada canın çektimi şerbetli tatlılar yersin, ben ekstra sırf can sıkıntısından içilen çay-kahve ya da şekerli içecekler adına konuşuyorum.) Sana çok katı bir diyet listesi verebilirler ama bunu ev yemeklerini tuz oranını abartmadıkça ve aşırıya kaçmadıkça da bozabilirsin. Unutmamalı ki en önemli unsur; fast-food ve kebab ya da türevleri yememek. Yani evde yapılan az yağlı veya az tuzlu yemeklerin kimseye bir zararı olmaz, tabakaneye malum şey yetiştirmeyenlere en azından. Bol vaktin varsa diyete başlamadan önce 1 ay kadar kendini düzenli ve dengeli beslenmeye alıştırmalısın, vücut bir anda ne oluyoruz demesin. Ayrıca akşam 9'dan sonra ( Spor saatin ile de alakalı bir durum.) birşey yememelisin. Şeker ihtiyacını herkesin söylediği gibi meyvelerden karşılamalısın.

Ben sana samimiyet ile söylemeliyim ki yakın zamana kadar bilgisayar başında litrelerce kola tüketiyordum.(Hem de gecenin bir yarısı.) Börek, cips ne bulduysam atıyordum ağzıma. İlk olarak bunları kesmek ile başladım işe, daha sonra yediğim besinleri ve öğünleri düzene soktum. Yavaş yavaş bu bir yaşam tarzı haline geliyor. Fast-food, kebap, cips, kola, yağlı yiyecekler v.b tüm maddelerin tadını unutuyorsun ve vücut açıkçası istemiyor. Diyet zamanında arada künefe bile yerdim, bu senin çalışma oranın ve diyete ne kadar uyduğun ile alakalı. Artık evime hep light ve yağsız süt ürünleri girmekte, gayette güzeller. Hiç fark yok diyebilirim. Tabii ki tam yağlı süt, peynir, kaymaklı yoğurtta yiyorum. Hergün ev yemeği yemeyi sürdürmekteyim, özellikle salçalı yemekler ve herkesin yediği gibi normal ölçüde tuz,yağ kullanılarak yapılan yemekler. Lapa pilav yemem söylenirdi hep ama hiçte o zahmette bulunmadım, pilavcıdan tavuklu pilav alıp alıp yedim.

Sonuç;

Önce hayatındaki abartı yiyecekleri ve herkesin bildiği zararlı ürünlerin kullanımını kesinlikle sonlandırmalısın.

İçki içiyor isen, bunu kesmelisin. Hele hele bira v.b. ( Cin gibi içkiler pek göbek bağlamıyor ama onlarıda içme derim. ) Benim avantajım hayatımda ağzıma birayı çok az sürmem olmuştur.

Sporu aksatma ve vaktin yetiyor ise günün 6 günü uygula.

Geç vakitlerde yemek yeme.

Değil 2000, yirmibin mekik çeksen gene o yağlar yanmadan somut sonuç elde edemezsin, kas içerde gelişir ama deforme olmuş bir vücut görüntüsü oluşur.

Yağ yakım ile birlikte birazda kilo ver, vücudun güçsüz düşecek 70 kilo çok değil ama 4-5 kilo kaybedeceksindir yağ yakarken, o kiloları fazlası ile yağsız yemek ile daha sonra alacaksın zaten vücut geliştirirken.

Aklıma gelen başlıca şeyler bunlar, uzun ve karmaşık oldu birde aynı şeyler tekrarlanıp durmuş olabilir ama sabah 6. kafam bu kadar yetti yazmaya. Katılan ya da katılmayan arkadaşlar olacaktır ama en azından spor salonundaki arkadaşlar gibi sana saçma sapan ve baştan sağma bilgiler vermeye çalışmadım. Bunlar kim ne derse desin yağ yakmak için temeltaş bilgilerdir.

İyi çalışmalar.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  6. ofi

ofi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Sacma sapan bi yazı olmus.Daha yenı baslayan bir bireye hydroxy cut önermek hangı mantıga sığar anlayabılmıs deılım.Oldu olcak clen deseydiniz tam olurdu!!!
    Bence sızı yanlıs bılgılendırenler cok olacaktır fakat sadece ben dıyetınıze ozen gostermenızı ve cok iyi bu takviye olan sabırmax öneriyorum yoksa anı kılo alıp vermek hıc bır zaman cozum degıldır.saygılar..

Bozo-Baku bunu beğendi.
  7. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53

Yeni başlamış bir bireye ? Konuyu okumadan direkt olarak bana odaklanınca öyle oluyor demekki. Diyet ve beslenmenin öneminden bahsediyorum ve bana hakaret içerikli bir cevap geliyor, alakasız birinden. Çoluk çocuk ile uğraşmak ne kadar zor ama hoş, yaş sınırı ve sınıf katmanları oluşturulamıyor ki forumlarda da...

8. malko

malko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sağol dostum, senin önerdiğin keten tohumu ve yağsız yoğurdu deniyeceğim.Yanlış anlaşılma olmasın ben sadece vg sporuna yeni başlıyorum.Ben daha önce 8 yıl dövüş sporu çalıştım ama bunuda üniversiteye başlamadan önce bıraktım.Şu an yağ katmanlarının altında temel olarak az da olsa sıkı bir kas yapısı mevcut.Ama bu yağ katmanı inadı tuttu ne yaparsam yapıyım erimiyor.Senin dediğin yana eğilme hareketini günde iki kez sabah-akşam 3x30 yapıyorum 1 aydan beri.Kas kasılmaları kendini belli ediyor zate.Sence 1 ay daha dişimi sıksam, göbeği eritirmiyim?

9. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    3x30 çok az onu hemen 4x100 e çıkar (her eğildiğini say bir sette bi tarafına 50 kez yüklencen yani) keten tohumu ve yağsız yoğurt olayını mutlaka dene ve diyet yapmayı unutma...sonuçları bekliyorum merakla

malko bunu beğendi.
  10. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Selamlar

Yoğurt gerçekten yağ yakma konusunda etkili olduğu düşüncesi hakkında görüşünüz nedir ? Bir televizyon kanalında haber esnasında böyle olduğu söylenmişti. Her akşam öğünümde yemeğimin yanına yoğurt ekliyorum.(Eskiden normal yoğurt eklerdim, diyetten sonra tabii ki yağsıza çevirdim.) Zaten gündüz yediğim öğünlerde görev yaptığım ve öğrenim gördüğüm kurumda her zaman böyle kişisel bir tercih yapma hakkına sahip değilim.

Teşekkürler

11. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53

ABD'de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve Günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırıkiloluların, yoğurtsuz bir diyet programıuygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıklarıtespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıklarıortaya çıktı.

Tennessee üniversitesi'nde yapılan araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin kas kütlesinin de diğerlerine oranla iki kat fazla koruduklarını belirtti.

SSUO bunu beğendi.
  12. malko

malko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yavaş yavaş yan taraf eriyor ve şekle giriyor, alt karnı da biraz daha zorlarsam olur, yana ağırlıkla eğilme çalışmasında ağırlığı 8kg yaptım ve şu an her bir tarafı 4x50 yapıyorum, alt karın da da bacakları indirip kaldırıyorum o da 5x25 yapıyorum şimdilik.Ayrıca yağsız yoğurt, keten tohumu tavsiyesi için çok sağol dostum, işe yarıyor büyük ihtimalle.thums:

13. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    yanlara eğilirken ağırlığı arttırma max 5 kilo ile yap...sonuclarını takip ediyorum buradan

14. ercinayhan

ercinayhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şunu belirtmek isterim ki diyet + cardio + cla + l-carnitine ve saglam bi yag yakıcı ile 1 2 ayda cok iyi bir konuma gelebilirsin, nereden mi biliyorum daha 1 2 aya evvel bende kilolu bir insandım... bu arada Muscletech Hydroxycut Hardcore X, lipo 6x gibi ürünler bir yag yakıcıdır bunun 1 2 günü olmaz ürünleri bilip ona göre yorum yapmalıyız..

Sayfayı Paylaş